Mistrzostwa Szwajcarii: Ammann wciąż bezkonkurencyjny na krajowym podwórku

 • 2015-10-18 16:25

Simmon Ammann nadal nie ma sobie równych na krajowej arenie. Doświadczony skoczek wygrał dziś zdecydowanie konkurs o mistrzostwo Szwajcarii rozegrany na skoczni HS 117 imienia Andreasa Kuettela w Einsiedeln.

Ammann oddał dwa najdłuższe skoki w konkursie - 113,4 i 110,5 m. i bezapelacyjnie zwyciężył w zawodach z przewagą 14,1 pkt. nad Kilianem Peierem (108 i 104 m.). Brąz wywalczył Gregor Deschwanden, któremu po skokach na 106,5 i 104,5 m. do drugiego miejsca zabrakło zaledwie 0,3 pkt. Kolejne miejsca zajęli: Pacal Kaelin, Andreas Schuller, Pascal Egloff, Luca Egloff, Sandro Hauswirth, Tobias Birchler, a czołową dziesiątkę zamknął specjalista od kombinacji norweskiej, Tim Hug. W zawodach wzięło udzial 20 skoczków.

Pełne wyniki w formacie PDF

Rozegrane wczoraj zawody drużynowe wygrała drużyna ZSV I, dla której skakali Tobias Birchler, Andreas Schuller, Pascal Mueller i Pascal Kaelin. Drugą lokatę zajął zespół OSSV, w skład którego oprócz trzech skoczków: Simmona Ammanna, Pascala Egloffa i Luci Eglofa weszła skoczni, Sabrina Windmueller. Najdalej spośród zawodników srebrnej drużyny skakał oczywiście Ammann - 114,5 i 114 m., jednak jego drugi skok zakończył się upadkiem. Trzecie miejsce zajęła drużyna SROM, w której skakali: Vital Anken, Janne Perini, Olivier Anken i Kilian Peier.

Pełne wyniki w formacie PDF

Zmagania w kategoriach juniorskich wygrali: Sandro Hauswirth i Tobias Birchler, mistrzynią Szwajcarii została Sabrina Windmueller.

Pełne wyniki w formacie PDF


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6166) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Zapraszam na mój kanał o skokach :)

  Zapraszam na mój kanał o skokach narciarskich :) Podaję link do mojego pierwszego filmiku: Kamil Stoch - sezon 2014/2015

 • anonim
  Upadek Ammanna

  Jeżeli Ammann wygrał dziś , a upadek zanotował wczoraj , to zapewne nie odniósł żadnej kontuzji ;)

 • anonim
  -

  Mam nadzieje ze ten upadek Simona nie był drastyczny i nie będzie z tego kolejnej kontuzji

 • anonim

  Oo w drużynówce był Reuteler,on był całkiem dobrym skoczkiem.Miał 2 podia w PŚ w 97 był 3 w Oslo i rok później w tym samym miejscu był 2 przegrywając o 0,2 punkta z Peterką.

 • Gabriela początkujący

  A Pascal nie skończył przypadkiem kariery?

 • anonim

  Warto zaznaczyć,że w konkursie drużynowym wziął udział Bruno Reuteler.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl