Czesi podzieleni na dwie grupy treningowe

 • 2015-11-10 18:21

W poniedziałek w Pradze odbyła się konferencja prasowa Czeskiego Związku Narciarskiego, podczas której zaprezentowano dwie grupy szkoleniowe, nowych sponsorów, a także główne cele naszych południowych sąsiadów na nadchodzący sezon zimowy.

Główny trener - Richard Schallert, skupi się na pracy z Romanem Koudelką oraz najbardziej utalentowaną młodzieżą. Grupę bardziej doświadczonych zawodników przejmie były czeski skoczek narciarski - Michal Dolezal

- Muszę powiedzieć, że jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani z podziału grup i wierzymy, że oba zespoły będą się bardzo dobrze uzupełniać - powiedział Rostislav Jozifek, prezes Czeskiego Związku Narciarskiego. Te słowa potwierdza również Schallert. - Jesteśmy zadowoleni z progresu, który nastąpił po ostatnich treningach. Obok Romana mamy grupę młodych zawodników, która może sporo się od niego nauczyć. Z drugiej strony Roman może skorzystać z motywacji oraz energii młodego zespołu.

Jeśli chodzi o cele, dwoma priorytetowymi imprezami w tym sezonie będą: Turniej Czterech Skoczni oraz Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich. - Wszystko podporządkowaliśmy temu, aby na przełomie roku być w jak najlepszej dyspozycji - oznajmił Dolezal na łamach portalu czech-ski.com

Schallert dodatkowo nie zapomina o Mistrzostwach Świata Juniorów, które w 2016 roku odbędą się w rumuńskim Rasnovie. Austriacki szkoleniowiec chce, aby jego podopieczni włączyli się tam do walki o medale.

W poprzednim sezonie Czesi wywalczyli siódmą lokatę w Pucharze Narodów. Najlepszy z czeskich skoczków, Roman Koudelka - indywidualnie także uplasował się na siódmym miejscu. Łącznie punktowało pięciu zawodników z tego kraju.


Dominik Formela, źródło: fis-ski.com + czech-ski.com
oglądalność: (4169) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Co ciekawe na MŚ w Predazzo 2003 z czwórki czeskiej 3 jeszcze skacze(Janda,Matura i Hlava).To będzie 21 sezon Jandy w PŚ(pierwszy jego sezon to był 95/96)

 • Major_Kuprich profesor
  Czesi ten sam skład niezmiennie od 10 lat

  Koudelka
  Matura
  Janda
  Hlava
  Hajek [*]

 • PanSowa początkujący
  @Alojzy Garosz

  "[...] dwoma priorytetowymi imprezami w tym sezonie będą: Turniej Czterech Skoczni oraz Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich. Wszystko podporządkowaliśmy temu, aby na przełomie roku być w jak najlepszej dyspozycji"

  Nigdzie nie jest napisane, że trenowali na mamucie żeby być w dobrej formie na MŚ w lotach, po prostu pracowali latem tak żeby zbudować optimum formy na TCS i owe mistrzostwa.

 • anonim

  Czesi obecnie są tak jak my 10 lat temu siódmą "nacją" w światowych skokach. Z poza czeskiej "żelaznej grupy" moim zdaniem najlepszy tej zimy będzie Viktor Polasek.

 • anonim

  rozumiem, że do Mistrzostw Świata w Lotach przygotowali się poprzez wielokrotne skoki na mamucie w Harrachovie? Co za ściema... paplanie dla paplania.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).