Brytyjczycy wystartują w mistrzostwach świata juniorów?

 • 2015-10-29 14:28

Sezon 2014/2015 był pierwszym od kilkunastu lat, w którym na światowych skoczniach mieliśmy okazję ponownie oglądać reprezentantów Wielkiej Brytanii. Po pierwszych przetarciach braci Lock w zawodach cyklu FIS Cup plany na kolejny sezon są ambitniejsze.

O braciach-bliźniakach Jake'u i Robercie Lockach pisaliśmy już w ostatnich miesiącach przy okazji debiutu tego pierwszego w zawodach FIS'owskich >>>TUTAJ<<<, a następnie w ramach wywiadu, jaki z nimi przeprowadziliśmy >>>TUTAJ<<<. Od tego czasu obaj osiągają coraz lepsze wyniki na amerykańskich arenach – kilkanaście dni temu w Lake Placid Jake wygrał konkurs juniorski w ramach Flaming Leaves Festival, a Robert dzień później zajął wysoką, 8. pozycję w seniorskich mistrzostwach Stanów Zjednoczonych (Jake był 15.). Szczególnie warte uwagi są postępy jakie osiągnął Robert, któremu wyraźnie służy rezygnacja z uprawiania kombinacji norweskiej i postawienie na same skoki.

Obaj bracia rywalizują też między sobą o to kto będzie aktualnym rekordzistą Wielkiej Brytanii w długości skoku narciarskiego mężczyzn – na skoczni olimpijskiej w Park City podczas treningów Jake poprawił swój dotychczasowy najlepszy wynik na 129 metrów, jednak Robert poszybował jeszcze metr dalej i tym samym to on obecnie dzierży w swych rękach rekord.

Młodzi skoczkowie korzystają z treningów z Blakem Hughesem, byłym reprezentantem USA, który szkoli ich w klubie Park City Nordic Ski Club. Mogą także liczyć na silne wsparcie ze strony swych rodziców.

O ile w debiutanckim sezonie pojawili się tylko w zawodach FIS Cupu w amerykańskich Brattleboro i Lake Placid (Jake dodatkowo zaliczył 1 konkurs w słowackim Szczyrbskim Jeziorze) o tyle tym razem już na początku sezonu zimowego obaj planują wybrać się do Europy, gdzie mają zamiar wystartować w konkursach tego samego cyklu w norweskim Nottoden i czeskim Harrachovie. Dobre wyniki, jakie chcą tam osiągnąć, mają im otworzyć przepustkę do startu w mistrzostwach świata juniorów, jakie w tym sezonie odbędą się w rumuńskim Rasnovie. Ponadto w planach na ten moment jest także start w konkursach FIS Cupu, które odbędą się w Ameryce Północnej (w amerykańskim Eau Claire i kanadyjskim Calgary).

Warto dodać, iż dzięki zdobytym w lutym br. punktów tego cyklu Jake posiada już prawo startu w Pucharze Kontynentalnym, jednak w chwili obecnej nie zamierza jeszcze z niego skorzystać.

Obu skoczkom życzymy powodzenia na międzynarodowych arenach!


Paweł Borkowski, źródło: inf. własna + teambss.org.uk
oglądalność: (7094) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  @borek99

  dzięki również nie wiedziałem o nim mógłby przejść do Anglików zawsze to jeden wiecej i raźniej

 • borek99 doświadczony
  @Marek21 @FighterWF

  Owszem, bracia Lock są obecnie jedynymi reprezentantami Wielkiej Brytanii, ale tak się składa, że tego lata jeden Brytyjczyk zdobył już punkty FIS Cupu (Jonathan Learoyd w barwach Francji, ma brytyjskie obywatelstwo obok francuskiego), ale akurat on dla Wielkiej Brytanii raczej nigdy nie będzie skakał (no chyba że zaliczy jakiś dramatyczny spadek dyspozycji i nie będzie się rozwijał na miarę talentu ewentualnie mógłby też pomyśleć nad zmianą gdyby nagle Brytyjczycy sypnęli kasą na budowę kadry w skokach, ale to już totalna abstrakcja w tym momencie ;)).

 • anonim
  Łotysz na MŚJ

  oj sorki, chodziło Ci o Litwina; w ramach ciekawostek w Val di Fiemme w 2014 skakało dwóch Gruzinów

 • anonim
  Łotysz w MŚJ

  w MŚJ łotysz już skakał i to w 2013
  http://medias1.fis-ski.com/pdf/2013/JP/3778/2013JP3778RL.pdf

 • anonim
  @Fighterwf

  dzięki

 • FighterWF doświadczony
  @Marek21

  Obecnie są jedynymi skoczkami reprezentującymi Wielką Brytanie w zawodach międzynarodowych.

 • anonim
  Co raz ciekawiejteż w Korei Pld. i Rumunii

  Najmłodszy z grupy Koreańczyków zajął 33 miejsce na FIS CUP w Rasnovie i puka do bram Pucharu Kontynentalnego, natomiast w Rumunii mistrzem kraju na skoczni K_90 został 14-latek Furkos (nazwisko jakby węgierskie).
  Marzy mi się aby kiedykolwiek zobaczyć choćby w FIS CUP albo MŚ juniorów przynajmniej po jednym skoczku z Mołdawii i Litwy ;)
  A może któryś ze skoczków z ostatnich Mistrzostw Rumunii ma mołdawskie korzenie?

 • anonim
  bedzie dobrze

  powodzenia Panowie życze pkt w zimie a i jeszcze pytanko wie ktoś kto po za nimi skacze z Anglików?

 • FighterWF doświadczony

  Miejmy nadzieję, że nadal będą się sukcesywnie rozwijać i kiedyś może uda się zapukać do zawodów z cyklu Pucharu Świata. Oczywiście do tego jeszcze długa i daleka droga, ale miło by było, gdyby przynajmniej jednemu z nich udało się przebić. Zawsze to jakieś urozmaicenie.
  Inna sprawa to kwestie finansowe. W końcu ile można dokładać do czegoś, co powinna im finansować federacja brytyjska...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).