Takeuchi najlepszy w Myoko

 • 2015-09-09 22:35

W japońskim Myoko, na skoczni Akakura (K-90 / HS-100) rozegrano zawody krajowe. Zwyciężył w nich Taku Takeuchi, przed drugimi ex aequo Noriakim Kasaim i Yukiyą Sato.

Triumfator zawodów poszybował na odległość 94 metrów w pierwszej i 100,5 metra w drugiej serii. Za nim uplasował się 43-latek Noriaki Kasai, który w swoich skokach uzyskał kolejno 93,5 i 95,5 m. Kasai podzielił się również drugim miejscem z Yukiyą Sato (92,5 i 96,5 m).

W konkursie wystartował także dobrze znany Japończyk Daiki Ito (90 i 93,5 m), plasując się na piątej pozycji oraz weteran Kazuyoshi Funaki (79,5 i 83,5 m), który zajął 29. miejsce.

Na obiekcie w Myoko rywalizowały również kobiety i juniorzy. Wśród pań najlepsza okazała się Haruka Iwasa (89 i 90,5 m), a w zawodach juniorów zwyciężył Masamitsu Ito (92 i 98 m).

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki zawodów.

Reprezentacja Kraju Kwitnącej Wiśni ogłosiła także skład na finałowej zawody z cyklu Letniego Grand Prix. W austriackim Hinzenbach zobaczymy szóstkę, która już w ten weekend powalczy o punkty w Ałmatach. Będą to: Yumu Harada, Kenshiro Ito, Junshiro Kobayashi, Kento Sakuyama, Reruhi Shimizu oraz Shohei Tochimoto.


Katarzyna Skoczek i Dominik Formela, źródło: city.myoko.niigata.jp + ski-japan.or.jp
oglądalność: (3056) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Że tak powiem majster Watase potrzebuje wymiany na lepszy model

 • anonim
  watase

  @pawel

  watase był na 59 miejscu.

 • pawel początkujący
  nie skacze juz ?

  gdzie jest Yuta Watase ?

 • anonim
  @Dominik Formela,@Katarzyna Skoczek

  Redakcjo,wklejcie wyniki pierwszej "10".

  1.Taku Takeuchi-(94.0m,100.5m)-261.0
  2.Noriaki Kasai-(93.5m,95.5m)-246.5
  2.Yukiya Sato-(92.5m,96.5m)-246.5
  4.Sho Suzuki-(94.5,95.0m)-245.5
  5.Daiki Ito-(90.0m,93.5m)-233.5
  6.Hiroaki Watanabe-(91.0m,93.5m)-233.0
  7.Minato Mabuchi-(86.5m,91.5m)-221.0
  8.Tomoru Mabuchi-(87.5m,89.0m)-217.5
  9.Yuya Yamada-(85.5m,91.0m)-216.0
  10.Takehiro Nagai-(85.5m,90.5m)-215.5

  29.Kazuyoshi Funaki-(79.5m,83.5m)-187.0

  Tutaj macie linka do wyników juniorów-http://www.city.myoko.niigata.jp/citytopics/image/14709download.pdf

  A w tym miejscu do wyników pań-http://www.city.myoko.niigata.jp/citytopics/image/14710download.pdf

 • Kolos profesor

  Szkoda że redakcja poszła po najmniejszej linii oporu.... nie dało się zrobić tabelki z wynikami w artykule?? Wrzucanie linka do strony z wynikami w j.japońskim to kpina z kibiców...

 • dmm bywalec
  Funaki

  Funakiemu brakuje tylko zdobycia Pucharu Świata, był tak blisko w 1998 roku

 • anonim
  Funaki

  29. miejsce Funakiego na ponad 70 startujących to w sumie dobra lokata. Marzy mi się, by go zobaczyć w PŚ jeszcze raz.

 • Micadi początkujący
  @cipek

  A co, mieli sami tłumaczyć? Jak ktoś się interesuje dokładnymi wynikami to sam przetłumaczy sobie, jest wiele dobrych stron dla tego w sieci (nie mówię o google translator ofc)

 • cipek początkujący
  jhjh

  No super że daliście linka do wyników w całości w j. japońskim. Wszystko przecież rozumiemy :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).