LPK w Stams: Oficjalny trening o 8:30, konkurs o 10:45 (lista startowa)

 • 2015-09-12 01:24

Rozpoczynamy II period tegorocznej edycji Letniego Pucharu Kontynentalnego. Już dziś na Brunnentalschanze (HS115) w austriackim Stams zmierzy się 57 zawodników z trzynastu państw. W tym gronie znajduje się sześciu reprezentantów Polski.

Trener Maciej Maciusiak na konkursy w Stams powołał Bartłomieja Kłuska (nr 26), Aleksandra Zniszczoła (nr 29), Krzysztofa Bieguna (nr 32), Macieja Kota (nr 34), Stefana Hulę (nr 49) i Dawida Kubackiego (nr 56). Biało-Czerwoni tym samym rozpoczynają walkę o poszerzenie limitu naszego kraju na pierwszy zimowy period nowej edycji Pucharu Świata w skokach narciarskich. O podziale dodatkowych trzech miejsc do limitów na PŚ będą decydowały wyniki zawodów LPK w Stams, Oslo (19-20 września) i Klingenthal (3-4 października).

Na skoczni w Stams zabraknie czołowej trójki klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego - Słoweńca Anze Laniska oraz Klemensa Murańki i Przemysława Kantyki. Tym samym dwa konkursy na obiekcie Brunnentalschanze mogą przynieść zmianę na pozycji lidera LPK. Szansę na objęcie prowadzenia w cyklu mają m.in. zawodnik gospodarzy Florian Altenburger (4. miejsce w LPK; strata 128 punktów do Laniska), podwójny zwycięzca z Kranja Dawid Kubacki (5. pozycja; 135 pkt. straty) oraz Słoweńcy Rok Justin (6. lokata; 136 pkt. straty) i Andraz Pograjc (7. miejsce; 140 pkt. straty).

Udane dla polskiej reprezentacji były ubiegłoroczne zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams. Wtedy to dwukrotnie ze zwycięstwa cieszył się Jakub Wolny. Jak nasi zawodnicy spiszą się w tym roku?

Letni rekord skoczni HS115 w Stams wynosi 118 metrów i należy do Gregora Schlierenzauera. Mistrz świata z Oslo uzyskał taką odległość podczas Mistrzostw Austrii w 2009 roku.

Początek oficjalnych serii treningowych zaplanowano na godzinę 8:30. Następnie, o godzinie 10:45 rozpocznie się pierwszy z dwóch konkursów w Stams.

Rywalizacji nie powinien zakłócić wiatr, który w porze treningów ma osiągać średnią prędkość 1 m/s, zaś podczas zawodów ma być niemal niezauważalny.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

PROGRAM ZAWODÓW:

Sobota, 12.09.2015

08:30 - oficjalny trening
10:45 - pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 13.09.2015

09:00 - seria próbna
10:00 - pierwsza seria konkursowa

Lista startowa konkursu LPK w Stams (HS 115); 12.09.2015
NrZawodnikKraj
1 KOGLER Patrick AUT
2 GREBER Felix AUT
3 RUPITSCH Markus AUT
4 LAMY CHAPPUIS Ronan FRA
5 STJERNEN Andreas NOR
6 ZOGRAFSKI Władimir BUL
7 ITO Masamitsu JPN
8 NEUMAYER Michael GER
9 BRASME Paul FRA
10 HILDE Tom NOR
11 KOBAYASHI Ryoyu JPN
12 GRANERUD Halvor Egner NOR
13 WANK Andreas GER
14 KLIMOW Jewgienij RUS
15 WINTER Paul GER
16 GLASDER Michael USA
17 DELLASEGA Roberto ITA
18 PREVC Domen SLO
19 DREHER Michael GER
20 DESCOMBES SEVOIE Vincent FRA
21 RHOADS William USA
22 MAURER Joshua CAN
23 TOLLINGER Elias AUT
24 PASCHKE Pius GER
25 BICKNER Kevin USA
26 KŁUSEK Bartłomiej POL
27 NAGLIC Tomaz SLO
28 BJERKEENGEN Fredrik NOR
29 ZNISZCZOŁ Aleksander POL
30 POLASEK Viktor CZE
31 SATO Yukiya JPN
32 BIEGUN Krzysztof POL
33 REISENAUER Janni AUT
34 KOT Maciej POL
35 ROMASZOW Aleksiej RUS
36 BARTOL Gasper SLO
37 CECON Federico ITA
38 HUBER Stefan AUT
39 TROFIMOW Roman-Siergiejewicz RUS
40 TANDE Daniel Andre NOR
41 MUELLER Lukas AUT
42 SCHIFFNER Markus AUT
43 QUECK Danny GER
44 KOZISEK Cestmir CZE
45 BJOERENG Joacim Oedegaard NOR
46 GEIGER Karl GER
47 ASCHENWALD Philipp AUT
48 PRISLIC Ernest SLO
49 HULA Stefan POL
50 VANCURA Tomas CZE
51 AIGNER Clemens AUT
52 ZUPANCIC Miran SLO
53 COLLOREDO Sebastian ITA
54 POGRAJC Andraz SLO
55 JUSTIN Rok SLO
56 KUBACKI Dawid POL
57 ALTENBURGER Florian AUT

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2872) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Doors stały bywalec
  PK

  Jeśli PK, ma lepszą obsadę niż PŚ, to znaczy, że coś tutaj jest nie tak. Kalendarz FIS na przyszły sezon letni do poprawki.

  Stawiam na Kota przed Kubackim na podium, rozdzielonych Słoweńcem :)


 • yyy profesor

  Tego jeszcze nie było, żebym czekał bardziej na Coc niż GP

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).