Stefan Hula: "Plan minimum wykonany, ale liczę na więcej"

 • 2016-01-14 20:41

W drugiej "10", a dokładnie na 18. miejscu, zakończył kwalifikacje Stefan Hula. Ze spokojem i na luzie – tak chce przystąpić do piątkowego konkursu i polecieć dalej niż 170 m, które zapewniło mu udział w zawodach. Bo jak podkreśla, na mamucie cieszą tylko dalekie skoki.

- Plan minimum wykonany, ale skok w kwalifikacjach popsułem – skomentował zawodnik - Nie był dobry, bo zaraz po wyjściu z progu, jedna narta trochę "została" z tyłu. Potem musiałem to korygować i przez to bardzo dużo straciłem. Nie miałem też sprzyjającego wiatru - dosyć mocno wiał z tyłu.

Jak zauważa, w ostatnich latach, ze skoczniami mamucimi miał niewiele wspólnego. - Ale jeżeli dobrze się skacze, to to jest super sprawa. Żeby latanie na mamucie sprawiało frajdę, trzeba oddawać dalekie skoki. Bo na nim skok na odległość 170 m, nie jest zbyt przyjemny. Mam więc nadzieję, że jutro pójdzie mi lepiej – mówi.

A co, jego zdaniem, powinien zrobić, żeby tak było? - Na pewno dobrze skoczyć (śmiech). Zrobić swoje, nie napalać się na nic, nie spinać. Podejść do występu ze spokojem i oddać swój dobry, normalny skok – twierdzi.

Skoczek wypowiedział się też na temat słabego występu w kwalifikacjach Kamila Stocha. - Nie jestem trenerem i głupio mi na ten temat mówić, bo to przykra sytuacja dla Kamila. Wyszło jak wyszło, ale trzymam za niego kciuki, żeby wszystko wróciło na właściwe tory i, żeby nas cieszył swoimi pięknymi, dalekimi skokami – podsumował.

Korespondencja z Bad Mitterndorf, Tadeusz Mieczyński


Katarzyna Skoczek, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4552) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • bialyp początkujący
  rewelka

  A tak hejterzy go skreslali przez ostatnie lata,prosze co znaczy zdrowa ambicja!!Stefan trzymam kciuki najlepsze przed Toba!

 • marganna początkujący
  Stefan Hula

  Trzymam kciuki za Stefana :) Długo nie odnosił sukcesów, był cały czas mniej więcej na jednym i niestety dość niskim poziomie jeśli chodzi o wyniki a teraz trafił mu się naprawdę fajny, dobry sezon i bardzo mu kibicuję. Może to nie jest skoczek na pierwszą dziesiątkę PŚ ale pokazał się z dobrej strony. Moim zdaniem to że się uśmiechnął przy tym pytaniu o Kamila nic nie znaczy, takie pytania są nieraz dla zawodników z jednej drużyny dość niezręczne i reakcje są różne moim zdaniem bardzo dobrze powiedział w sposób wyważony, bez żadnych sztucznych teorii.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Stefan jutro w TOP15 powinien byc

 • Stinger profesor

  Też uważam że Stefan zrobił po prostu swoje. Skok kwalifikacyjny nie najlepszy ale to nie TCS że kwalifikacje mają znaczenie.
  Dzisiaj liczył się spokojny awans, a Hula w treningach pokazał że może latać dalej.
  Osobiście nie liczę na jakieś wielkie loty ale "30" Stefana to minimum, a i do końca weekendu Hula mógłby zbliżyć się do życiówki... najlepiej jakby ją wreszcie pobił.

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Stefan Hula oddał skok taki właśnie na kwalifikacje.Będzie się rozkręcał ze skoku na skok podobnie do Dawida Kubackiego.I cieszy to że podchodzi do swoich startów bez większej tremy, wyluzowany ale doświadczenie w jego długiej już karierze skoczka narciarskiego swoje zrobiło.Pan Stefan jest jak wino, im starszy tym lepszy.Panie Stefanie jutro widzimy Pana tak jak w przypadku Kubackiego poprawiającego swój rekord życiowy i bicie kolejnych rekordów oraz zameldowania się na jak najwyższym miejscu na tych mistrzostwach świata.Bo na to Pana stać! Stefan Hula zrobił po prostu swoje.Zakwalifikował się do konkursu w którym jutro wystartuje i cel będzie zupełnie inny niż dzisiaj.

 • zloty_medalista weteran

  Hula źle, bo dziwna reakcja, Klimek źle, bo mówi, że ma dobry humor, pewnie nazajutrz wszyscy wystąpią w czarnych opaskach, a prezydent ogłosi żałobę narodową, bo Stoch się nie zakwalifikował do konkursu głównego

 • yyy profesor

  Na prawdę wszyscy myślą ze kadra bezie płakać bo Stoch zile skoczył?

 • erytrocyt_ka profesor
  ama_ro

  Nie ma ŻADNEGO wywiadu ze Stochem. I chyba lepiej, bo kolejne pytania 'co się stało, co się dzieje" a co za tym kolejne tłumaczenia "no nie mam pojęcia co się dzieje, na treningach wszystko wydaje się ok a w zawodach zupełnie inaczej, jestem kompletnie rozbity i skołowany" nie przyniosłoby niczego dobrego i jeszcze go dodatkowo zdołowało.

 • anonim
  Poproszę

  o wywiad z Kamilem Stochem.

 • anonim

  Przecież Hula i Stoch to "dobre kumple"

  Zrobił przypadkowo "zła minę",a teraz idioci w komentarzach będą się doszukiwać podtekstów.

 • neonek18 doświadczony

  W ekipie naszych skoczków od dawna jest kiepska atmosfera i mam wrażenie że każdy tylko czeka na potknięcie drugiego.
  Wystarczy posłuchać wywiadów z Ziobro lub Kotem na TCS.

 • erytrocyt_ka profesor
  Miecznik140

  Dlaczego dziwna reakcja? Jak dla mnie normalna, no co miał powiedzieć...

 • Miecznik140 bywalec

  no no właśnie...

 • neonek18 doświadczony
  Miecznik140

  tak na marginesie redaktor Tadek też był dziwnie zadowolony..

 • Miecznik140 bywalec

  Przyznam dziwna reakcja Huli na pytanie o Stocha...

 • neonek18 doświadczony

  Stefan powodzenia jutro w Konkursie:)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).