Brytyjczycy wystartują w mistrzostwach świata juniorów?

 • 2015-10-29 14:28

Sezon 2014/2015 był pierwszym od kilkunastu lat, w którym na światowych skoczniach mieliśmy okazję ponownie oglądać reprezentantów Wielkiej Brytanii. Po pierwszych przetarciach braci Lock w zawodach cyklu FIS Cup plany na kolejny sezon są ambitniejsze.

O braciach-bliźniakach Jake'u i Robercie Lockach pisaliśmy już w ostatnich miesiącach przy okazji debiutu tego pierwszego w zawodach FIS'owskich >>>TUTAJ<<<, a następnie w ramach wywiadu, jaki z nimi przeprowadziliśmy >>>TUTAJ<<<. Od tego czasu obaj osiągają coraz lepsze wyniki na amerykańskich arenach – kilkanaście dni temu w Lake Placid Jake wygrał konkurs juniorski w ramach Flaming Leaves Festival, a Robert dzień później zajął wysoką, 8. pozycję w seniorskich mistrzostwach Stanów Zjednoczonych (Jake był 15.). Szczególnie warte uwagi są postępy jakie osiągnął Robert, któremu wyraźnie służy rezygnacja z uprawiania kombinacji norweskiej i postawienie na same skoki.

Obaj bracia rywalizują też między sobą o to kto będzie aktualnym rekordzistą Wielkiej Brytanii w długości skoku narciarskiego mężczyzn – na skoczni olimpijskiej w Park City podczas treningów Jake poprawił swój dotychczasowy najlepszy wynik na 129 metrów, jednak Robert poszybował jeszcze metr dalej i tym samym to on obecnie dzierży w swych rękach rekord.

Młodzi skoczkowie korzystają z treningów z Blakem Hughesem, byłym reprezentantem USA, który szkoli ich w klubie Park City Nordic Ski Club. Mogą także liczyć na silne wsparcie ze strony swych rodziców.

O ile w debiutanckim sezonie pojawili się tylko w zawodach FIS Cupu w amerykańskich Brattleboro i Lake Placid (Jake dodatkowo zaliczył 1 konkurs w słowackim Szczyrbskim Jeziorze) o tyle tym razem już na początku sezonu zimowego obaj planują wybrać się do Europy, gdzie mają zamiar wystartować w konkursach tego samego cyklu w norweskim Nottoden i czeskim Harrachovie. Dobre wyniki, jakie chcą tam osiągnąć, mają im otworzyć przepustkę do startu w mistrzostwach świata juniorów, jakie w tym sezonie odbędą się w rumuńskim Rasnovie. Ponadto w planach na ten moment jest także start w konkursach FIS Cupu, które odbędą się w Ameryce Północnej (w amerykańskim Eau Claire i kanadyjskim Calgary).

Warto dodać, iż dzięki zdobytym w lutym br. punktów tego cyklu Jake posiada już prawo startu w Pucharze Kontynentalnym, jednak w chwili obecnej nie zamierza jeszcze z niego skorzystać.

Obu skoczkom życzymy powodzenia na międzynarodowych arenach!


Paweł Borkowski, źródło: inf. własna + teambss.org.uk
oglądalność: (8891) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  @borek99

  dzięki również nie wiedziałem o nim mógłby przejść do Anglików zawsze to jeden wiecej i raźniej

 • borek99 doświadczony
  @Marek21 @FighterWF

  Owszem, bracia Lock są obecnie jedynymi reprezentantami Wielkiej Brytanii, ale tak się składa, że tego lata jeden Brytyjczyk zdobył już punkty FIS Cupu (Jonathan Learoyd w barwach Francji, ma brytyjskie obywatelstwo obok francuskiego), ale akurat on dla Wielkiej Brytanii raczej nigdy nie będzie skakał (no chyba że zaliczy jakiś dramatyczny spadek dyspozycji i nie będzie się rozwijał na miarę talentu ewentualnie mógłby też pomyśleć nad zmianą gdyby nagle Brytyjczycy sypnęli kasą na budowę kadry w skokach, ale to już totalna abstrakcja w tym momencie ;)).

 • anonim
  Łotysz na MŚJ

  oj sorki, chodziło Ci o Litwina; w ramach ciekawostek w Val di Fiemme w 2014 skakało dwóch Gruzinów

 • anonim
  Łotysz w MŚJ

  w MŚJ łotysz już skakał i to w 2013
  http://medias1.fis-ski.com/pdf/2013/JP/3778/2013JP3778RL.pdf

 • anonim
  @Fighterwf

  dzięki

 • FighterWF doświadczony
  @Marek21

  Obecnie są jedynymi skoczkami reprezentującymi Wielką Brytanie w zawodach międzynarodowych.

 • anonim
  Co raz ciekawiejteż w Korei Pld. i Rumunii

  Najmłodszy z grupy Koreańczyków zajął 33 miejsce na FIS CUP w Rasnovie i puka do bram Pucharu Kontynentalnego, natomiast w Rumunii mistrzem kraju na skoczni K_90 został 14-latek Furkos (nazwisko jakby węgierskie).
  Marzy mi się aby kiedykolwiek zobaczyć choćby w FIS CUP albo MŚ juniorów przynajmniej po jednym skoczku z Mołdawii i Litwy ;)
  A może któryś ze skoczków z ostatnich Mistrzostw Rumunii ma mołdawskie korzenie?

 • anonim
  bedzie dobrze

  powodzenia Panowie życze pkt w zimie a i jeszcze pytanko wie ktoś kto po za nimi skacze z Anglików?

 • FighterWF doświadczony

  Miejmy nadzieję, że nadal będą się sukcesywnie rozwijać i kiedyś może uda się zapukać do zawodów z cyklu Pucharu Świata. Oczywiście do tego jeszcze długa i daleka droga, ale miło by było, gdyby przynajmniej jednemu z nich udało się przebić. Zawsze to jakieś urozmaicenie.
  Inna sprawa to kwestie finansowe. W końcu ile można dokładać do czegoś, co powinna im finansować federacja brytyjska...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl