LGP Pań w Czajkowskim: Takanashi nokautuje rywalki

 • 2015-09-05 19:18

Sara Takanashi odniosła swoje 10. w karierze zwycięstwo w zawodach Letniego Grand Prix Pań. Japonka w najbardziej prestiżowym letnim cyklu jest niepokonana od września 2013 roku. Obok Azjatki na podium stanęły dwie Norweżki - Maren Lundby i Line Jahr.

W pierwszej serii Sara Takanashi poszybowała na odległość 101,5 metra i prowadziła z przewagą aż 17,6 punktu nad drugą Norweżką Maren Lundby. W finale liderka Letniego Grand Prix nie pozostawiła złudzeń rywalkom, wylądowała na 99,5 metrze i odniosła ósme z rzędu, a dziesiąte w karierze zwycięstwo w zawodach tego cyklu. Japonka uzyskała ogromną przewagę 25,6 punktu nad drugą Maren Lundby (93,5 m i 96,5 m). Podium uzupełniła jej rodaczka, Line Jahr, która oddała skoki na odległość 92 i 98,5 metra.

Dopiero czwarta była, uważana przed konkursem za drugą kandydatkę do zwycięstwa, Yuki Ito. Japonka po pierwszej słabszej próbie (90,5 m) była dziewiąta, ale finałowy skok na odległość 98,5 metra pozwolił jej znaleźć się tuż za czołową trójką zawodów.

W pierwszej szóstce konkursu na skoczni Snieżynka znalazły się także Francuzka Julia Clair (90,5 m i 99 m) oraz Amerykanka Nita Englund (93 m i 98 m). Siódma była Słowenka Maja Vtic (92,5 m i 96,5 m), zaś ósme ex aequo jej rodaczka Spela Rogelj (92,5 m i 96,5 m) oraz Rosjanka Sofja Tichonowa (91,5 m i 97 m). Czołową dziesiątkę zamknęła Niemka Katharina Althaus (87,5 m i 101 m).

Pierwsza seria konkursowa została rozegrana z 26. belki startowej. W finale podniesiono rozbieg do 27. platformy. Rywalizacji towarzyszył zmienny wiatr osiągający prędkość od 0,5 m/s z tyłu zawodniczki do 0,6 m/s pod narty.

W klasyfikacji Letniego Grand Prix prowadzi niepokonana Sara Takanashi (200 pkt.) przed Yuki Ito (130 pkt.) i Maren Lundby (94 pkt.). W Pucharze Narodów czołowe miejsca zajmują Japonia (363 pkt.), Norwegia (174 pkt.) oraz Austria i Słowenia (po 168 pkt.).

Początek niedzielnego konkursu pań w Czajkowskim wyznaczono na godzinę 15:00 czasu polskiego. Wcześniej, bo o 14:00, odbędzie się seria próbna.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniej Grand Prix Pań >>
Zobacz aktualną drużynową klasyfikację Letniej Grand Prix Pań >>

FOTORELACJA


Adam Bucholz i Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3583) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Może Takanashi zażywa jakiś doping,bo niemożliwe żeby tylko ona ciągle wygrywała

 • anonim

  Mam nadzieję, że zimą poziom będzie równy, a nie tylko walka o drugie miejsce dla reszty świata...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).