Zmiany w kalendarzu Pucharu Kontynentalnego 2015/2016

 • 2015-08-17 18:50

Chociaż letnie puchary w pełni, to Międzynarodowa Federacja Narciarska myśli już o zimie. W kalendarzu Pucharu Kontynentalnego na sezon 2015/2016 nastąpiły dwie zmiany związane ze styczniowymi zawodami w Niemczech. To efekt rozmów FIS i Niemieckiego Związku Narciarskiego (DSV).

Skocznia w Ga-PaSkocznia w Ga-Pa
fot. Tadeusz Mieczyński

W pierwotnym kalendarzu Pucharu Kontynentalnego na sezon 2015/2016, ogłoszonym na początku czerwca przez FIS, konkursy zaplanowane na 9-10 stycznia 2016 roku miały zostać rozegrane na skoczni w Oberwiesenthal, zaś tydzień później (16-17 stycznia 2016) skoczkowie mieli rywalizować w Garmisch-Partenkirchen.

Zawody na Fichtelbergschanze (HS 106) nie dojdą jednak do skutku. W terminie zaplanowanym na konkursy w Oberwiesenthal (9-10 stycznia) odbędą się zawody w Garmisch-Partenkirchen. Tym samym rywalizacja Pucharu Kontynentalnego na Grosse Olympiaschanze (HS 140) odbędzie się zaledwie osiem dni po noworocznym konkursie Turnieju Czterech Skoczni.

Zwolniony przez Ga-Pa termin 16-17 stycznia został przejęty przez Willingen. Będą to pierwsze zawody Pucharu Kontynentalnego na Mühlenkopfschanze (HS 145) od 2003 roku. Rywalizacja odbędzie się raptem tydzień po konkursach Pucharu Świata na tym obiekcie.

- Oczywiście, Puchar Świata jest priorytetem, ale zorganizujemy również Puchar Kontynentalny i razem z naszymi wolontariuszami postaramy się, aby przygotować wielkie wydarzenie dla tych 80 zawodników i kibiców - zapewnia Jürgen Hensel, prezes SC Willingen i przewodniczący komitetu organizacyjnego Pucharu Świata w Willingen.

Zobacz aktualny kalendarz Pucharu Kontynentalnego 2015/2016 >>


Adam Bucholz, źródło: SC Willingen/inf. własna
oglądalność: (7116) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  pytanie

  Hej, mam pytanie zamierzam jechać do Szczyrku na FIS Cup wie ktoś kto będzie z Niemiec lub Słowenii? będę wdzięczna za pomoc :)

 • anonim
  Kibice :)

  "(...)dla tych 80 zawodników i kibiców". Czyli zawodników będzie pewnie ok 60, a 20 pozostałych to kibice... :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).