Rozejm w wojnie o Mateusza Rutkowskiego

 • 2004-02-17 07:30
W małej wojnie między Ustronianką i PZN z jednej strony, a Eddim Federerem z drugiej - na razie zawarto rozejm. W tym sezonie Mateusz Rutkowski nie podpisze kontraktu reklamowego. Stało się tak za namową trenera Heinza Kuttina.

Od momentu, kiedy rozpoczęła się znakomita passa startowa Mateusza Rutkowskiego, czyli od czasu pamiętnych Mistrzostw Świata Juniorów w Stryn, skąd przyjechał ze złotym i srebrnym medalem, zaczął się szturm na jego osobę. Młody zawodnik, dotad nieznany, niezauważany przez media, nagle stał się centralną postacią bitwy o możliwość podpisania kontraktu reklamowego.

Do akcji, tuż przed Willingen, wkroczyli menedżerowie firm i rozpoczęło się kuszenie Mateusza. Energicznie zabiegała o życzliwość zawodnika "Ustronianka" - firma produkująca wodę mineralną, której logo noszą na kaskach nasi skoczkowie. W zamian za 5 - letnią reklamę, 17-letni zawodnik miał otrzymać samochód (fiat panda) oraz - miesięczną pensję w wysokości trzech stypendiów olimpijskich (ok. 7 tys. zł). Tę propozycję popierał PZN.

Eddi Federer, który z kolei jest menedżerem Adama Małysza, również nie pozostał bierny wobec zaistniałej sytuacji. Niektóre serwisy narciarskie, kilka dni temu ogłosiły, jakoby Mateusz już znalazł się w teamie Eddiego, za namową Adama.

Zamieszanie wokół młodego skoczka nie wpływało dobrze na sprawę przygotowań do indywidualnego konkursu w Willingen. Mateusz, targany watpliwościami, kuszony z prawa i z lewa, nie mógł się skupić na tym, co robić powinien: spokojnie trenować.

Kiedy występ w konkursie indywidualnym skończył się totalną kleską dla młodego mistrza świata juniorów - wkroczył do akcji trener Heinz Kuttin. To za jego namową Mateusz powiedział wszystkim potencjalnym chętnym do podpisania kontraktu - Nie - do końca sezonu.

Sam trener nie krył krytycznego nastawienia do zaistniałej sytuacji: „Mateuszowi brakowało ostatnio spokoju. Przedstawiciele kilku firm nachodzili go w domu, kusili samochodem, żeby tylko podpisał z nimi kontrakt. Jak tu myśleć o skakaniu.”

Trener Kuttin skarżył się, że młody zawodnik był tak rozkojarzony, że niemal zapomniał o tym, że przede wszystkim powinien dobrze wykonywać swoją pracę.

Na szczęście zdrowy rozsadek zwyciężył. Do końca sezonu młody skoczek będzie mógł potwierdzić, ile jest wart, a przede wszystkim, będzie wreszcie spokojnie przygotowywał się do kolejnych konkursów, a przecież przed nami są Mistrzostwa Świata w lotach, na skoczni mamuciej w Planicy. Dla Mateusza Rutkowskiego wielka przygoda z narciarstwem dopiero się rozpoczyna. Przed nim wiele lat ciężkiej pracy, treningów, startów w poważnych konkursach. Niespełnionych nadziei w polskim sporcie było wiele, przykłady można mnożyć. Wierzyć tylko należy, że rozsądek trenerów, a i samego zawodnika, będzie najlepszą gwarancją, że z mistrza juniorów wyrośnie kiedyś mistrz świata seniorów.

na podstawie: ŻW, onet
Jaala, źródło: Informacja własna

oglądalność: (8953) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Artur początkujący
  Rutkowski

  Kuttin dobrze zrobił że kazał Rutkowskiemu nie podpisywanie kontraktu reklamowego.Będzie jeszcze czas . Na razie M.Ś. w lotach w Planicy.

 • anonim
  BŁĄD

  Czemu odpowiedzialny za tę stronę nie zmienił jeszcze informacji o rekordzie skoczni K-90 w Stryn. Chyba wiadomo do kogo nowy rekord należy. Mam nadzieje, że zostanie przeprowadzona odpowiednia aktualizacja.

 • anonim

  No! Tak ma być. W przeszłości było kilku MŚ Juniorów, którym woda sodowa uderzyła do głowy i nie pokazali nic na arenie walki z seniorami, a powodem tego było zpewnościa złe prowadzenie przez działaczy i trenerów. Całe szczęście, że Mateusz trafił na rozsądnych ludzi. Jestem pewny, że zrobi jeszcze wiele sukcesów. Trzeba mu jednak wiele spokoju.

 • anonim

  He,He. Rutkowki powinien reklamować krem Nivea przeciw pryszczom.(spoko,żartowałem)

 • anonim
  szmalec sypie się

  Bez przesady! Może jeszcze Ustronianka odda Rutkowskiemu większościowy pakiet udziałów swojej firmy (jestem ciekawy czy tak samo dbają o swoich pracowników)? Z całym szacunkiem dla tego zawodnika, ale Rutkowski to jeszcze smarkacz, a ma zarabiać więcej niż chirurg ratujący ludziom życie albo 7 razy tyle co jego nauczyciele w szkole? Dobrze, że chociaż trener wykazał zdrowy rozsądek.

 • anonim

  i dobrze, ze nie podpisal. Federer tylko by zarabiac chcial :P

 • anonim

  Nauczcyiele przeciez tez mogli zostac skoczkami i tak dobrze zarabiac nikt nikomu tego nie zabranial...

 • anonim

  Cóż - jeżeli przed końcem sezonu Mateusz jeszcze potwierdzi swoje umiejętności, to może się okazać, że jest wart dużo więcej pieniążków (i lepszego samochodu ;).

 • anonim

  Czyli Red Bull nr 4??

 • anonim

  Ostatnie zdanie jest śliczne. Wierzę,że tak będzie!!!

 • anonim
  borsuk

  Kobi Brajan dostaje $19,000,000 rocznie,
  a nie ryzykuje skrecenia karku na mamucie.

 • anonim
  Brawo Kuttin

  Teraz wiem dlaczego Kuttinowi udaje się to co nie udało się innym. On wie co jest ważne dla młodych ludzi i potrafi im to przekazać. Nie próbuje przy okazji uszczknąć czegoś dla siebie, tylko dąży do zamierzonego celu z żelazną konsekwencją.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).