Wypowiedzi Stefana Huli i Andrzeja Stękały po piątkowych kwalifikacjach

 • 2016-01-08 22:18

W piątkowych kwalifikacjach aż 3 naszych reprezentantów uplasowało się w czołowej "10". Zadowolenia ze swoich skoków nie kryli trzeci Stefan Hula i dziewiąty Andrzej Stękała.

Stefan HulaStefan Hula

– Dzisiaj wszystkie moje skoki były bardzo solidne – skomentował Stefan Hula. – Mogę więc być z siebie bardzo zadowolony.

W serii kwalifikacyjnej nie rozpieszczały go natomiast warunki atmosferyczne. - Tak się złożyło, że nie były najlepsze, ale mimo tego oddałem dobry skok, a to najważniejsze. Poza tym dał mi on wysokie miejsce. Nie ma co patrzeć na warunki, bo ich się nie zmieni – dodaje.

Na pytanie, czy tak dobry rezultat osiągnął dzięki temu, że do startu przystąpił wypoczęty, odpowiedział: - Nie, właśnie jestem zmęczony (śmiech). Ale podszedłem do skoków na luzie. Nie szarpałem się, byłem spokojny i to podziałało – twierdzi.

Hula przyznał, że bardzo lubi skocznię w Willingen. - Jak byłem tutaj ostatnio,to też mi się dobrze skakało. Niestety, i w jednym i w drugim konkursie nie zakwalifikowałem się do drugiej serii. Ale sam obiekt mi pasuje – zapewnia.

W sobotę czeka go występ w konkursie drużynowym, w którym reprezentować nas będą w większości zawodnicy kadry B. - Ten konkurs jest dla mnie tak samo ważny. jak każde zawody. Będziemy się starali pokazać z jak najlepszej strony. Zresztą dziś chłopcy skakali bardzo fajnie. Nie składamy broni i nie jesteśmy w tej rywalizacji bez szans. Myślę, że oddamy tak dobre skoki jak w konkursie, będzie całkiem niezłe.

Występ w kwalifikacjach dobrze ocenił też Andrzej Stękała. - Udało mi się już trochę ustabilizować swoje skoki, więc mogę być z nich w miarę zadowolony – ocenia zawodnik.

W przeciwieństwie do kolegów z drużyny, Stękała dopiero zapoznaje się z pucharowymi obiektami. - Bardzo fajnie dopisać sobie na konto kolejną skocznię. I ciesze się, że tak łatwo przechodzę z jednej skoczni na drugą. Poza tym staram się robić postępy, skacząc coraz dalej – zapewnia.

A jak ocenia obiekt w Willingen? – Zdecydowanie inny niż ten w Engelbergu (śmiech), ale bardzo przyjemny. Lubię występować na tak dużych skoczniach. Po pierwszym skoku byłem zdziwiony, bo na dole nie wiedziałem czy już hamować, czy jeszcze nie, tak długi jest tutaj "wybieg" , ale myślę, że już przyzwyczajam się do tych większych obiektów – mówi.

Po Turnieju Czterech Skoczni miał tylko 1 dzień przerwy. Ale jak zapewnia, jest już w pełni gotowy do dalszej rywalizacji. - Odpocząłem i czułem się dziś bardzo dobrze, a poza tym, jak już wspominałem, pasuje mi ta skoczni, więc rezultat też był bardzo dobry – zauważa.

W sobotę po raz pierwszy weźmie udział w pucharowej rywalizacji drużynowej. - Po prostu, będę się starał żebyśmy zakończyli zawody na jak najlepszym miejscu – podsumowuje.

Korespondencja z Willingen, Tadeusz Mieczyński.


Katarzyna Skoczek, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8998) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • yyy profesor
  kasztelan

  Oczywiście, że mnie top 10, też usatysfakcjonuje

 • kasztelan weteran
  ci co marzą o podium stefana

  n i e p o m p u j m y b a l o n i k a !

  Na razie Stefan prócz "10" w Lillehammer punktował tylko z trzeciej dziesiątki. Tu widać że forma jest, ja się uciesze z miejsca w drugiej dziesiątce. To będzie spory krok naprzód.

 • anonim
  Jutro może być dobrze

  Presji nie będzie, bo to drużynówka, więc jak oddadzą takie swoje naturalne skoki to miejsce może być całkiem przyzwoite.
  A jeśli chodzi o niedzielę to liczę na Stefana, myślę że przy swoich skokach i przy takiej obsadzie powinien zakończyć konkurs na miejscu między 10-15 a jeśli dopisze łut szczęścia to 1 dziesiątka też jest realna :)
  Ale liczę też na Stękałę i Wolnego, niech się chłopaki przełamią trochę i zdobędą sobie tych punktów, bo ich na to stać no i Kruczek by zobaczył, że bez niego świat się nie zawalił a jeśli jeszcze Ziobro odpadnie po 1 serii co jest bardzo możliwe to ho ho ho... A jeśli chodzi o Kota to niczego nie można być pewnym, bo on od zeszłego sezonu jest w takim rozkruczku, trochę z Kruczkiem a trochę z Maciusiakiem i raz skoczy dobrze a innym razem (często w konkursie) już nie...

 • Stinger profesor

  Trochę szkoda że w Willingen jest tylko jeden konkurs indywidualny.
  Stefan Hula i Andrzej Stękała są w stanie zdobyć tutaj kilkanaście ładnych punktów, a skoro obsada nieco luźniejsza (nie dużo ale jednak) to o punkty zawsze łatwiej.

  Mimo wszystko oczekuję od tej dwójki pewnych punktów, a ich brak będzie kompromitacją.

  Cieszy mnie szczególnie Stefan. Nie mogę uwierzyć jakiej on powtarzalności i regularności nabrał w tym sezonie. Co prawda te jego wyniki nie powalają na kolana ale Stefan punktuje regularnie, a dzisiaj oddał 3 skoki na miarę TOP 10 także to musi robić wrażenie.

 • yyy profesor

  Stefan, nie chodzi mi o jutro. Jutro jest nie ważne, kij z ta drużynówką, ale niech ta Niedziela, to bezie twój dzień. Niech to bezie tej jeden wielki konkurs, niech skoki Ci siada, a warunki wspomogą. To nie bezie tak jak z Biegunem, a tak jak Żyła w Oslo. Wszystko wypracowane i poparte fantastyczną formą.


  Wierze w twoją pierwszą 10, a nawet...

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Stefan i Andrzej oddawajcie jutro i w niedziele takie skoki to będzie super

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).