Maciej Maciusiak: "Mogło być troszkę lepiej"

 • 2016-01-09 23:23

Polska ekipa składająca się wyłącznie z zawodników kadry B, wywalczyła w sobotnim konkursie w Willingen szóste miejsce. Wyrównaliśmy zatem rezultat, którym rozpoczęliśmy bieżącą edycję Pucharu Świata w Klingenthal. Jak przyznaje trener Maciej Maciusiak, konkurs miał bardzo loteryjny, a chwilami niebezpieczny charakter.

- Konkurs z pewnością bardzo trudny. Warunki były ciężkie, czasami bywało niebezpiecznie. Szczególnie w serii próbnej, gdzie Stefana Hulę po prostu zdmuchnęło. Wiatr zmieniał się bardzo szybko. Za progiem miał 5 m/s z boku, więc dobrze, że się tak skończyło - oznajmił szkoleniowiec.

Polski sztab spodziewał się odwołania drugiej serii? - Do momentu skoku Kuby Wolnego, pierwsza seria w miarę się toczyła. Potem zaczęto go ściągać, ponieważ wiatr zaczął kręcić i był niebezpieczny. Kilku trenerów po krótkiej przerwie wiedziało, że nic z tego nie będzie.

Był strach o zdrowie Jakuba Wolnego? - Szczególnie przy takich warunkach, czy to trening, czy zawody – trener się denerwuje. Chce się, aby ten wiatr był dobry i bezpieczny. Szczególnie przy Kubie były małe obawy, żeby wszystko dobrze się skończyło.

Maciej Kot zepsuł skok czy trafił na gorsze warunki? – To były trudne warunki. Maciek i dwóch-trzech zawodników po nim mieli bardzo trudno. Wiatr zaraz za progiem był bardzo mocno z tyłu. Ta belka już na takie warunki nie pozwalała, aby odlecieć daleko. Skok nie był super, ale był poprawny.

- Powiem tak, że Andrzej skoczył dobrze, podobnie jak w kwalifikacjach. Trafił na dobre warunki, wykorzystał to, przez co pokazuje, że stać go na solidne skoki.

Jest zadowolenie z szóstej lokaty? – Nie zakładaliśmy celów wynikowych. Chcieliśmy, aby zawodnicy oddawali dobre skoki. Zadowolony jestem, ale mogło być jeszcze troszkę lepiej.

Jak wyglądały ponowne pomiary zawodników, których dokonała Międzynarodowa Federacja Narciarska? – Powodem takiej decyzji były zbyt duże kroki w kombinezonach. Ale czy to coś zmieni? Z naszej ekipy nikomu się nic nie zmieniło. Jedynie Stefan Hula od Kulm będzie miał centymetr zapasu.


Niektórzy zawodnicy śmiali się, że nawet FIS dawał nawet własne majtki… - Ciężko to uznać za majtki, bo to była taka bardzo cienka koronka <śmiech>. Trochę śmiechu było, ale trzeba było być, zmierzyliśmy się i obejrzeliśmy jak wyglądają pomiary innych. Mogę powiedzieć, że moim zdaniem te pomiary wyszły bardzo dobrze. Nie było mowy o manipulowaniu. Siedzieliśmy do końca i jeśli będą te przepisy respektowane, wówczas wszystko będzie w porządku.

Korespondencja z Willingen, Tadeusz Mieczyński.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3441) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Kibic-skokow-narciarskich zapomniałeś jeszcze dopisać , że Pan Maciej Kot to wzór do naśladowania dla innych skoczków itd.......

 • mat początkujący
  -

  Poczytajcie jak Kruczek pojechał po Rafale Kocie.
  http://eurosport.onet.pl/zimowe/skoki-narciarskie/lukasz-kruczek-nie-jestem-rozczarowany-jestem-po-prostu-zly/vy7nbf

 • MrRadzio doświadczony
  -

  Jak jutro zapunktują wszyscy z kadry B (czyli bez Ziobry) w normalnych warunkach i będą to wyniki w stylu Hula w 15, Wolny i Stękała w 20 a Kot w 30 to będzie to oznaczało że Kruczek jakąś złą atmosfere udziela kadrze. No bo kogo nie ma? Japończyków i tyle więc to by oznaczało że gdyby byli to Hula byłby koło miejsca 18 a Wolny i Stękała koło 25. Nie chce mówić "zwolnić Kruczka, wstawić Maciusiaka tudzież Horngahera, Poitnera itd" ale on już jest trenerem od wielu długich lat i po prostu to co było dobre już się skończyło. Miał kiepski start (chociaż w roku około 2009 nie mieliśmy wybitnych skoczków seniorów bo ci co są teraz mieli po około 12-16 lat) potem były 2 sezony chwały (2012/13, 2013/14) oraz 2 niezłe sezony (2011/12 i 2014/15) ale to już minęło były 4 lata dobre to i nadszedł moment na regres tudzież ewentualną zmianą trenera. Maciusiak radzi sobie z kadrą B (Kubacki w lecie, powrót do średniej formy Kota, wylansowanie Stękały do startów na poziomie 30 PŚ czy powrót Wolnego) a Mateja radzi sobie jako trener juniorów (chociaż w obecnej chwili to ciężko nazwać kadrą juniorską). U Kruczka już się coś wypaliło i mimo tych 4 sezonów miał poważne wpadki (np zepsucie kompletne Miętusa i Zniszczoła czy rozregulowanie Murańki) ale i tak należą mu się podziękowania za poprzednie 4 sezony!

 • Nawrocik77 bywalec
  Typy na jutro:

  Hula - 7
  Stękała - 13
  Wolny - 19
  Kot - 22
  Ziobro - 29

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Licze jutro na punkty dla wszystkich polskich skoczków

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  A ja radzę spojrzeć na warunki jakie miał Maciej Kot i później pisać.W takich warunkach nawet Freund miałby problemy z dobrym skokiem.Ale Niemcy trafiali przeważnie na huragany pod narty to wyszło jak wyszło.Maciej Kot oddał w tych warunkach poprawny skok i nic nie poradzi się na to że natura była tym razem dla niego złośliwa z tym huraganem w plecy.

 • anonim
  Kot

  widać że kiedyś skakał u kruczka,
  niestety kubacki kot i ziobro do wywalenia z kadr

 • anonim

  czyli znowu winne warunki a zawodnicy super. Szczególnie Kot.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).