LPK Pań w Oberwiesenthal: Zwycięski atak Klinec

 • 2015-08-28 15:20

Ema Klinec po kapitalnym skoku w drugiej serii i ataku z trzeciej pozycji, wygrała konkurs inaugurujący cykl Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań 2015. Młoda Słowenka zbliżyła się do własnego rekordu obiektu w Oberwiesenthal (HS 106), przez co odniosła czwarte w karierze zwycięstwo w zawodach tej rangi.

17-letnia Słowenka po raz kolejny udowodniła, że po ciężkiej kontuzji kolana z początku 2014 roku nie ma już niemal śladu. Po pierwszej serii Klinec (93 metry) zajmowała trzecie miejsce ze stratą 2,3 pkt do Kathariny Althaus (94,5 metra) oraz aż 13,6 pkt do Sary Takanashi. W finale walka o miejsca na podium rozegrała się między tymi zawodniczkami. Rozpoczęła Klinec, która skacząc 104,5 metra została autorką najdłuższego skoku dnia. Lądowała zatem zaledwie metr bliżej, od własnego rekordu tej skoczni ustanowionego cztery lata temu. Jak się okazało, ten rezultat był nieosiągalny dla Niemki i Japonki. Reprezentantka gospodarzy uzyskała 90,5 metra, natomiast aktualna liderka Letniego Grand Prix Pań, z krótszego najazdu doleciała do 95. metra, przez co roztrwoniła całą przewagę z pierwszej serii. Ostatecznie z triumfu cieszyć mogła się Klinec, która zbudowała 5,9 pkt przewagi nad Takanashi oraz 24,8 pkt nad Althaus.

Sporego kalibru niespodziankę sprawiła dziś Xueyao Li. 20-letnia Chinka po dwóch skokach na odległość 89,5 metra zajęła 4. miejsce, co jest jej zdecydowanie najlepszym rezultatem w dotychczasowej karierze. Jest to także najlepsze wynik osiągnięty przez chińską skoczkinię w historii tego sportu. Czołową piątkę ex aequo uzupełniły dwie Niemki. Mowa tutaj o Luisie Goerlich (84 i 83 metry) oraz znacznie bardziej doświadczonej Ulrike Graessler (84 i 83 metry).

Niespodzianką in minus był występ Juliane Seyfarth. Mistrzyni Niemiec sprzed kilku dni, na dobrze znanym sobie obiekcie zajęła dopiero 14. miejsce.

Na starcie nie pojawiła się Anna Rupprecht, natomiast za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowana została jedyna zawodniczka reprezentująca barwy Kazachstanu - Walentina Sdierżykowa.

Kolejny konkurs pań w Oberwiesenthal odbędzie się w sobotę. O 10:00 rozpocznie się seria próbna, natomiast na 11:00 zaplanowano start pierwszej serii ocenianej.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań >>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3206) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • IchBinDa weteran

  Klinec jest trzecia z 99,8 pkt, z jakiegoś powodu relacja live nie odjęła jej punktów za wiatr.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).