LGP Pań w Czajkowskim: Takanashi poza zasięgiem rywalek

 • 2015-09-06 16:32

Sara Takanashi po raz trzeci w tym sezonie, a jedenasty w karierze odniosła zwycięstwo w zawodach z cyklu Letniego Grand Prix Pań. Na drugim stopniu podium stanęła jej starsza rodaczka - Yuki Ito. Trzecia na normalnym obiekcie w Czajkowskim (HS 106), była Line Jahr.

18-letnia podopieczna Takahiro Ogawy po raz kolejny startowała w innej lidze. Sara Takanashi w pierwszej serii skoczyła 100,5 metra, a w finale poprawiła się o trzy metry. Druga próba była oficjalnym, letnim rekordem kobiet obiektu HS 106 w Czajkowskim. Japonka jako jedyna przekraczała dziś 100. metr. Przewaga jaką zbudowała nad Yuki Ito, wyniosła aż 29,4 pkt. Wicemistrzyni świata z tego roku uzyskała 96 metrów i 94,5 metra. Po raz drugi w trakcie tego weekendu, na najniższym stopniu podium stanęła Line Jahr. Najstarsza zawodniczka w dzisiejszej stawce lądowała na 94. i 96. metrze. Norweżka do drugiej Ito straciła pięć "oczek". Skandynawka na półmetku była dopiero szósta.

Czwartym miejscem zadowolić musiała się Julia Clair. Francuzka dwukrotnie kończyła lot pół metra przed linią wyznaczającą punkt konstrukcyjny, który na tym obiekcie usytuowany jest na 95. metrze. Piąta była najlepsza z reprezentantek gospodarzy - Irina Awwakumowa. 24-latka na dobrze znanym sobie obiekcie skoczyła 92,5 metra oraz 92 metry. Czołową szóstkę uzupełniła Spela Rogelj. Słowenka po pierwszym skoku na odległość 95,5 metra była trzecia, ale zaledwie 90,5 metra w finale spowodowało spadek w klasyfikacji konkursu.

Na starcie pojawiło się tylko 29 zawodniczek, przez co każda sklasyfikowana sportsmenka zdobyła dziś punkty.

Po trzech konkursach w klasyfikacji generalnej z kompletem punktów prowadzi niepokonana - Sara Takanashi. Druga Yuki Ito traci już 90 punktów. Trzecia Line Jahr ma w swoim dorobku 140 punktów. Do zakończenia rywalizacji pozostały dwa konkursy, które odbędą się już za tydzień w kazachskich Ałmatach.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniej Grand Prix Pań >>
Zobacz aktualną drużynową klasyfikację Letniej Grand Prix Pań >>

FOTORELACJA


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6525) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).