Dawid Kubacki: "Na pewno jest nad czym pracować

 • 2016-01-05 21:35

Dawid Kubacki pewnie awansował do ostatniego konkursu 64. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Polak zmierzy się w pierwszej serii z reprezentantem gospodarzy - Manuelem Poppingerem.

"Wrażenia po pierwszych skokach w Bischofshofen całkiem pozytywne" - mówił po zakończonych kwalifikacjach Dawid Kubacki. "Moim skokom jeszcze trochę brakuje. Całkiem fajny był pierwszy skok treningowy. Drugi był zbyt wcześnie rozpoczęty. W kwalifikacyjnym też nie było, tak jak powinno na progu. Mogłem się mocniej wybić i wtedy mogłoby się to przełożyć na metry. Na pewno jest nad czym pracować" - dodał skoczek.

"Skocznia jest jak każda inna. Jak jest dobry skok to można odlecieć. Nie jest to żadne odkrycie. Myślę, że jest to przyjemna skocznia. Miałem już okazję kilka razy na niej skakać. Pozwala na długie loty, tylko trzeba oddać dobry skok" - wyjaśnił Polak.

"Warunki całkiem w porządku. Po punktach jednak widać, że są rozbieżności, ale to kwestia termiki. Nie ma wiatru. Były to wymarzone warunki do skakania. Myślę, że organizatorzy też są zadowoleni, ponieważ zawsze coś było nie tak jak powinno. Pamiętamy tutaj dość duże śnieżyce. Dziś też postraszyło śniegiem, ale później się to uspokoiło i mamy idealną pogodę do skakania" - skomentował Kubacki.

"Staram się w każdym dniu znaleźć jakiś pozytyw. Dziś również są rzeczy, które są pozytywne w moich skokach. Te pozytywne trzeba zachować, inne poprawić i taki jest sposób na dobre skakanie" - zakończył Kubacki.

Korespondencja z Bischofshofen, Tadeusz Mieczyński


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3351) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  D.Kubacki

  Po pierwszych wygranych D.Kubackiego w letnich konkursach PK i LGP kilka osób uważało,że (nazywany przez niektórych worek kartofli) zacznie skakać w konkursach zimowych tak samo.
  Niestety jest tak samo jak co roku - nawet gorzej.
  To samo co z L.Kruczkiem - najlepszy trener ŚWIATA!!!
  Starsi sympatycy pamiętają co mówił K.Górski ........???

 • ryba początkujący
  Beat

  Mądry chłopak, to przeprowadzają. A Ty jakbyś uważnie posłuchał, to może byś od niego czegoś pożytecznego nauczył.

 • MSad_ profesor
  Beat

  Jakie to szczescie ze z toba nikt nie chce przeprowadzac wywiadow

 • anonim
  Kubacki

  Z takim zawodnikiem się jeszcze wywiady przeprowadza to tylko w Polsce jest możliwe.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  W Bischofshofen powinny byc punkty

 • anonim
  vvv

  A o co mają pytać? Z jaką prędkością płynie woda z kranu? Jaki sport takie pytania. Dojazd, wybicie, faza lotu, lądowanie. Ot filozofia.

 • kasztelan weteran
  Ujfry

  Ee tam, widać że się Dawid skakał, to pierwszy wywiad od paru konkursów, w którym ktoś nie narzeka na wiatr w plecy. Mówi że były idealne warunki.

  Stefan i inni też narzekają na wiatr.

 • ryba początkujący
  Ujfry

  Jakie pytania, takie odpowiedzi. :P

 • Ujfry bywalec

  Jak się czyta takie wywiady to się nie wie czy się śmiać czy płakać.
  Po co kolejny wywiad z tymi samymi odpowiedziami w stylu: "jak się dobrze skoczy to się odleci" albo "trochę mi nie wyszedł ten skok ale jak poprawię parę błędów to będzie jutro ten skok na prawdę fajny"

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).