Riiber nowym rekordzistą Midstubakken

 • 2015-09-07 16:39

W weekend na obiekcie normalnym Midtstubakken (K-95 i HS-106) w Oslo rozegrano kolejne zawody z cyklu "Konica Minolta Norgescup“. Najlepsi w kategorii "Elite" mężczyzn okazali się nowy rekordzista obiektu Jarl Magnus Riiber i drużynowy mistrz świata juniorów Halvor Egner Granerud.

Zawody rozgrywano w dosyć trudnych warunkach pogodowych, przy zmiennym wietrze. Pierwszego dnia zmagań w kategorii "Elite" mężczyzn triumfował Jarl Magnus Riiber, skokami na odległość 111 i 111,5 metra. Tym samym pobił on dotychczasowy letni rekord obiektu, należący do Daniela Andre Tande (109,5 m).

Za Riiberem uplasował się Espen Roee (102,5 i 100,5 m), a trzeci był Tom Hilde (98 i 100,5 m). Miejsca na podium zabrakło natomiast dla czwartego Andreasa Stjernena (101 i 95 m).W tej samej kategorii, wśród dwóch startujących kobiet, lepsza okazała się Tonje Bakke (90 i 85,5 m), pokonując Anniken Mork (86 i 78,5 m).

Rywalizację weteranów zdominował natomiast Ole Henning Holt (104 i 93,5 m). Na drugim miejscu uplasował się Patrick Larsen (90 i 93,5 m), a na najniższym stopniu podium stanął Kurt Kristiansen (86 i 89 m). W pozostałych kategoriach tj. NC A oraz NC B triumfowali kolejno Carl Henning Lippestad (102,5 i 111 m) i Erik Johannessen (103,5 i 101, 5 m).

W niedzielę w kategorii "Elite" zwyciężył Halvor Egner Granerud (106,5 i 94 m), przed ponownie drugim Espen Roee (101 i 93 m) i trzecim Mariusem Lindvikiem (96 i 91 m). Dopiero szósty był Andreas Stjernen (88 i 97 m), nie powiodło się także czternastemu w konkursie Tomowi Hilde (86,5 i 78 m). Wśród pań w tej kategorii powtórzyła się sytuacja z soboty - wygrała Bakke (90 i 85,5 m), przed drugą Mork (86 i 78,5 m).

Zawody weteranów zwyciężył Larsen (106 i 99 m), druga pozycję zajął Ole Henning Holt (102 i 98,5 m),a trzeci był Anders Bechmann (76 i 73,5 m). W kategorii NC A najlepiej spisał się Kristian Lian (95,5 i 92 m), a w NC B Benjamin Oestvold (98 i 99 m).

Pełne wyniki sobotniego konkursu >>
Pełne wyniki niedzielnego konkursu >>


Katarzyna Skoczek, źródło: skiforbundet.no
oglądalność: (3003) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor

  Ribber dość często pojawia się w krajowych zawodach, do tego wyniki coraz lepsze, może i on zamierza porzucić kombinację i skupić się tylko na skokach (o ile już tego nie zrobił)?
  Drugi konkurs wydaje się być mniej miarodajny, patrząc choćby na różnicę wyników u Hilde, na stronie konkurencji jest też wrzucone wideo z jakimi problemami w powietrzu borykał się Skinnes.
  Tande po problemach zdrowotnych na razie skacze słabiutko.

 • anonim

  Hilde zupełnie bez formy...
  Czyżby vide Korniłow(czytaj początek końca kariery)

 • borek99 weteran
  -

  W rywalizacji najniższej kategorii (NC-B) skakał Szwed Olof Lundgren, który wygląda na to, że trenuje w Norwegii, bo ma przypisany tamtejszy klub, ale zbyt wiele mu to nie pomogło, bo w obu konkursach na 36 zawodników zajął 30. pozycję, przegrywając m.in. z urodzonym w 1965 roku Ole Andreasem Skatvedtem...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).