FC w Rasnovie: Zwycięstwo Stękały!

 • 2015-09-27 15:16

Andrzej Stękała wygrał ostatni konkurs letniej części cyklu FIS Cup 2015/2016, który rozegrano na obiekcie HS 100 w rumuńskim Rasnovie. Cała dziesiątka Biało-Czerwonych zdobyła dziś punkty do klasyfikacji generalnej.

Niedzielny konkurs w Rasnovie był popisem Andrzeja Stękały. Reprezentant Polski okazał się najlepszy w obu seriach zawodów. W pierwszej kolejce Stękała poszybował na odległość 92,5 metra i prowadził z przewagą jednego punktu nad innym Biało-Czerwonym, Krzysztofem Leją (92 m). W finale lider oddał najdłuższy skok zawodów - 95,5 metra - i triumfował w całym konkursie. Miejsca na podium nie utrzymał Leja, który po próbie na 90 metr spadł na siódme miejsce.

Drugie miejsce w Rasnovie zajął Słoweniec Jure Sinkovec (91,5 i 94,5 m), a trzeci był Niemiec Tim Fuchs (90 i 95 m). W pierwszej szóstce znaleźli się również rodak Fuchsa, David Siegel (91,5 i 93 m), Fin Andreas Alamommo (91 i 92,5 m) oraz Austriak Simon Greiderer (91 i 92,5 m).

W niedzielnym konkursie punkty do klasyfikacji FIS Cup zdobyli wszyscy reprezentanci Polski. Oprócz wspomnianych już Stękały i Lei, byli to jedenasty Stanisław Biela (89 i 90,5 m), czternasty Andrzej Zapotoczny (88,5 i 89 m), szesnasty Przemysław Kantyka (89 i 87,5 m), siedemnasty Adam Ruda (88,5 i 88 m), dziewiętnasty Łukasz Podżorski (87 i 87 m), dwudziesty pierwszy Dominik Kastelik (84 i 88,5 m), dwudziesty czwarty Krzysztof Miętus (85 i 85,5 m) oraz dwudziesty piąty Dawid Jarząbek (84 i 86 m).

Dzisiejszy konkurs zakończył letnią część cyklu FIS Cup 2015/2016. Na czele klasyfikacji znajduje się Niemiec Danny Queck (361 pkt.) przed swoim rodakiem Timem Fuchsem (287 pkt.) i Słoweńcem Andrazem Pograjcem (273 pkt.). Czwarte miejsce zajmuje Andrzej Stękała (269 pkt.), ósmy jest Adam Ruda (235 pkt.), zaś dziesiąty - Krzysztof Leja (223 pkt.).

Dzięki wynikom uzyskanym w cyklu FIS Cup, z dodatkowych miejsc na III period, a pierwszy zimowy, Pucharu Kontynentalnego 2015/2016 będą mogły skorzystać reprezentacje Niemiec, Polski i Słowenii.

Kolejne zawody cyklu FIS Cup odbędą się już na śniegu, w dniach 10-11 grudnia w norweskim Notodden.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu »

Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup »


Adam Bucholz i Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7229) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • andbal profesor
  Periody

  Redakcja czujna na komentarze. Już zmieniono periody w PŚ na tej stronie. Pozostało do zmienienia periody w PK. No i dobrze byłoby zaznaczyć periody w FC analogicznie jak w PŚ i PK:)

 • andbal profesor
  Periody

  Zrobiono prosty zabieg iiii
  No właśnie. Nie ma już w zimie periodu bez zawodów FC. Drugi period zimy (czwarty według kolejności) został wydłużony do końca MŚ w lotach. Dało to to, iż zawody FC w Zakopanem (16-17 stycznia 2016) znalazły się w czwartym periodzie.

 • dejw profesor
  @andbal

  Ściślej mówiąc, jest jeden period bez zawodów FC - akurat ten najkrótszy w czasie T4S i CoC w Engelbergu.
  Taka interpretacja rzeczywiście byłaby ciekawa, choć akurat właśnie zakończony period ułożył się tak, że i tak i tak dodatkowe miejsca na początek zimy w kontynentalu wywalczyły te same kraje.

  Jeśli kwoty będą się liczyły tylko dla danego periodu, to całkiem ciekawie może być w VI periodzie, kiedy odbędą się zawody w Kanadzie i Stanach. Może dzięki temu obsada tych zawodów będzie w końcu mocniejsza.

 • andbal profesor
  Interpretacja

  @Heh
  Czytając dokumenty FIS nie widzę różnicy. Zarówno w dokumencie dot. PŚ jak i PK napisane jest o aktualnym periodzie odpowiednio PK i FC.
  Co nie zmiania faktu iż taka interpretacja by brać pod uwagę aktualną klasyfikację FC (całego cyklu) byłoby ciekawym rozwiązaniem. Zwłaszcza iż niektóre periody FC są bez zawodów.

 • anonim
  Jaki jest sens ciągania Kantyki na wszystkie zawody?

  Chłopak już ledwo skacze, jak zauważył Stinger. Skacze i FC, i w PK, a i w LGP się zdarzyło.

 • sheef profesor
  Podsumowanie występu Polaków w drugim konkursie FC w Rasnovie

  Kolejny udany konkurs w wykonaniu naszej kadry "juniorów". Wielkie gratulacje za dzisiejszy komplet punktujących. Andrzej Stękała naprawdę zasłużył dzisiaj na duże brawa za dwa dalekie ponad dziewięćdziesięciometrowe skoki, które w efekcie dały mu wygraną w dzisiejszych zawodach. Krzysiek Leja bardzo dobry występ, dzisiejsze skoki na wysokim poziomie. Staszek Biela po raz kolejny zakręcił się w okolicach pierwszej dziesiątki, dzisiejsze skoki były dobre. Z kolei Andrzej Zapotoczny dwa równe skoki i w efekcie solidne punktowanie. Przemek Kantyka mimo zmęczenia łapie się do drugiej dziesiątki konkursu. Adam Ruda podobnie jak Andrzej Zapotoczny dwa równe skoki i solidny występ. Łukasz Podżorski poprawnie się zaprezentował, dwa nienajgorsze skoki. Dominik Kastelik kolejny niezły występ pomimo dosyć słabego pierwszego skoku, kolejne punkty wpadają na jego konto. Krzysiek Miętus udanie zrehabilitował się za słaby występ we wczorajszym konkursie natomiast Dawid Jarząbek dzisiejszy występ bez fajerwerków.

 • anonim
  @Stinger

  Z tego co pamiętam w dokumentach FIS o zawodach PŚ, PK i FC są drobne różnice ws. dodatkowych miejsc z TOP3 periodu. W przypadku dodatkowych miejsc na PŚ regulamin mówi o czołowej 3 zawodników z ostatniego periodu PK, ale w przypadku PK mówi o czołowej 3 zawodników z wszystkich periodów sezonu FC.

  To by znaczyło, że na pierwszy period zimowy PK dodatkowe miejsca otrzymają Niemcy (jedno, bo to max. limit 6+1), Słowenia i właśnie Polska, dzięki Stękale.

 • dejw profesor
  Czołówka II periodu

  1. Fuchs 240
  2. Stękała 229
  3. Sinkovec 223
  4. Greiderer 209

 • Stinger profesor

  Brawo dla Andrzeja Stękały. Ważne zwycięstwo bo teraz myślę że jest on bliżej startu w finałowych zawodach PK.
  Jeśli się nie mylę to Polska na 1 period zimowy (3 ogólnie) PK ma dzięki temu zwycięstwu Andrzeja 7 miejsc?
  Jeśli źle mówię to liczę że ktoś sprostuje.

  Krzysiek Leja całkiem fajne zawody, reszta dobrze że zapunktowała.
  Są tam nazwiska od których oczekiwałem więcej (np. Ruda czy Kantyka) ale koniec sezonu letniego jeśli punktują wszyscy nie jest najgorszy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).