FIS Cup w Harrachovie przeniesiony na marzec

 • 2015-12-10 17:20

Grudniowe zawody rangi FIS Cup w czeskim Harrachovie zostały odwołane. Nowy termin konkursów na obiekcie HS 100 to pierwsza połowa marca. Powodem przeniesienia rywalizacji są zbyt wysokie temperatury panujące w Karkonoszach.

Pierwotnie zawody za naszą południową granicą miały odbyć się w dniach 18-19 grudnia. Ze względu na jesienną aurę i brak śniegu, organizatorzy byli zmuszeni do przeniesienia "trzecioligowych" zmagań. Te mają odbyć się pod koniec sezonu zimowego - 11 i 12 marca. Będę to finałowe zawody cyklu FIS Cup 2015/2016.

Start na czeskim obiekcie zapowiedziały m.in. reprezentantki Polski, które w zaistniałej sytuacji na kolejny międzynarodowy start będą musiały poczekać prawdopodobnie do końca stycznia, kiedy odbędzie się Puchar Świata w niemieckim Oberstdorfie.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3460) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • borek99 weteran
  @Kolos

  A czytać ze zrozumieniem potrafimy? ;) Dominik Durco jest z Bańskiej Bystrzycy, nie ze Szczyrbskiego Jeziora - o ile w tym pierwszym mieście są zawodnicy (poza Durco właściwie tylko dzieciaki, no ale są), o tyle w drugim w temacie skoków nie dzieje się niestety absolutnie nic i nie zanosi się na to żeby miało się to zmienić.

 • Kolos profesor
  borek99

  A Dominik Durco (rocznik 1997) to co?? duch?? Ostatnio w sierpniu tego roku skakał na FIS Cupie w Szczyrku. A wcześniej w grudniu 2014 właśnie we Szczyrbskim Plesie na FIS cupie:)

 • borek99 weteran
  @curvish

  Wszystko fajnie, tylko że w Szczyrbskim Jeziorze nie ma ani jednego skoczka (!) - rok temu zrobili zawody tylko po to, żeby zrobić przetarcie organizacyjne przed Uniwersjadą, więc nieprędko zobaczymy tam następne zawody międzynarodowe (może jak dzieciaki z Bańskiej Bystrzycy i okolic podrosną i dalej będą skakać żeby było dla kogo organizować te zawody, ale jeszcze sporo czasu minie zanim to ewentualnie nastąpi).

 • anonim

  rozegrali jeden konkurs ale drugi odwolali z powodu wiatru.na pewno na brak sniegu nie narzekali a teraz widze ze tam tez minusy i snieg tez są.to jednak wyzsze gory i szansa na powodzenie konkursu w terminie grudniowym jest jednak duzo wieksza

 • borek99 weteran
  @curvish

  Bo w Szczyrbskim Jeziorze to rok temu rozegrali oba konkursy i w dodatku w pełnym wymiarze, nie? ;)

 • Adastm doświadczony
  @Alojzy Garosz

  Właśnie ja jestem zawodniczką i dla zawodnika nie ma nic gorszego niż brak startu w zawodach z innymi rywalami!!! Trenuje się po to by rywalizować! Sezon się rozpoczął,a tu trzeba siedzieć przed tv i patrzeć na rywalizację innych :(

 • anonim


  grudzien i zawody w czechach to jednak zly pomysl.fis musi wyciagac wnioski.szkoda ze nie szczyrbskie pleso jak rok temu tam znacznie lepsze warunki i daliby rade rozegrasc zawody

 • Adastm doświadczony
  TRAGEDIA

  Każdy widzi jaka zima za oknem tylko nie Nasz pseudo trener HANKUS!!! Nie ma Nas w Rosji nie ma w Norwegii,więc zabrano możliwość startu i rozwoju!

 • Ponurzyca profesor

  Dla (naszych) dziewczyn tak długa przerwa w startach nie jest zbyt dobra.

 • anonim
  ZMIANA PLANÓW_PZN OBUDŹ SIĘ!

  No to pięknie Nasze Panie nie będą nigdzie startować przez 2 miesiące(!) w sezonie zimowym! W związku z czym PZN powinien zrobić wszystko by wkręcić Nasze panie na zawody OPA(w Niemczech i Słowenii,więc bliski wyjazd Polo nie dostanie tak bardzo po kieszeni).W przypadku braku zgody należy rozważyć wyjazd do Japonii...przecież nie można nic nie robić to degraduje Nasze zawodniczki na dno tym bardziej,że zimy nie widać,a więc skocznia w Szczyrku nie czynna...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).