Peter Prevc: "Idealne rozpoczęcie roku"

 • 2016-01-01 19:52

Peter Prevc odniósł 10. zwycięstwo w swojej sportowej karierze i tym samym objął prowadzenie w klasyfikacji końcowej Turnieju Czterech Skoczni. Na drugim miejscu znajduje się Severin Freund, który traci do Słoweńca 8,6 pkt.

"To było idealne rozpoczęcie roku dla mnie. Moje dzisiejsze skoki był najlepsze, jakie oddałem w Garmisch. Dalej muszę dawać z siebie wszystko i walczyć, ponieważ jeden zły skok może odmienić wszystko" - skomentował swój triumf Prevc.

"Uwielbiam skakać przed dużą publicznością, to jest dla mnie dodatkowa motywacja. Im więcej kibiców pod skocznią, tym skaczę lepiej" - dodał. "Zwycięstwo Severina w Oberstdorfie nie miało na mnie wpływu, ponieważ wiem, że moje skoki są dobre. Miałem pecha ale to mnie jeszcze wzmocniło przed zawodami w Garmisch. Nie sądzę, że tylko ja liczę się w walce o zwycięstwo. Teraz mam nadzieję, na podobne skoki w Innsbrucku, ponieważ w ostatnich sezonach nie szło mi na tej skoczni zbyt dobrze" - zakończył Prevc.

Również ze swojego wyniku był zadowolony drugi skoczek - Kenneth Gangnes. "Cieszę się, że znalazłem się na podium. To coś niesamowitego. Jestem zadowolony, ponieważ ze skoku na skok skaczę coraz lepiej. W Innsbrucku oraz w Bischofshofen będę starał się dać z siebie wszystko, aby ponownie stanąć na podium" - opowiadał Norweg.

"Z trzeciego miejsca jestem zadowolony. To był zdecydowanie mój najlepszy konkurs w Garmisch. Jeśli ktoś przed zawodami dawałby mi miejsce na podium, brałbym w ciemno" - mówił Severin Freund pod skocznią. "Przed nami jeszcze dwa konkursy, podczas których wszystko może się zdarzyć" - dodał Niemiec.

"Nie jest żadnym zaskoczeniem, że Peter wygrał, ponieważ prezentuje się on bardzo stabilnie. Mój drugi skok nie był najlepszy. Wydaje mi się, że w tym sezonie robię szybciej postępy w moich skokach niż w roku ubiegłym - to było również moim celem. Jednak dalej jestem jeszcze daleko od tego poziomu, który zapewnił mi triumf w Falun".

"Ponownie drużynowo był to dobry konkurs dla nas" - chwalił swoich podopiecznych Werner Schuster. "Mamy dobre wspomnienia ze skoczni w Innsbrucku. Zobaczymy jak w tym roku potoczą się nasze losy" - dodał.

Michael Hayboeck tym razem uplasował się na piątej pozycji i do lidera Prevca traci ponad 20 pkt. "W moim drugim skoku zauważyłem poprawę. To mnie nastraja pozytywnie. 20 punktów straty do Prevca ma się czasami w jednym skoku. Już cieszę się na zawody w Innsbrucku i doping naszej publiczności".

Na dziewiątym miejscu rywalizację zakończył Stefan Kraft. "Podobał mi się mój skok w serii finałowej. Jednak w czasie lotu dostałem podmuch i już nie było tak dobrze. Podobnie jak skoczkowie z czołówki, w danym momencie nie miałem żadnych szans. Przed nami konkurs w Innsbrucku, tam będziemy chcieli wynagrodzić naszych kibiców za doping. Obiecuję" - powiedział Stefan Kraft.


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5068) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • neonek18 doświadczony

  Stoch ma 1 5zwycięstw w PŚ a Prevc dopiero 10:) to wiele mówi :)

 • anonim
  @xxxx

  Prześpij się i pogódź sie z tym,że TCS wygra Prevc :)

 • anonim
  zh

  Obojętnie kto tylko nie Prevc i Freund!!!!!

 • anonim
  Dobra RADA

  Niech Peter uwaza, zeby go "przypadkowo" nie zdyskwalifikowali!

 • anonim
  Nowyskoczek5

  Na stronie FIS jest, to sobie sam sprawdz

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Dodajcie liste startowa bo chcem zobaczyc kto wystapi z Austrii

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Prevc Froind i Hayboeck to oni beda walczyc o zwyciestwo w TCS.Michael bedzie startowal przed wlasna publicznoscia to moze wygra.

 • anonim
  Bergisel

  Bergisel zweryfikuje połowę skoczków

 • Lans profesor
  -

  Brawo Severin, udane rozpoczęcie roku. 2 konkursy do końca, wszystko do odrobienia, choć biorąc pod uwagę wcześniejsze TCS i to, że najwyższa forma przychodzi w drugiej części sezonu, to miejsce na podium całego turnieju będzie sukcesem :)

 • slowenska_mafia1 stały bywalec
  :-)

  No a jak ma nie być zadowolony. Powodzenia Pero. Życzę Ci zwycięstwa TCS, PS i MSL.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).