Pięciu Polaków wystartuje w Notodden

 • 2015-12-07 19:19

Oprócz Pucharu Kontynentalnego w Renie, w najbliższych dniach w Norwegii rozegrane zostaną także zawody z cyklu FIS Cup. Areną trzecioligowych zmagań będzie obiekt normalny w Notodden. Na starcie zobaczymy pięciu podopiecznych Roberta Matei.

Po blisko trzech miesiącach przerwy, skoczkowie wracają do rywalizacji w zawodach rangi FIS Cup. Po letniej części cyklu, na czele klasyfikacji generalnej znajduje się Danny Queck z Niemiec. Najlepszym z Polaków jest Andrzej Stękała (4. miejsce), którego nie zobaczymy podczas grudniowych konkursów w Notodden. Członek kadry B w najbliższy weekend pojawi się w Pucharze Kontynentalnym w Renie.

Robert Mateja do Notodden zabierze czterech swoich podopiecznych z kadry juniorów. Mowa tutaj o Adamie Rudzie, Krzysztofie Lei, Przemysławie Kantyce, Łukaszu Podżorskim i Dawidzie Jarząbku. Dwaj pierwsi z tego grona, stali już w tym sezonie na podium pojedynczych konkursów tzw. "trzeciej ligi". Ruda był drugi w Kuopio, natomiast Leja wynik ten powtórzył w Einsiedeln.

Oficjalny trening już w środę wieczorem. Konkursy zaplanowano na czwartek i piątek.

Skład Polski na FC w Notodden (HS 100):

- Adam Ruda (8. miejsce w klasyfikacji generalnej FC 2015/2016);

- Krzysztof Leja (10. miejsce w klasyfikacji generalnej FC 2015/2016);

- Przemysław Kantyka (14. miejsce w klasyfikacji generalnej FC 2015/2016);

- Łukasz Podżorski (16. miejsce w klasyfikacji generalnej FC 2015/2016);

- Dawid Jarząbek (19. miejsce w klasyfikacji generalnej FC 2015/2016).

Program FC w Notodden (HS 100):

09.12.2015, środa

20:00 - oficjalny trening

10.12.2015, czwartek

17:00 - seria próbna

17:45 - pierwsza seria konkursowa

11.12.2015, piątek

15:00 - seria próbna

15:45 - pierwsza seria konkursowa


Dominik Formela, źródło: pzn.pl
oglądalność: (6430) komentarze: (35)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor
  @W_S

  Ruda nie jest już w wieku juniora, ale wciąż należy do kadry C (nie będę jej nazywał kadrą juniorów, bo z juniorami ona nie ma nic wspólnego). W każdym razie trenuje pod okiem Matei.

 • W_S profesor
  @Zakrza

  Adam Ruda z tego co mi się wydaje nie należy do kadry juniorów

 • W_S profesor
  @ZKuba36

  Tyle,że nie mamy pojęcia w jakiej formie jest Byrt. Ja też go lubię i wierzę że wróci do PŚ, ale póki co najwidoczniej nie ma formy.

 • ZKuba36 profesor
  Brakuje mi Byrta.

  PŚ-7skoczków, PK-7skoczków, FC-5skoczków. Razem 19 skoczków.
  Moim zdaniem Byrt obecnie mieści się w 15.
  Mam nadzieję, że MP to wykażą.
  Nie można być wiecznie karanym za błąd w młodości, zwłaszcza gdy nie wiadomo czy pomaganie babci przy zbiorze śliwek nie było poleceniem Rodziców.

 • anonim
  FC

  Czuje że bedzie Fis Cup w Nottoden w tym tygodniu

 • dejw profesor
  @KaEn

  W ramach uściślenia, może jeszcze nie wszyscy wiedzą ;)

  Czesi w Nottoden: Holik, Polasek, Sakala, Michalek
  Czesi w Renie: Vancura, Kozisek (ponoć dobrze się prezentowali na treningu w Klinge), Stursa

 • borek99 weteran
  @sdf

  Dwóch koreańskich kombinatorów skakało teraz w US Cupie w Stanach czekając na PK w kombinacji, więc kto ich tam wie, może kogoś przywiozą ;). Składów nie znam, ale Norwedzy pisali, że mają w sumie blisko 100 zgłoszeń (jak translator dobrze tłumaczy to na sam tylko FIS cup, bez PK pań, ale to się okaże jak pojawią się listy startowe), więc pewnie jakaś egzotyka się siłą rzeczy pojawi.

  @EmiI
  Ci opłacający start ze swojej kieszeni przynajmniej mogą na zawody jechać... Kozielska w biegach, mając opłacane przez FIS starty (!) (w nagrodę za wygraną w Slavic Cup) na Puchar Świata pojechać nie może, bo jej PZN nie chce tam wysłać...

 • KaEn początkujący
  Kadry na Notodden

  @sdf

  Jest kadra Czechów na pewno ;)

 • anonim
  Jakieś nowości nas czekają?

  Pytanie szczególnie skierowane do "???" lub do "Borka".
  Czy są już może jakieś informację o innych kadrach narodowych na Nottoden?
  No i zawsze najciekawsza część pytania czy pojawią się całkiem nowi nieznani w Europie zawodnicy na starcie???
  ja osobiście bym się ucieszył gdyby przynajmniej ten najlepszy z tej grupy co była w Rasnovie 15-letni Koreańczyk przyjechał próbować swoich sił.

 • dejw profesor
  @HKS

  Eee.. No fakt, mają 6+6. Sorry, moja wtopa ;)
  Tak się zachłysnąłem tymi starymi wypaleńcami z Norwegii, że od serca im jeszcze dodałem tego jednego zawodnika ekstra. A co, niech mają, za te masowe DSQ od wyjątkowo wrednego Komitetu Organizacyjnego w Lillehammer ;)

 • HKS początkujący

  @dejw
  A limitu na PK nie mają 6+6? Latem często mnie jakieś nowinki fisowskie omijają, więc w przepisach się mogę gubić;)

 • dejw profesor
  @HKS

  Teraz dopiero sprawdziłem, Sumstad nawet gdyby się załapał, to i tak w CoC by wystartować nie mógł - przedawniły mu się punkty FC. Powtórka przypadku Nogina tym razem by już raczej nie przeszła ;)

  Co do tego limitu na PK, to chyba nawet ciężko byłoby im znaleźć jeszcze tego 13tego, biorąc zwłaszcza pod uwagę masowe końce kariery zaplecza.
  No i tak, przeoczyłem oczywiście Aune, który wobec tego w Notodden nie poskacze ;)

 • HKS początkujący

  @dejw
  Pewnie nie przez przypadek Norwegowie zgłosili właśnie Sumstada na FC, który by się spokojnie załapał do krajówki na COC.

  Samozwańczy organizatorzy zawodów już pewnie dawno temu by takie rozwiązanie proponowali ale to akurat fajny pomysł bo razem ze zmniejszonym limitem w PK (to taki średni pomysł) zwiększa to prestiż tej walki w FC.

 • dejw profesor
  @HKS

  Drugim który rzucił mi się w oczy w ostatnich lokalnych zawodach jest Aune. Ale może zaskoczy jeszcze ktoś inny ;) Może Ribber zechce się spróbować z samymi skoczkami? Latem potrafił wygrywać NC z najlepszymi z zaplecza.
  Oprócz dyspozycji zaplecza zaplecza Norwegów, zastanawia mnie sama obsada. Raczej nie będzie powtórki zeszłorocznego meczu norweski młokos vs polskie młokosy (który Polacy rok temu srogo przegrali ;) Już latem, dzięki przepisowi o zwiększeniu limitu przez FC na CoC można było zaobserwować, że najmocniejsze nacje są zainteresowane tym dodatkowym miejscem. Tym lepiej dla zawodów :)

 • HKS początkujący

  @dejw
  Patrząc na lokalne zawody to wystawiają Are Sumstada, który był dwa razy w "10" więc niespodzianką by było jakby w jakiejś szerokiej czołówce nie był. W tych drugich pokonał Hauerea;);) W każdym razie dziwne by było jakby nie zaskoczył ktoś nowy kto się przebije do regularnych startów w PK.

 • dejw profesor

  Kastelik miał jakieś problemy zdrowotne latem, najwyraźniej nie do końca się z nich wygrzebał.
  Kukuła jak najbardziej na start zasłużył (i to nawet bardziej ze wszystkich pozakadrowiczów), ale pewnie nie ma kasy aby sam sobie sfinansować wyjazd. Przykre, ale co zrobić.

  Co do zawodów, to ciekawy jestem czy i tym razem od gospodarzy wyskoczy jakiś kolejny brylancik, jak choćby Bjoereng rok temu.

 • EmiI profesor

  To mowa oczywiście o Byrcie. Chociaż jeśli patrzymy na regułę "jesteś tak dobry jak Twój ostatni start" dużo bardziej zasłużył by Kukuła. Co do Kastelika nie zdziwiłbym się jakby miał cały czas problemy zdrowotne.

 • Xander początkujący
  Stinger

  Ja też się boję co to będzie za rok na MŚJ. Odejdą Leja, Kantyka i Podżorski. A zostaną tylko Jarząbek i Kastelik. Z czego tylko ten pierwszy jeździ aktualnie na jakieś zawody i prezentuje jako taką formę no i daje nadzieje na przyszły sezon.
  A co z resztą. Nawet drużynę będzie ciężko skompletować, bo nie ma kandydatów.
  Mamy ogromną dziurę w tych rocznikach i nic nie zapowiada by ją kimś wypełnić przez rok.

 • EmiI profesor
  @Stinger

  Mateja ma związane ręce, i tak się cieszmy że PZN opłacił start tam kadrze juniorów. Pozakadrowicze mogą pojechać na FIS Cup tylko za własne pieniądze.

 • Stinger profesor

  Takich nazwisk się spodziewałem ale szkoda że Mateja nie zabiera także Byrta i Kastelika.
  No właśnie co z Kastelikiem? Nie dość że tylko on dołączył do kadry jako junior to jeszcze nie startuje... Boję się pomyśleć co będzie za rok na MŚJ...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).