Larsonowie bezkonkurencyjni w Steamboat Springs. Nowy rekord skoczni

 • 2015-12-08 15:25

Początek grudnia to co roku czas, gdy na skocznie całego świata powracają nie tylko zawodnicy rywalizujący w zawodach międzynarodowych, ale i ci startujący tylko na krajowym podwórku. Nie inaczej jest i w Stanach Zjednoczonych, gdzie w niedzielę zainaugurowano sezon zimowy. W zawodach Winter Start w Steamboat Springs zwyciężyło rodzeństwo Larsonów.

Areną zmagań zawodów rozpoczynających sezon zimowy 2015/2016 w USA była skocznia Howelsen Hill położona w Steamboat Springs w stanie Kolorado, które rozmiar (HS) wynosi 100 metrów. Rywalizacja zorganizowana przez Steamboat Springs Winter Sports Club była jednocześnie zaliczana do cyklu US Cup. Ponadto stanowiła także pierwszą część amerykańskich eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw świata juniorów i zimowych igrzysk olimpijskich młodzieży (do kwalifikacji tych uwzględniane będą również wyniki jakie skoczkowie osiągną podczas tradycyjnego konkursu kończącego rok, który odbędzie w Lake Placid tuż przed Sylwestrem).

Wśród kobiet na starcie stanęło 10 zawodniczek. Bezkonkurencyjna okazała się Cara Larson, która jako jedyna przekroczyła punkt konstrukcyjny (udało się jej to dwukrotnie) i uzyskała niemal 40 punktów przewagi nad kolejną rywalką. Skład podium uzupełniły Mollie Immens (2. miejsce) i Gabby Armstrong (3. pozycja).

Dużo liczniejsza była stawka mężczyzn, gdzie na skoczni pojawiło się 33 skoczków. Zdecydowanie najlepszy okazał się starszy brat Cary – Casey Larson (co ciekawe rodzeństwo zaczęło uprawiać skoki kilka lat temu pod wpływem swojej... nianii), który w drugiej serii poszybował aż na 105. metr, ustanawiając tym samym nowy rekord obiektu Howelsen Hill. W sumie nad drugim skoczkiem, Benem Loomisem, uzyskał blisko 20 punktów przewagi. Pierwszą “trójkę" uzupełnił Brian Wallace.

Co ciekawe na starcie pojawiła się także czwórka zagranicznych gości. O ile start brytyjskich bliźniaków – braci Lock, mieszkających i trenujących na stałe nie była wielkim zaskoczeniem (Robert zajął 9. pozycję, a Jake był 18.), o tyle już pojawienie się dwóch Koreańczyków można uznać za pewną niespodziankę. Je-un Park (6. miejsce) i Bong-joo Kim (20. pozycja) pojawili się w Stanach z okazji zaplanowanych na kolejny weekend zawodów Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej i gościnnie pojawili się również w Steamboat Springs, gdzie rywalizowali także w konkursie kombinatorów (Park był w nim 4., a Kim ostatni, 15.).

Pełne wyniki zawodów >>

Paweł Borkowski, źródło: informacja własna/usanordic.org

oglądalność: (3090) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Sung-Woo-Cho 15 latek to najzdolniejszy z Koreańczyków

  Miejmy nadzieje że zacznie pojawiać się na FIS CUP, i zdobędzie punkty.

 • anonim

  Redakcjo, naprawdę musieliście dodać zdjęcie na którym akurat najmniej widać skocznię K90 ...

  Dla tych co nie wiedzą o co chodzi - zauważyliście że na lewo od największej skoczni (K114), tej z zielonymi siateczkami, jest jeszcze jedna? Przyjrzyjcie się dokładnie ...

 • anonim

  Myślałem, że Park już nie skacze. Może coś drgnie w koreańskich skokach. Pozytywna informacja.

 • HKS początkujący

  @Mati
  No Park rok temu zrobił spory postęp, może i w tym roku znów się poprawi;)

 • Piotrek początkujący
  @Baciar

  Jake zdobył zeszłej zimy punkty Fis Cupu więc ma prawo startu w CoC, Robert był 3-krotnie 31. a by wystartować w CoC, trzeba posiadać co najmniej 1 punkt FC w obecnym lub poprzednim sezonie.

 • Baciar stały bywalec
  Lock

  Braci Lock to chciałbym zobaczyć w FIS Cupie chociaż raz w ty sezonie .. Bo nie wiem czy w CoC mają prawo startu.. Ciekawy artykuł ;)

 • anonim

  Je un Park jak potrenuje to stać go na punkty PK w kombinacji norweskiej, a docelowo może i Pucharu świata w tymże dwuboju.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).