Kamil Stoch trenował w Ramsau

 • 2016-01-04 16:29

Wykorzystując dzień przerwy, pomiędzy zawodami Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku, a oficjalnym treningiem i kwalifikacjami w Bischofshofen, trener Łukasz Kruczek wraz z Kamilem Stochem udali się do Ramsau, gdzie nasz najlepszy skoczek odbył trening na skoczni normalnej.

Od soboty w Ramsau trenowali także inni skoczkowie z kadr A i B, czyli wycofani z TCS Piotr Żyła i Klemens Murańka plus Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł, Bartłomiej Kłusek oraz Jakub Wolny. Jutro grupa wraca do Polski.

- To był dobry trening. Początek był bardzo dobry, a potem trochę gorsza była końcówka, ale pojawia się u Kamila już trochę zmęczenie - mówił Łukasz Kruczek, trener kadry polskiej kadry w rozmowie z Eurosport.Onet.pl.

Zawodnicy oddali po sześć skoków. Najważniejsze było to, że udało się zrealizować to, co zakładano w przypadku Kamila Stocha.

- Szczególnie pierwsze trzy skoki były takie, jakie powinny być. Zależało nam na tym, by wejść na skocznię normalną i oddać spokojnie kilka skoków - tłumaczył szkoleniowiec.

- Kamil w tej chwili ma duże obciążenia i nie mówię tutaj o ilości zajęć. Bardziej chodzi o to, że teraz jest u niego wzmożona koncentracja. Musi bowiem pilnować wszystkich szczegółów. I to wszystko do kupy powoduje właśnie takie zmęczenie - dodał trener Kruczek.

W Bischofshofen Polacy wystartują prawdopodobnie w takim samym składzie jak w Innsbrucku. Jest natomiast duże prawdopodobieństwo, że Kamil Stoch odpuści konkursy w niemieckim Willingen.


Tadeusz Mieczyński, źródło: eurosport.onet.pl
oglądalność: (14693) komentarze: (105)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • pepeleusz początkujący

  a gdzie Biegun

 • Xellos profesor
  @Pavel

  Z trzech powodów :)

  Po pierwsze, bo jak coś się zaczyna to się kończy. A po to Kubacki był w tym PK ostatnio, nadal jest ten sam period, czyli wypada dokończyć tą walkę o limity.

  Po drugie, w PŚ stać go jedynie na 3-cią dziesiątkę, więc równie dobrze może go ktoś zastąpić z trenujących w Ramsau, ciekaw jestem ich dyspozycji po treningu.

  Po trzecie, zbliża się PŚ Zakopane, i chciałbym tam ujrzeć jak najwięcej polskich zawodników w jednych zawodach...po to by ustalić hierarchię i zobaczyć, kto w jakiej jest formie w zawodach PŚ a nie mitycznych treningach.

 • ZKuba36 profesor
  @Singularity90

  Moim zdaniem Stoch rzeczywiście często spóżnia skok ale nie tylko to. Wg mnie w czasie ostatnich zawodów Stoch odbijał się za wcześnie. Ale może się mylę.
  Moim zdaniem Stoch ciągle jest trochę podmęczony, jak wszyscy skoczkowie kadry A, której sztab szkoleniowy przed rozpoczęciem sezonu, zamiast dać skoczkom 2 tyg. odpoczynku, po bardzo intensywnych ćwiczeniach w lecie, w tym czasie zwiększył intensywność treningów motorycznych, po czym zawodnicy, bez odpoczynku zostali skierowani na skocznie i.. zaczęły się problemy techniczne, których nie można było wyeliminować, i powstało błędne koło:
  Zawodnicy zmęczeni> nie trafiają na progu> trzeba zwiększyć liczbę skoków aż zaczną trafiać> zawodnicy po tych treningach są zmęczeni> nie trafiają w próg itd.> itd.
  Z wypowiedzi trenera Kruczka wynika, że 3 pierwsze skoki na treningu w Ramsau były dobre ale 3 następne złe, co potwierdza moją hipotezę. Stoch, bardziej niż treningów, wymaga odpoczynku, o czym zresztą otwarcie mówi.

 • Kolos profesor
  Emil

  Według moich, bardzo precyzyjnych statystyk te 203,5 m Kubackiego dają mu 199 miejsce (razem z 6 innymi skoczkami) na liście rekordów.

  Chociaż to z uwzględnieniem nieustanego skoku Nagillera na 220 metrów, w przeciwnym razie ma on podobnie jak Kubacki ma rekord wynoszący 203,5 m i wtedy Kubacki ląduje na 198 miejscu. Według moich, bardzo precyzyjnych statystyk te 203,5 m Kubackiego dają mu 199 miejsce (razem z 6 innymi skoczkami) na liście rekordów.

  Chociaż to z uwzględnieniem nieustanego skoku Nagillera na 220 metrów, w przeciwnym razie ma on podobnie jak Kubacki ma rekord wynoszący 203,5 m i wtedy Kubacki ląduje na 198 miejscu.

 • ZKuba36 profesor
  Zmieniam zdanie.

  Wcześniej pisałem, że w Willingen powinna skakać kadra B a za Stocha Wolny/Kłusek. Kadra A powinna trenować w Ramsau.
  W takim układzie w PK mogliby wystąpić słabsi skoczkowie kadry B, uzupełnieni ew. jakimś juniorem i np. Byrtem.
  Jeżeli skoczkowie trenują już od dłuższego czasu w Ramsau, to moim zdaniem w Willingen powinni wystąpić skoczkowie przewidziani do skakania w MŚwL.
  Nie wykluczam, że jednym z kandydatów mógłby być Stękała, w zależności od tego jak wypadnie dziś/jutro.

  @Emil. Dziękuję za przypomnienie ale oczekiwałem, że odpowie mi @beat.:-) Po zmianie techniki myślę, że Kubacki jest zdolny skakać po ok. 220m a takie skoki, zważywszy że wielu skoczków którzy daleko skoczyli już nie skacze, to całkiem dobry wynik.

 • anonim
  @ZKuba36

  Stawiam na to że pierwszy skok treningowy Stocha w Bischofshofen będzie kiepski bo tam jest specyficzny długi próg, więc po przejściu z normalnej na taką skocznię może być kiepsko w pierwszym skoku ale potem może się przyzwyczaić. Z drugiej strony jako że tam trzeba długo odczekać odbicie a Stoch ma w zwyczaju ostatnio spóźniać to może akurat na takim długim progu będzie trafiał + technika wyćwiczona na normalnej i będzie dobrze:D

 • EmiI profesor
  @ZKuba36

  203,5 m. Nr 196 na świecie (195 skoczków w historii skoczyło dalej)

 • ZKuba36 profesor
  @beat

  Nie pamiętam jaki rekord życiowy ma Kubacki, skacząc starą techniką. Przypomnij mi, proszę.

 • anonim
  lotnicy

  Prawda jest taka, że na lotach u nas radzą sobie tylko Stoch i Żyła (w przeszłości przyzwoite skoki zdarzały się jeszcze Miętusowi, Murańce i Zniszczołowi). Reszta to żadni lotnicy, a w obecnej formie mogą mieć trudności nawet z kwalifikacją.

 • anonim
  burek (*t10.netcity.pl) 05 stycznia 2016, 10:00

  Fantazja Cię poniosła z tymi składami.
  Do tego co napisali przedmówcy dodam, jeśli przez ostatnie dni się nic nie zmieniło, to załamię Cie, bo Miętus ma większe podstawy być wystawionym w CoC niż Zniszczoł.
  No i mam nadzieje że ten pozakadrowicz będzie dalej na wzrostowej i pokaże kadrowiczom że żaden nie jest pewien składu...

 • pepeleusz początkujący

  Jozwik niech opowie o swoich dokonaniach w PZ Cu rlingu, o zgłoszeniach do ME, o infrastrukturze, o sukcesach...

 • anonim
  Kubacki

  ZKuba36

  To śmieszne co piszesz bo Kubacki boi się dużych skoczni.

 • ZKuba36 profesor
  Kubacki.

  Moim zdaniem Kubacki znacznie zmienił pozycję w locie i jeżeli zapomni o nazwie zawodów a będzie myślał tylko o tym aby normalnie skoczyć to na MŚwL może nas zaskoczyć.

 • anonim

  Ten sezon jest jak sezon 03/04.

 • Major_Kuprich profesor
  Dziś będzie klęska

  Nie ma co oglądać kwalifikacji :)

 • ZKuba36 profesor
  Plusy (dodatnie i ujemne).

  Dodatnie:
  1. Może wreszcie naprawiono błędy techniczne.
  2. Średnia skocznia a więc nie powinno być dużego zmęczenia.
  Ujemne:
  1. Za dużo (6) skoków w przeddzień kwalifikacji.

  Teraz na dwoje babka wróżyła:
  1. Błędy zostały naprawione i będzie dość duża poprawa.
  2. Przeważy zmęczenie i poprawy może nie być.

  Tak czy inaczej, jeżeli Stoch zostanie wystawiony w Willingen to będzie Jego najlepszy występ w tym sezonie i dobry prognostyk na MŚwL.

  Liczę na bdb występ Stękały.

 • burek początkujący

  @stałyobserwator

  A Hula lepszy od Kota.

 • anonim
  2121

  Kubacki był najsłabszym lotnikiem. Teraz odnoszę wrażenie, że wybija się nawet aż nadto płasko i szybko. Na mamuciej to może się okazać dobre.

 • Stalyobserwator bywalec
  @burek

  Ty chyba oszalałeś.
  MŚwL są najważniejszą imprezą, a nie skoki w Zakopanem.
  Stoch i Żyła to są murowani kandydaci, żeby tam pojechać. Reszta nie ma znaczenia, bo wątpie żeby przeszli tam chociaż kwalifikację.
  Mój skład na Tauplitz to:
  Stoch
  Żyła
  Kot
  Murańka
  Ziobro
  Nigdy w życiu Kubacki, który jest chyba najsłabszym lotnikiem w naszej kadrze i ogólnie jednym z najsłabszych w stawce PŚ.

 • Pavel profesor
  @Xellos

  Po c walczyć o kwoty, skoro u nas jest święto jak zapunktuje 3 skoczków w jednych zawodach?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).