Poważna kontuzja Lukasa Muellera

 • 2016-01-14 13:53

Austriak Lukas Mueller, który uległ wypadkowi podczas środowego treningu na skoczni Kulm w Bad Mitterndorf, doznał poważnego urazu kręgosłupa.

Skoczek w klinice w Graz przeszedł już operację.

Według informacji przesłanej przez rzecznika prasowego Austriackiego Związku Narciarskiego zawodnik jest przytomny a jego stan jest stabilny. Przy tak poważnym, neurologicznym urazie nie można przewidzieć, jakie będą konsekwencje upadku.

Kolejne informacje o stanie zdrowia skoczka powinny dotrzeć do nas w piątek.


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6265) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kolos profesor
  Stinger

  Sport to zdrowie ale amatorski a nie zawodowy....

  Generalnie przykra sprawa, niby upadek nie wyglądał tak źle a konsekwencje dla Lukaza Muellera straszne... Skoki to ciągle ryzykowny sport, nie zapominajmy o tym...

  Nicholas Fairall to taki sam smutny przypadek..

 • Nella początkujący

  Chyba nigdy nie zrozumiem jak ktoś, kto ma lęk wysokości może uprawiać tai, bądź co bądź ekstremalny, sport. Wymaga to nie ladda odwagi i powiedzmy szczerze szaleństwa. Niemniej szkoda chłopaka, niezależnie jaki talent z niego był i co planował w życiu. Każdego szkoda.

 • chicken początkujący

  Kiedyś zapowiadał się jako wielki talent.A teraz szkoda chłopaka.Chciałbym żeby wrócił dawny Lukas

 • Stinger profesor

  A podobno sport to zdrowie... Pozostaje tylko życzyć Austriakowi powrotu do zdrowia bo tej chwili to jest najważniejsze.


  @egl

  Daniel Andre Tande też ma lęk wysokości... Swoją drogą zawsze takich skoczków (i w ogóle) podziwiam jeszcze bardziej. Mają lęk wysokości, a mimo to wchodzą tam na samą górą i skaczą... Wymaga to nie lada odwagi.

 • anonim
  @monia866

  I jak to widać po dzisiejszych kwali, czasem dla Stocha...

  Kurde no, musiałem.

 • monia866 weteran
  @pragmatyk,

  nie powinieneś mu aż tak źle życzyć;) Zwłaszcza,że przy jego formie nie był zagrożeniem dla naszych (ani dla nikogo prawie,może dla Koreańczyków czy Kazachów;)

 • egl początkujący

  https://www.youtube.com/watch?v=rpzJWxZzO50
  https://www.youtube.com/watch?v=2Yn9xoCPaVo

  słaba jakość

 • Bartosz początkujący
  ?

  Jest video z tego upadku?

 • egl początkujący

  Lukas już dość dawno pogodził się z tym że nie zostanie czołowym skoczkiem świata. Poszedł na studia , w zawodach pojawiał się głownie latem. Z resztą z tego co wiem to Mueller ma lęk wysokości, który jak twierdzą niektórzy trenerzy trochę go ograniczał.

 • skoczkowa stały bywalec

  http://skokiokiemkibica.blogspot.com/

 • Bogdinho weteran

  Cóż tu można napisać...
  Nic tylko życzyć powrotu do zdrowia i pełnej sprawności fizycznej. Kontuzje to nieodłączny element sportu, w szczególności skoków. Niestety.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  No i już na skocznie nie powroci. Szkoda.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).