Mistrz świata pozostaje w Pucharze Kontynentalnym

 • 2016-01-14 11:51

Norweska reprezentacja ogłosiła składy na najbliższe zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego, które odbędą się w niemieckim Willingen, a także japońskim Sapporo. We wszystkich konkursach zobaczymy m.in. Rune Veltę, który wciąż jest daleki od nawiązania do swojej mistrzowskiej formy z przełomu lutego i marca ubiegłego roku, gdy w Falun zdobył cztery medale, w tym dwa złote.

Okres od zakończenia światowego czempionatu do dnia dzisiejszego, to dla Rune Velty równia pochyła. 26-latek po nieoczekiwanych sukcesach w Szwecji, aktualnie nie ma większych szans na znalezienie się w składzie drużyny Alexandra Stoeckla na Puchar Świata. W bieżącym sezonie Velta w elicie wystąpił tylko podczas inauguracji w Klingenthal, gdzie zajął odległe 37. miejsce. Od tamtego momentu skupia się na treningach, a także startach w zawodach niższej rangi, gdzie także nie nawiązuje walki o czołowe lokaty. W czterech startach punktował tylko dwukrotnie, a jego najlepszy rezultat to 10. miejsce podczas zmagań w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Decyzją sztabu szkoleniowego, aktualny mistrz świata z obiektu normalnego, najbliższe tygodnie spędzi rywalizując o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Veltę ujrzymy m.in. w Willingen i Sapporo.

Oprócz niego w tzw. "drugiej lidze" pozostanie m.in. Tom Hilde. Wskutek świetnie spisującej się szóstki w Pucharze Świata, 28-latek nie zmieścił się do składu na kolejne zawody najwyższej rangi. Przypomnijmy, iż Hilde zabrakło 0,1 pkt do wywalczenia dodatkowego miejsca startowego na kolejny period PŚ.

Norweski Związek Narciarski podał także nazwiska młodych sportowców, którzy powalczą o medale Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2016, które odbędą się w lutym w Lillehammer.

Skład Norwegii na PK w Willingen (HS 145):

- Halvor Egner Granerud (2. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2015/2016);

- Tom Hilde (12. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2015/2016);

- Espen Roee (16. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2015/2016);

- Rune Velta (44. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2015/2016);

- Joacim Oedegaard Bjoereng;

- Robert Johansson.

Skład Norwegii na PK w Sapporo (HS 100 i HS 134):

- Halvor Egner Granerud (2. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2015/2016);

- Tom Hilde (12. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2015/2016);

- Espen Roee (16. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2015/2016);

- Rune Velta (44. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2015/2016);

YOG 2016 Lillehammer (HS 100):

- Marius Lindvik (konkurs mężczyzn);

- Anne Odine Stroem (konkurs kobiet).


Dominik Formela, źródło: skiforbundet.no
oglądalność: (4924) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • HKS początkujący

  Tylko co ma robić? Uczciwie walczy o miejsce w składzie, nic innego mu nie zostało. Wydaje mi sie, że na lotach w Vikersund powinno być OK bo niby jego poziom jest chyba jeszcze ciut niższy od Stocha (treningów Stocha), to on już sie odbił od dna (Engelberg) a to jest w takiej sytuacji chyba najważniejsze.

  Norwegowie całkiem logicznie rozdzielają te składy, nie ma wycieczek, jak ktoś sobie nie radzi to musi potrenować i się wykazać w kraju. W tym roku mi się wydaje, że pewnie nikogo nie przerzuca na PŚ z COC bo ta ich szóstka dalej nie puchnie, a jak puchną to wymiennie i się zbierają od razu. W życiu bym nie pomyslał w czasie TCS że Tande wygryzie Stjernena z lotów a jak widać stało się;)

 • Stinger profesor

  Te składy znane są już od jakiegoś czasu ale skoro nic nie pisałem na ten temat to może teraz coś dodam od siebie.

  Cóż Norwegowie idą po dodatkowe miejsce na PŚ. Hilde i Granerud powinni być w czołówce.
  Velta w zasadzie dalej jest taką nie wiadomą bo miewał już dobre skoki ale jest nie równy jednak wysłanie całej trójki do Sapporo pokazuje że NOR teraz nie odpuszcza.
  Swoją drogą ciekawe kogo i czy w ogóle zostawią na PŚ?

  Ciekaw jestem formy Bjoerenga. Liczę że mocno się poprawił.

  Brak Sjoeena i Bjerkengeena pokazuje że nie jest z nimi najlepiej no ale to widzieliśmy podczas ostatnich zawodów PK.
  Co do Sjoeena to taki talent, a praktycznie sezon ma stracony.
  Szkoda bo on teraz powinien być obok Tande i Forfanga w PŚ...

  Lindvik na YOG, myślę że szanse będzie miał spore by walczyć o medal... I nie tylko.

 • anonim
  artjonc

  Co ty za bzdury wygadujesz?? Granerud już skakał w PŚ ale skakał bardzo słabo a Velta dlatego w PK bo jest kompetnie bez formy

 • yyy profesor
  artjonc

  2-3 sezony temu tez mieliśmy liderów PK, którzy nie mieścili się do kadry na PS. Ile było płaczów o Murańkę?

 • yyy profesor

  Velta to skacze chyba tylko rekreacyjne, a ma inne zainteresowania

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Velta bez fomy. Ale za to teraz Gangnes jest w formie

 • anonim

  Teraz widać jasno na dłoni, że zaplecze Norwegów jest dużo szersze od naszego. Mistrz świata musi skakać w PK. Hilde. To nie jest tak jak u nas, że zawodnik z PŚ jest ze względów taktycznych przesuwany do PK a komuś tam udaje się uciułać punkt w PŚ i jest sukces. U Norwegów Granerud, czyli wicelider PK, w ogóle nie skacze w PŚ, bo się nie mieści w składzie, taki kłopot bogactwa mają Norwegowie, a nie ma wątpliwości, że na pewno stać by go było na punktowanie w PŚ.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).