Problemy Phillipa Sjoeena

 • 2015-10-10 14:24

Dwukrotny drużynowy mistrz świata juniorów - Phillip Sjoeen, postanowił zrobić sobie przerwę od startów ze względu na problemy z motywacją i stresem. Z tego powodu nie weźmie także udziału w Letnich Mistrzostwach Norwegii, które odbędą się w trakcie tego weekendu w Trondheim.

- Nie mogłem wykrzesać z siebie więcej. Zbyt dużo myślałem o skokach narciarskich. To konsumowało cały mój czas - powiedział 19-latek w rozmowie z z norweską gazetą Verdens Gang.

Na początku sezonu letniego Sjoeen rywalizował w Letniej Grand Prix. Jego najlepszym rezultatem było dziewiąte miejsce wywalczone w szwajcarskim Einsiedeln. Problemy Norwega zaczęły się już podczas sierpniowych zawodów. - Nie byłem w stanie się cieszyć oraz nie odczuwałem radości. Dlatego postanowiłem wraz z trenerami, że będę trenował sam. Jest to mieszanka braku motywacji oraz energii. Nigdy przedtem nie doświadczyłem czegoś takiego, dlatego traktujemy to poważnie.

Phillip Sjoeen jeszcze nie wie, jak duża będzie jego przerwa. Zawodnik ze Skandynawii potrzebuje odpoczynku, ale nie myśli o przedwczesnym zakończeniu kariery. - Jestem w pełni treningu i pod kątem technicznym moje skoki są dobre. Nikt nie wie, jak długo to potrwa. Chcę być ponownie w pełni przygotowany. Nie chcę się stresować. Jest to najlepsze rozwiązanie na dłuższą metę.

Decyzję swojego podopiecznego popiera trener norweskiej reprezentacji - Alexander Stoeckl. Jak twierdzi Austriak, powodem takiego stanu rzeczy może być życie w elicie sportowców, które jest wymagające zwłaszcza dla młodych zawodników. Ilość nakładających się podróży i startów może być przyczyną omawianych problemów.

- Bycie skoczkiem narciarskim w drużynie narodowej na tym poziomie może stać się ciężarem. Jest duże zainteresowanie ze strony mediów i ludzi związanych ze skokami, którzy patrzą na zespół, a nie konkretną jednostkę. Dobry skoczek może być zmuszony do przedstawiania pewnego obrazu. To staje się wyzwaniem - oznajmił Stoeckl.

Dorobek Sjoeen w trzech startach w LGP to 51 punktów. W klasyfikacji generalnej cyklu zajął 49. miejsce.


Dominik Formela, źródło: fis-ski.com
oglądalność: (5119) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  psh

  Nie wiem co to za moda z tymi psychlogami ostatnio ... ludzie głupieją a to wszystko z USA przychodzi.

 • HKS początkujący

  @Kolos
  Polak nigdy Norwega nie zrozumie;) Tak sport nie jest złapaniem "Boga za nogi". Są dziesiątki różnych perspektyw żeby "zostać kimś".

  http://data.fis-ski.com/dynamic/athlete-biography.html?sector=NK&competitorid=134095&type=result - to pierwszy z brzegu norweski przypadek, który przychodzi mi do głowy. Prawdziwy fenomen jak na swój wiek postanowił pójść na medycynę i tyle go w sporcie widziano.

  Piszesz o realiach norweskich, ale to właśnie Norwegów nie interesuje całościowo bycie 20 (to oczywiście uogólnienie).

 • Kolos profesor

  Syndrom wypalenia u 19-latka który w dodatku jeszcze niczego szczególnego w skokach nieosiągnął?? Dziwne.... Gadanie Stoeckla o spadającej na niego sławie i popularności też można włożyć między bajki, nie ten poziom osiągnieć żeby Sjoeen miał być rozpoznawalny w jakikolwiek sposób... tym bardziej w Norweskich realiach...

 • mmm weteran

  Ja to widzę tak, że problemy Sjoena zaczęły się już dużo wcześniej. Podczas niefortunnego upadku na treningu w Klingenthal w zeszłym sezonie. Był nakręcony na dobre wyniki po świetnym lecie, a tutaj upadek i kontuzja. Może potem to, że nie mógł już odnaleźć tamtej formy sprawiło, że się rozczarował i ta motywacja na kolejny sezon spadła.

 • dervish profesor

  Kolejny przypadek dla psychologa. W dzisiejszym sporcie trudno obejść się bez fachowej opieki psychologicznej. Jak widać nie we wszystkich kadrach trenerzy przykładają do tego odpowiednia wagę.

 • mmm weteran

  Szkoda, liczyłem, że będzie kolejną wielką gwiazdą w skokach. Ale jest jeszcze bardzo młody, więc wszystko przed nim.

 • Major_Kuprich profesor
  Syndrom wypalenia

  Dużo się o nim mówiło w zeszłym lecie - słyszałem jak ten chłopak się wypowiadał.
  Podoba mi się jego tok rozumowania.
  W tym wypadku pozostaje życzyć powodzenia.
  Oby nie skończył jak Hannawald, bo to zdecydowanie za wcześnie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).