Mistrzostwa Szwajcarii: Ammann wciąż bezkonkurencyjny na krajowym podwórku

 • 2015-10-18 16:25

Simmon Ammann nadal nie ma sobie równych na krajowej arenie. Doświadczony skoczek wygrał dziś zdecydowanie konkurs o mistrzostwo Szwajcarii rozegrany na skoczni HS 117 imienia Andreasa Kuettela w Einsiedeln.

Ammann oddał dwa najdłuższe skoki w konkursie - 113,4 i 110,5 m. i bezapelacyjnie zwyciężył w zawodach z przewagą 14,1 pkt. nad Kilianem Peierem (108 i 104 m.). Brąz wywalczył Gregor Deschwanden, któremu po skokach na 106,5 i 104,5 m. do drugiego miejsca zabrakło zaledwie 0,3 pkt. Kolejne miejsca zajęli: Pacal Kaelin, Andreas Schuller, Pascal Egloff, Luca Egloff, Sandro Hauswirth, Tobias Birchler, a czołową dziesiątkę zamknął specjalista od kombinacji norweskiej, Tim Hug. W zawodach wzięło udzial 20 skoczków.

Pełne wyniki w formacie PDF

Rozegrane wczoraj zawody drużynowe wygrała drużyna ZSV I, dla której skakali Tobias Birchler, Andreas Schuller, Pascal Mueller i Pascal Kaelin. Drugą lokatę zajął zespół OSSV, w skład którego oprócz trzech skoczków: Simmona Ammanna, Pascala Egloffa i Luci Eglofa weszła skoczni, Sabrina Windmueller. Najdalej spośród zawodników srebrnej drużyny skakał oczywiście Ammann - 114,5 i 114 m., jednak jego drugi skok zakończył się upadkiem. Trzecie miejsce zajęła drużyna SROM, w której skakali: Vital Anken, Janne Perini, Olivier Anken i Kilian Peier.

Pełne wyniki w formacie PDF

Zmagania w kategoriach juniorskich wygrali: Sandro Hauswirth i Tobias Birchler, mistrzynią Szwajcarii została Sabrina Windmueller.

Pełne wyniki w formacie PDF


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6084) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Zapraszam na mój kanał o skokach :)

  Zapraszam na mój kanał o skokach narciarskich :) Podaję link do mojego pierwszego filmiku: Kamil Stoch - sezon 2014/2015

 • anonim
  Upadek Ammanna

  Jeżeli Ammann wygrał dziś , a upadek zanotował wczoraj , to zapewne nie odniósł żadnej kontuzji ;)

 • anonim
  -

  Mam nadzieje ze ten upadek Simona nie był drastyczny i nie będzie z tego kolejnej kontuzji

 • anonim

  Oo w drużynówce był Reuteler,on był całkiem dobrym skoczkiem.Miał 2 podia w PŚ w 97 był 3 w Oslo i rok później w tym samym miejscu był 2 przegrywając o 0,2 punkta z Peterką.

 • Gabriela początkujący

  A Pascal nie skończył przypadkiem kariery?

 • anonim

  Warto zaznaczyć,że w konkursie drużynowym wziął udział Bruno Reuteler.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).