Siedmiu Polaków na PK w Renie, powrót Wolnego!

 • 2015-12-07 14:57

Znamy już skład polskiej kadry skoczków na zawody Pucharu Kontynentalnego w Renie, które zaplanowane są na przyszły weekend (11-13 grudnia). Do Norwegii poleci siedmiu naszych reprezentantów.

Trener Maciej Maciusiak zdecydował, że o punkty w trzech konkursach powalczą: Jakub Wolny, Bartłomiej Kłusek, Andrzej Stękała, Krzysztof Biegun, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Miętus i Stanisław Biela.

Do Norwegii zawodnicy wraz ze sztabem szkoleniowym Kadry B udadzą się samolotem już w środę. Natomiast ostatni trening przed konkursami w Renie Kadra B odbędzie we wtorkowe popołudnie na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

PROGRAM ZAWODÓW:

11.12.2015, piątek

17:00 - oficjalny trening (HS111)

18:00 - seria próbna (HS111)

19:30 - pierwsza seria konkursowa (HS111)

12.12.2015, sobota

09:00 - oficjalny trening (HS139)

11:30 - seria próbna (HS139)

13:00 - pierwsza seria konkursowa (HS139)

13.12.2015, niedziela

09:00 - seria próbna (HS139)

10:00 - pierwsza seria konkursowa (HS139)

Źródło: Anna Karczewska/PZN


Tadeusz Mieczyński, źródło: pzn.pl
oglądalność: (8790) komentarze: (39)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • HKS początkujący

  U Niemców główny skład się nie zmieni, bo nie ma po co, Austriacy zostawiają w domu Koflera i nikim nie podmienią bo nie ma wiz więc wszystkie składy znane;) Poza najlepszymi Japończykami nie będzie prawie żadnych ubytków i pewnie będzie ok 65 zawodników.

 • Ponurzyca profesor

  Staszek Biela gdy dostawał szanse to zazwyczaj je wykorzystywał (przynajmniej w porównaniu do np. Miętusów czy Zapotocznego).
  I niekoniecznie przekładało się to na kolejne starty.
  Związkowy beton ot co.
  Nie chciałbym by jeżeli mu teraz nie pójdzie został skreślony do końca sezonu.
  Ale po akcjach z lat ubiegłych mam podstawy podejżewać, że może zostać specjalnie zabrany by go utrącić.

 • yyy profesor

  Myślę ze Jakub Wolny będzie poza top 50 podczas tego konkursu. Ewentualnie wystąpi efekt świeżość, kiedy przez kilka tygodni będzie naprawdę w niezłej formie. Potem jednak nastąpi weryfikacja i pewnie spadek do Fis Cap.

 • anonim

  brawo że Wolny jedzie pokaż na co cię stać mimo że po kontuzji ;)

 • dejw profesor

  Norwegowie tylko 12 na Rene? Limit im przepadnie, jak oni tak mogą ;)

  Bardzo mnie cieszy powrót Wolnego, jestem niezwykle ciekawy w jakiej jest dyspozycji. W zapowiedzi naszych trenejros, wypowiadających się o nim przed zawodami w Lille oczywiście nie wierzę, ale na pewno już pierwsze skoki treningowe pokażą, czy Kubę stać na punkty, i jeśli tak to na jakie.
  Trochę zaskoczony jestem powołaniem dla Bieli, to by oznaczało że na treningach skakał najlepiej z poza kadrowiczów, lepiej od Kukuły.
  Stanisław korzysta z maksymalnego limitu, dostaje szansę - oby z niej skorzystał.

 • HKS początkujący

  @Stinger
  Jak sam przeczytam to i wrzucić mogę;) Przy Rosjanach trzeba się jedynie poświęcić i napisać po naszemu;) Poza Japończykami i połowicznie Finami to tak specjalnie dużo łatwiej (jak rok temu) w Niżnym Tagile nikomu nie będzie.

 • Stinger profesor
  HKS

  Dzięki za te składy, nie mam za dużo czasu i chęci by szukać he he

  Rune Velta widzę dalej nie skacze, a więc pewnie dalej formy nie zrobił i to pokazuje że kilka dni nic nie dadzą Polakom, a szczególnie Kubackiemu bo jeśli jest zawalony okres przygotowawczy to sobie można całą zimę trenować i nic z tego nie będzie (przykład? Maciej Kot w poprzednim sezonie).

  U nas jedynie Stoch ew. Żyła w jeden treningowy weekend mogą zmienić formę ale nie reszta, dlatego liczę że do Niżnego pojadą wszyscy, lepsze liczenie na cud niż później kolejne rozczarowanie formą Kubackiego.

  Szkoda że Domen Prevc nie skacze, w Kuusamo mu się "upiekło" ale teraz myślę że coś rozegrają i młody Słoweniec wyleci kosztem Andreasa Stjernena z TOP 10 PŚ.

 • EmiI profesor

  Składy na PK i FC mogą świadczyć o rzeczy którą już wcześniej podejrzewałem. Że zamiast powołania iść do góry na dół, czyli najpierw Kruczek powołuje najlepszych a konsultacja z innymi trenerami to tylko głos doradczy, potem to samo robi Maciusiak a następnie Mateja. A mam wrażenie że u nas jest na odwrót. Że to Kruczek musi się dopasować do decyzji Maciusiaka a Maciusiak do decyzji Matejii a nie odwrotnie.

 • anonim

  Czyli najczęściej zadawane pytanie "Gdzie jest Jakub Wolny" na szczęście jest za nami

 • qwe początkujący
  skład

  Kruczek w wywiadzie dla skoki polska powiedział że skład prawdopodobnie zostanie taki sam

 • HKS początkujący

  @butczan1
  Tak, nie wiem czemu wpisałem Witka;) Pungertar miał podobno latem jakieś poważne problemy ze zdrowiem. Nie śledzę latem za bardzo informacji, więc może ktoś ma jakieś dokładniejsze informacje ale na razie jest z nim słabo od strony sportowej.

 • butczan1 doświadczony
  @HKS

  Chyba ANTON Kaliniczenko, Witalij to przecież Ukrainiec. Dziwne że Słoweńcy nie wzięli Pungertara. Rok temu w NT był 7 i 6.

  Po składach naszych na PK i FC można się spodziewać albo tego samego składu albo niewykorzystania limitu. Po zawodach w Lilehammer i pierwszy wariant i drugi wydaję się trochę dziwny, choć zobaczymy jak się nasi spiszą w Renie.

 • HKS początkujący
  @???

  Rosjanie na PŚ:
  Władysław Bojarincew
  Ilmir Hazetdinow
  Denis Korniłow
  Jewgennij Klimow
  Michaił Maksimoczkin
  Aleksandr Bażenow
  Aleksiej Romaszow
  Vadim Szyszkin
  Witalij Kaliniczenko*
  Aleksandr Szuwałow*
  * zamiast Trofimowa i Wasliewa

  Nie dali Sardyko, który wygrał zawody rozgrywane w ten weekend w Niżnym Tagile i ograł prawie wszystkich, którzy startują i to dosyć znacząco;)

  No i jeszcze Japończycy mają niby jakieś problemy wizowe i ma wystąpić skład B (czyli bez Kasai), ale to jest trochę nielogiczne czemu skład B miałby mieć wizy a A nie. Jedynie ??? może to bardziej rozjaśnić bo na pewno czytał coś więcej;)

  To tyle;)

 • HKS początkujący

  @Stinger
  Jak chciałeś to Ci wrzucam dalej;)

  Norwegowie zgodnie z planem bez zmian na PŚ
  Daniel-Andre Tande
  Tom Hilde
  Kenneth Gangnes
  Anders Fannemel
  Johann André Forfang
  Joachim Hauer
  Andreas Stjernen

  Na PK:
  Phillip Sjoen
  Halvor Egner Granerud
  Joacim Odegard Bjoreng
  Fredrik Bjerkeengen
  Marius Lindvik
  Espen Roe
  Sigurd Nymoen Soberg
  Lars Brodshaug Berger
  Tord Markussen Hammer
  Joakim Aune
  Richard Haukedal
  Jonas Gropen Sogard

  Kadrę norweską na FIS Cup już Ci oszczędzę;)

  No i jeszcze Słowenia na PŚ do Tagiłu - Domen znowu odpoczywa i sobie potrenuje i podrabia trochę lekcji;);) Wraca Damjan więc średnia wieku w ekipie Słoweńskiej wzrasta znacząco;)

  Peter Prevc
  Jurij Tepes
  Robert Kranjec
  Anze Lanisek
  Anze Semenič
  Jernej Damjan

 • W_S profesor
  Mam nadzieję że Kuba Wolny pójdzie drogą...

  Kennetha Gangnesa, który po podobnej kontuzji wrócił do skakania i zaczął osiągać bardzo dobre wyniki

 • anonim
  -

  Gdzie Bachleda i Śliż?

 • anonim
  Ruda

  Takie mazgaje jak Biela czy Miętus są a Rudy nie ma????? Kabaret....

 • W_S profesor
  @PanKK

  Pamiętam doskonale początek sezonu 12/13. Wtedy wielka forma Freunda na początku, a słaba Kamila a jak się skończyło to każdy pamięta

 • Aaabbbb weteran
  @panKK

  Błagam, Kolego: WIERZĘ. Wieża to zamkowa lub w szachach...

 • panKK bywalec
  Kamil Stoch poczatki sezonu


  2011/12- 4,3,38 Miejsca
  2012/13- 30,36,Q Miejsca
  2013/14- 37,10,20 Miejsca
  2014/15- -.-.- Miejsca
  2015/16- 13,15,47 Miejsca

  Nigdy nie zaczynał dobrze oprócz sezonu 2011/2012 Więc cały czas wieże że będzie w najlepszej 3 sezonu

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).