LMP Pań w Szczyrku: Kinga Rajda najlepsza!

 • 2015-10-09 18:32

Kinga Rajda nową letnią Mistrzynią Polski. Najlepsza polska zawodniczka kończącego się letniego sezonu zwyciężyła w krajowym czempionacie na skoczni Skalite w Szczyrku. Drugie miejsce zajęła ustępująca mistrzyni Magdalena Pałasz, zaś trzecia była Joanna Szwab.

Kinga Rajda prowadziła już po pierwszej serii, kiedy to poszybowała na odległość 87,5 metra. Drugie miejsce ze stratą 18 punktów do liderki zajmowała Magdalena Pałasz (79 m). Trzecia była Joanna Szwab, która po skoku na odległość 78,5 metra traciła półtora punktu do drugiego miejsca.

W finale Rajda nie pozostawiła rywalkom złudzeń. Najdłuższy skok zawodów na odległość 89,5 metra pozwolił jej odnieść zwycięstwo z przewagą 30 punktów nad Magdaleną Pałasz. Zawodniczka UKS Sołtysianie Stare Bystre w drugiej serii wylądowała na 83,5 metrze i utrzymała drugą pozycję. Najniższy stopień podium zajęła Joanna Szwab (79 m).

Kolejne miejsca zajęły Kamila Karpiel, Anna Twardosz, Paulina Cieślar, Katarzyna Pałasz i Joanna Kil.

Po raz drugi w historii rozegrano Letnie Mistrzostwa Polski kobiet w skokach narciarskich. W ubiegłym roku na skoczni HS77 w Szczyrku triumfowała Magdalena Pałasz przed Joanną Szwab i Kingą Rajdą.

WYNIKI KONKURSU:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7877) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • blundi początkujący
  30 ?

  Czy 30-te czy nie - mam nadzieję, że Polki pojawią się na starcie PŚ w tym sezonie. I zobaczymy.
  A przy okazji, szkoda, że nie poszły w ślady Szwedek niedawno i nie wystawiły drużyny do dzisiejszego konkursu.

 • zibiszew weteran
  ??? (*-29.dynamic.chello.pl)

  Te dane na temat serii próbnej mam bo byłem w Szczyrku:)i osoboscie widziałem jej skoki

 • Szychu początkujący

  Mimo wszystko stawiam, że po prostu słabszy konkurs jej się trafił. Przecież Kinga tego lata potrafiła już spisywać się dużo lepiej i to jeszcze niedawno, przy podobnym poziomie obsady. Sądzę, że stać ją było na 3 miejsce i wyniki podobne do Rajnochovej. Coś nie wyszło. Może się nie przyłożyła po prostu? Nie wiem.
  Mimo wszystko Kinga to bynajmniej nie jest jeszcze zawodniczką na bycie nr 30 na świecie. Może w przyszłości, ale to jeszcze nie ten czas.

  A to, że Zdena Pesatova przegrała z dużą różnicą, to wiem. No ale udało jej się pokonać Elenę i resztę zawodniczek. Takie skakanie już mogłoby jej dać punkty PŚ.

 • IchBinDa weteran

  @Szychu
  Čokoládová Cena z czwartego października, sam nie chciałem uwierzyć. Łap wyniki: http://skokyfren.cz/v%C3%BDsledky_2015-16_soubory/coko_2015.pdf

  Co do podium Pesatovej w Oslo (zresztą drugiego w jej karierze), to owszem, przegrała tylko z mocnymi Norweżkami, ale przegrała z nimi różnicą jakichś trzydziestu punktów. Skakała tam na poziomie Runggaldier (to już nie ta marka) czy Reisch (to jeszcze nie ta marka). Myślę, że to jest realny numer 30-40 na świecie. Ile Kindze do tego poziomu brakuje, widać na załączonym obrazku.

 • Szychu początkujący
  @IchBinDa

  O jakich zawodach mówisz? Kiedy niby Pesatova i Rajnochova zlały Rajdę? Jakoś mi się w to nie chce wierzyć. Rajda być może jest słabsza od Pesatovej (która ma w swoim dorobku jedno podium PK, tylko za mocnymi Norweżkami), ale nie wierzę, że aż o ok. 20 m. A jeszcze ciężej mi uwierzyć w tę przewagę Rajnochovej.

 • IchBinDa weteran

  Numerowi 30 na świecie Pesatova tydzień temu we Frenstacie dołożyła blisko czterdzieści metrów w dwóch skokach. A Rajnochova czternaście. Tak więc ten tego.

 • Szychu początkujący

  Zastanowiłbym się ze stwierdzeniem, że to jest nr 30 na świecie. Ale w każdym razie Kinga na ten moment bije na głowę pozostałe zawodniczki. Jest to jeszcze młodziutka zawodniczka, która cały czas się rozwija. Może będzie w przyszłości ją stać na dość regularne punktowanie, co w przypadku poziomu skoków kobiet w Polsce byłoby dużym sukcesem.
  W seriach próbnych potrafi skoczyć naprawdę dobrze. Wczoraj 94 m, a innym razem w Szczyrku podczas FIS Cup w serii próbnej miała podobno aż 100,5m. Tym razem w konkursie nie przekroczyła 90 m, no ale i tak była zdecydowanie najmocniejsza.
  Magda i Aśka przetarły Kindze i innym polskim młodym zawodniczkom tory, ale same już nie prezentują formy, która dawałaby jakiekolwiek nadzieje. U Szwab niejednokrotnie pojawiały się problemy z psychiką, u Pałasz też po tych upadkach pojawiła się blokada.
  Wracając do Kingi: Zaliczyła naprawdę pozytywne lato i wydaje się być jedną z lepszych na świecie zawodniczek rocznika '00 w tym momencie. Trzeba tylko zadbać o to, by dalej tak zostało i nie zmarnować tego potencjału, który się pojawił.

 • Major_Kuprich profesor
  Rajda to jest w tej chwili

  Numer 30 na świecie, Pałasz i Szwab zajmują miejsca 60+...

 • EmiI profesor
  @???


  zibiszew (doświadczony)
  09 października 2015, 10:30

  -
  A mnie tu w Szczyrku pada .szkoda.


  Może stąd.

 • anonim
  @zibiszew

  Skąd masz wyniki serii próbnej?

 • zibiszew weteran
  Brawo Kinga

  Kiedy doda się jej skok serii próbnej na 94 m można rzec, jest najlepsza w tym momencie.

 • domo stały bywalec

  brawa dla kingi !!! Dziewczyna ma talent rozwija się oby tak dalej!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl