Finansowy sukces Falun większy niż przewidywano

 • 2015-09-10 00:27

Organizatorzy tegorocznych mistrzostw świata w Falun dokonali ostatecznego podsumowania kosztów i dochodów z tej imprezy. Wynik finansowy tego wydarzenia to 47 milionów SEK (5,2 miliona Euro), czyli o 5 milionów więcej niż zakładano. - Nie ukrywam, że przeszedł on wszelkie nasze oczekiwania i wcześniejsze kalkulacje – przyznaje z zadowoleniem dyrektor wykonawczy Falun 2015 Sven von Holst.

W sumie wyprzedano 228 tys. biletów, gromadząc 281,6 tys. widzów na obiektach. Około 70 tys. widzów uczestniczyło też podczas ceremonii nagradzania zwycięzców i innych imprez towarzyszących. Na mistrzostwa do Falun przybyło aż 57 ekip narodowych, w tym 714 zawodników. Przy organizacji imprezy pomagało natomiast 1,6 tys. wolontariuszy, a relacjonowało ją 1,25 tys. przedstawicieli mediów.

Sven von Holst podkreśla, że wynik finansowy tak prestiżowego wydarzenia zawsze stoi pod znakiem zapytania. - W maju nie mieliśmy jeszcze wszystkich przychodów ze sprzedaży biletów, były one znacznie wyższe niż zakładane. Natomiast koszty demontażu instalacji i infrastruktury wykorzystanej podczas mistrzostw również okazały się niższe niż zakładane – tłumaczy dyrektor wykonawczy.

Jak pisaliśmy już kilka miesięcy temu, po tegorocznym sukcesie, miasto Falun chce ponownie ubiegać się o organizację mistrzostw w przyszłości. - Naszym planem jest ponowne goszczenie tej imprezy w ciągu 10-14 najbliższych lat. Mam nadzieję, że ten pozytywny wynik nastroi mieszkańców Falun do organizowania kolejnych imprez na skalę światową - twierdzi przewodniczący Falun 2015 Jonny Gahnshag.


Katarzyna Skoczek, źródło: berkutschi.com
oglądalność: (2330) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kolos profesor
  Pavel

  Twoja teza byłaby słuszna gydbyśmy pisali o Holandii czy Białoruśi a to jest jednak Szwecja kraj z ogromnymi tradycjami skokowymi i ze sporymi sukcesami w tej dyscyplinie (dawniej oczywiście)...

 • luck191 bywalec

  Właśnie Szwedzi odnoszą sukcesy w innych dyscyplinach zimowych i skoki odpuszczają ;)

 • anonim
  @Piotrek

  dziena fajnie by było jakby któryś ze Szwedów pokazał sie w PŚ

 • Pavel profesor
  @Kolos

  Raczej mało, który kraj inwestuje w sport, który kompletnie nikogo w danym kraju nie interesuje. Szwedzi mają biegi, hokej, zjazdówki to nie muszą się skokami martwić.

 • Piotrek początkujący
  @Marek21

  Aktywny FIS code posiada jeszcze kilkunastu Szwedów więc są szanse że może zobaczymy Inngjerdingena zimą w PŚ (posiada takie prawo).

 • anonim
  pytanie

  Czy wie ktoś czy jeszcze jakiś Szwed w ogóle skacze?

 • Michał początkujący
  @crimson

  Mi się szczerze mówiąc lepiej patrzy na ułamki tysięcy.

 • Kolos profesor

  To może niech Szwedzi przekażą tę nadwyżkę finansową na rozwój skoków narciarskich u siebie..., zanim ten sport w szwecji całkiem upadnie

 • anonim
  analfabetyzm

  Co krócej napisać (i czytelniej)?
  1,25 tys.
  czy też
  1250

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).