PZN ogłosił program Letnich Mistrzostw Polski w Szczyrku

• 2015-09-14 14:54

W dniach 9-10 października Szczyrk będzie gospodarzem Letnich Mistrzostw Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. O tytuł najlepszego sportowca kraju na kompleksie skoczni Skalite powalczą skoczkowie, skoczkinie i dwuboiści.

Tego lata rozegrane zostały już zawody o tytuł letniego mistrza Polski na dużej skoczni. Podczas lipcowych zawodów w Wiśle-Malince triumfował Dawid Kubacki przed Klemensem Murańką i Maciejem Kotem.

Tym razem rywalizacja przeniesie się na normalny obiekt HS106 w Szczyrku. Na skoczni Skalite rozegrany zostanie konkurs indywidualny oraz drużynowy. Tytułu sprzed roku bronić będzie Piotr Żyła, który okazał się lepszy od Kamila Stocha i Bartłomieja Kłuska. W 2014 roku konkurs drużynowy w ramach Letnich Mistrzostw Polski rozegrano na dużej skoczni w Wiśle, gdzie triumfował zespół AZS Zakopane. Jak będzie tym razem na normalnym obiekcie?

Po raz drugi rozegrane zostaną Letnie Mistrzostwa Polski kobiet na skoczni Skalite. W ubiegłym roku po złoty medal na obiekcie HS77 zdobyła Magdalena Pałasz, a kolejne miejsca na podium zajęły Joanna Szwab i Kinga Rajda.