Dawid Kubacki: "Cele są ambitniejsze"

 • 2016-01-01 19:41

Porażka z Manuelem Fettnerem w systemie KO, 6. miejsce wśród przegranych, a w ostateczności 31. miejsce w noworocznym konkursie w Garmisch-Partenkirchen. Jak swój powrót do Pucharu Świata i wejście w 2016 roku oceni Dawid Kubacki?

Dawid KubackiDawid Kubacki

- Dzisiejsze skoki nie były złe, ale pojawił się błąd, nad którym trzeba zapanować. Jeżeli chodzi o ten skok w konkursie, za bardzo uruchomiły się ręce i klatka na samym progu. Wyglądało to w porządku, ale przez ten błąd, nie chciało to lecieć w drugiej fazie. Niewiele zabrakło do awansu do drugiej serii, ale nie o to się walczy. Na spokojnie te drobne błędy trzeba wyeliminować i w kolejnych startach skakać tak, jak trzeba.

Manuel Fettner ma patent na Polaków? - Nie jest to trudny przeciwnik. Tutaj też było bardzo blisko, bo był metr różnicy między nami, ale jak mówię. Nie o to chodzi, aby być się o wejście do "30". Cele są ambitniejsze. Trzeba się skupić na poprawie tych drobnych błędów, żeby ich po prostu nie było. To pozwoli mi się cieszyć z tych skoków.

Jak wyglądał wieczór sylwestrowy? - Usiedliśmy wszyscy razem na takiej sylwestrowej kolacji, pograliśmy w kości chwilę i później do spania. Za bardzo się spać nie dało, bo jak zaczęli o 23:30 strzelać, to trochę to przeszkadzało. Sylwester minął sennie, ale niestety. Dzisiaj mamy zawody i trzeba się było do nich w ten sposób przygotować. Porządnie wyspać, a nie balować.

Jakie odczucia odnośnie nadchodzących zmagań w Innsbrucku? - Tak jak już wspominałem. Nastawienie się nie zmienia, bo trzeba w to włożyć jeszcze trochę pracy. Wiem, gdzie te błędy są. Nie obawiam się o to, że nie będę ich w stanie poprawić. Wybieram się tam z fajnym nastawieniem.

Korespondencja z Garmisch-Partenkirche, Tadeusz Mieczyński.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3722) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  ..

  Akurat Kubacki może faktycznie irytuje że swoim wysokim wybiciem wzbudza apetyt na daleki skok, a tu nagle spada, nie jest może najlepszym naszym skoczkiem. Jednakże pokusiłbym się o stwierdzenie że w trójce najlepszych naszych skoczków mógłby się znaleźć bo zauważcie że gdyby nie śmieszny podział na pary to kubacki byłby 26 albo 27, skacze można powiedzieć powtarzalnie, zawsze koło 30stki się kręci ;D czego nie można powiedzieć o innych skoczkach np. kocie który cały poprzedni sezon przespał a w tym dopiero sie zaczyna budzić. PS widzieliście wypowiedź króla kruczka?? Ze nikogo do sztabu szkoleniowego nie chcą dołączyć? Co on sobie zrobił folwark prywatny z zarządzaniem kadry? Nie potrafi sobie z chłopakami poradzić to niech się przyzna, a nie unosi honorem...

 • anonim
  OMG

  Czy trenerzy są jakimiś osłami? przecież koleś udowadniał z 100 razy, że nie nadaje się na PŚ, lepiej odesłać go na cały sezon do PK, aby kręcił limity, innego pożytku z niego nie widzę.

 • Tadek początkujący

  widać progres Dawid powodzenia jutro :)

 • zloty_medalista weteran

  Cele są ambitniejsze. Poczekajmy do lata, Dawid je zrealizuje.

 • Nawrocik77 bywalec

  Dawid, w Innsbrucku będzie lepiej.

 • anonim
  Wstyd..

  Weźcie się do roboty.. Bo oprócz robienia reklam w Play i ściemniania przed kamerami nie pokazujecie w tym sezonie NIC. Ten ,,zawodnik'' choćby była katastrofa zawsze będzie mówił że jest stabilnie.. Ambicje ma...ale na poziom Amerykanów lub Kazachów.. :/

 • anonim
  To dobiero dobry Wafel

  Koles jest niesamowity...

 • anonim
  Kubacki

  Cele są ambitniejsze ciepła kawa po odpadnięciu i konsola do gry.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Kubacki licze na miejsce w 30 w dwoch ostatnich konkursach TCS

 • Grzesiek początkujący
  Cel jest

  Spadac nie jak worek kartofli tylko, worek orzechow ;)

 • anonim
  Kubacki

  Mistrz ściemy i iluzji znów się wypowiedział.

 • Firehunter doświadczony
  JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA

  Póki my wierzymy!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).