FC Pań w Rasnovie: Haralambie ponownie górą, Rajda trzecia

 • 2015-09-27 11:19

Daniela Haralambie potwierdziła, iż na domowym obiekcie w rumuńskim Rasnovie (HS 100) jest nie do pokonania. 18-latka wygrała ostatni letni konkurs FIS Cup Pań 2015/2016, dzięki czemu została liderką klasyfikacji generalnej całego cyklu. Podobnie jak wczoraj, na trzecim miejscu rywalizację ukończyła Kinga Rajda.

Reprezentantka gospodarzy dopełniła formalności i wygrała trzeci z rzędu konkurs tzw. "trzeciej ligi" kobiet. Dziś Haralambie uzyskała 90,5 oraz 93,5 metra, co pozwoliło osiągnąć jej ponad 20 punktów przewagi nad rywalkami. Druga była Linda Grabner (83,5 oraz 82,5 metra). Austriaczka ponownie lepszymi notami za styl pokonała najlepszą z Polek - Kingę Rajdę (85 metrów i 82 metry). Skoczkini ze Szczyrku straciła do swojej oponentki z Austrii zaledwie punkt.

O dwie lokaty w stosunku do sobotniego konkursu poprawiła się Magdalena Pałasz. Najstarsza uczestniczka dzisiejszych zawodów lądowała na 81. i 78. metrze, co pozwoliło wywalczyć jej czwarte miejsce. Czołową piątkę uzupełniła Andreea Diana Trambitas. Rezultaty Rumunki to 79 metrów i 73,5 metra.

Joanna Szwab (73,5 oraz 71,5 metra) była ósma, a Paulina Cieślar (69,5 oraz 64,5 metra) jedenasta.

Jeżeli Międzynarodowa Federacja Narciarska nie zdecyduje się na rozegranie zimowych konkursów, aktualna klasyfikacja generalna będzie końcową cyklu FIS Cup 2015/2016. Na czele znajduje się Daniela Haralambie z dorobkiem 330 punktów. Druga jest Kinga Rajda, która w pięciu startach uzbierała 304 "oczka". Trójkę zamyka zwyciężczyni dwóch inauguracyjnych konkursów w Villach - Jacqueline Seifriedsberger. Łącznie punktowało osiem Polek.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup Pań »


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4880) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Może to "tylko" FIS Cup (letni) ale fajnie widzieć jak Polki walczą o podium.
  Tak wiem że obsada nie najmocniejsza i mało liczna ale mimo wszystko Kinga Rajda pokazała się tutaj z dobrej strony, a 2 miejsce w klasyfikacji generalnej to potwierdza.

 • Styrian stały bywalec

  Bardzo dobrze !!!!!!! Niech sie dziewczeta przyzwyczajaja do zajmowania miejsc na podium . Niech widza ze moga walczyc i wygrywac z innymi , to jest tak samo wazne jak skakanie w roznych zawodach na roznych objektach. Jeszcze raz gartuluje Paulinie , Kindze , Joannie i Magdalenie :-)))))

 • michnar doświadczony
  -

  Chyba się starzeje :). Jeszcze nie dawno patrzyłem na starszych, "dużych" skoczków, którzy zostawali moimi idolami. Teraz, kibicuje zawodniczkom młodszym ode mnie :P. Gratulacje, Kinga i dawaj tak dalej!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).