Boyd-Clowes i Henrich najlepsi w Kanadzie

 • 2015-09-28 11:59

Mimo że sezon letni powoli dobiega już końca w niektórych państwach wciąż rozgrywane są krajowe zawody. W sobotę w Calgary na skoczni normalnej o medale rywalizowali Kanadyjczycy, a tytuły mistrzowskie zdobyli faworyci – Mackenzie Boyd-Clowes i Taylor Henrich.

W odróżnieniu od poprzednich sezonów tym razem rywalizacja najlepszych skoczków narciarskich w Kanadzie odbyła się w Calgary w czasie sezonu letniego. Zmiana ta wynikała przede wszystkim z faktu, iż w marcu br., ze względu na problemy ze śniegiem, nie doszły do skutku konkursy w Whistler. W związku z inną lokalizacją zawodnicy i zawodniczki rywalizowali wyłącznie o tytuł na skoczni normalnej (HS-95), gdyż duża skocznia olimpijska w Calgary od lat nie jest już wykorzystywana i nie posiada igelitu. Był to także powrót imprezy tej rangi do Calgary po blisko pięcioletniej przerwie – o tym jak długi to okres najlepiej świadczy fakt, iż najlepsza "czwórka" tamtej imprezy (o której pisaliśmy w naszym serwisie) w tzw. międzyczasie zakończyła już swoje kariery.

W przeciwieństwie do konkursów w poprzednich latach na starcie nie pojawili się także żadni skoczkowie zagraniczni, którzy w ostatnich latach zajmowali nawet miejsca w czołowej "trójce" mistrzostw Kanady (ze względu na regulamin nie dostawali wówczas jednak medali). W sumie na starcie konkursu sponsorowanego przez firmę HUB International pojawiło się 13 mężczyzn i 8 kobiet. Co ciekawe wszyscy oni reprezentowali... jeden klub – miejscowy Altius Nordic Ski Club.

Wśród panów najlepszy okazał się jedyny skoczek, który w ostatnich latach zdolny był do zdobywania punktów Pucharu Świata – Mackenzie Boyd-Clowes, dla którego był to pierwszy sukces po powrocie do skoków po rocznej przerwie. Zdobycie kolejnego w karierze tytułu mistrza Kanady nie przyszło mu jednak łatwo, gdyż dopiero drugim skokiem zdołał wyprzedzić o 3 punkty Dusty'ego Korka, z którym po pierwszej próbie przegrywał o pół punktu. Skład podium uzupełnił Matthew Soukup, dla którego brązowy medal jest niewątpliwie największym sukcesem w dotychczasowej karierze.

Z kolei wśród pań, zgodnie z przewidywaniami, bezkonkurencyjna okazała się Taylor Henrich. Zawodniczka, która w zeszłym sezonie przebojem wdarła się do światowej czołówki i była o krok od zdobycia historycznego dla Kanady medalu mistrzostw świata, zdeklasowała swoje rywalki, uzyskując nad drugą zawodniczką niemal dwukrotnie większą przewagę niż ta uzyskała nad ostatnią, ósmą skoczkinią! Srebrny medal trafił w ręce utalentowanej Natalie Eilers, która tydzień temu, debiutując w Pucharze Kontynentalnym, zajęła miejsce w czołowej "dziesiątce".

Niezwykle zacięta była z kolei rywalizacja o brązowy medal – trzecią i piątą zawodniczkę ostatecznie rozdzielił bowiem zaledwie punkt różnicy! Najwięcej szczęścia w tej walce miała Jasmine Sepandj, która stanęła na najniższym stopniu podium, pokonując o pół punktu Abigail Strate i o punkt, powracającą po rocznej przerwie spowodowanej poważną kontuzją, Atsuko Tanakę.

Pełne wyniki mistrzostw Kanady w formacie PDF

Kilka godzin przed konkursem o mistrzostwo Kanady w Calgary odbył się także sponsorowany przez firmę AVIVA konkurs AVIVA Canadian Invitational, w którym, z wyjątkiem Atsuko Tanaki u pań, wystartowali ci sami skoczkowie i skoczkinie co w zawodach mistrzowskich.

Wśród mężczyzn ponownie najlepszy okazał się Mackenzie Boyd-Clowes, a drugie miejsce zajął Dusty Korek. Rywalizacja między nimi także rozstrzygnęła się w drugiej serii, w której Boyd-Clowes oddał najdalszy skok dnia (99 metrów). Skład podium uzupełnił kończący karierę Matthew Rowley.

W rywalizacji kobiet ponownie najmniejszych szans rywalkom nie dała Taylor Henrich, a w czołowej "trójce" oprócz niej znalazły się dwie przedstawicielki utalentowanego młodego pokolenia w kanadyjskich skokach – Natalie Eilers (2. miejsce) i Abigail Strate (3. pozycja).

Pełne wyniki konkursu AVIVA Canadian Invitational w formacie PDF

Paweł Borkowski, źródło: skijumpingcanada.com

oglądalność: (2230) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Mackenzie dalej najlepszy w Kanadzie, mógłby nic nie robić przez jakiś czas a i tak wygrywałby jakby chciał.

 • PanSowa początkujący
  @borek99

  "Był to także powrót imprezy tej rangi do Calgary po blisko pięcioletniej przerwie

 • anonim
  @borek99

  "Kilka godzin przed konkursem o mistrzostwo Kanady w Calgary odbył się także sponsorowany przez firmę AVIVA konkurs AVIVA Canadian Invitational"

  Kilka godzin "po"-http://skijumpingcanada.com/wp-content/uploads/2015/09/SCHED-AVIVA-HUB.jpg


Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).