PK w Willingen: Trening odwołany, dwa konkursy w niedzielę!

 • 2016-01-16 16:51

Pogoda nie ułatwia życia nie tylko organizatorom Mistrzostw Świata w lotach narciarskich, ale także tym w Willingen, gdzie odbywają się zawody w ramach Pucharu Kontynentalnego. Zaplanowane na sobotę treningi i konkurs zostały odwołane.

Swoje próby zdążyli oddać Joacim Oedegaard Bjoereng (93 metry) oraz Joshua Maurer (93,5 metra). Jury postanowiło przerwać trening przed skokiem Jana Ziobry. Wznowienie serii przewidziano na godzinę 15:15, ale następnie podjęto decyzję o kolejnym przesunięciu, tym razem na godzinę 17:00. Organizatorszy nie czekali jednak tak długo i w okolicach 16:30 ogłosili odwołanie treningu, a tym samym całej sobotniej rywalizacji.

Tym samym w niedzielę w Willingen mamy być świadkami dwóch konkursów Pucharu Kontynentalnego. Na 9:00 zaplanowano jedyną, obowiązkową serię treningową, zaś o 10:00 mają rozpocząć się zawody przeniesione z soboty. Start drugiego konkursu wyznaczono na 12:45. Zarówno pierwsze jak i drugie zawody mają składać się z dwóch serii konkursowych.

Zgodnie z przepisami FIS rywalizacja konkursowa musi zostać poprzedzona przynajmniej jedną zakończoną serią treningową.

Program PK w Willingen (HS 145):

Niedziela, 17.01.2016

9:00 - Oficjalny trening (jedna seria)
10:00 - Pierwszy konkurs
12:45 - Drugi konkurs

Wyniki przerwanego treningu PK w Willingen (HS145); 16.01.2016
lp.nrzawodnikkrajodl.nota
1 1 BJOERENG, Joacim Oedegaard NOR 93.0 -5.7
2 2 MAURER, Joshua CAN 93.5 -35.8

Dominik Formela i Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6918) komentarze: (19)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Wszystko jedno tylko zeby sie odbyly .Licze na Podzorskiego aby zdobyl pierwsze punkty w PK

 • Stinger profesor
  @anon

  Kwalifikacje do pierwszego konkursu jutro o godzinie 18, ado drugiego w poniedziałek o 8 rano.

 • anonim
  @marro

  Nie masz litości dla nieogarów :P

  Marne szanse, żeby jutro udały się oba konkursy, chyba, że oba będą przesuwać na późne godziny...

 • Stinger profesor

  To sobie poskakali widzę dzisiaj, całe dwa mistrzowski skoki!
  Zobaczymy jak jutro z warunkami ale program ciekawy.
  Trening i 4 skoki konkursowe... Ja się cieszę ale czy pogoda pozwoli na tyle skoków praktycznie jeden po drugim?

 • anonim
  -

  w PK nie ma kwalifikacji

 • anonim

  Szkoda by było jakby się nie odbyły. Statystki listy startowej:

  2%: mistrzowie świata
  4%: byli liderzy PŚ
  12%: zwycięzcy PŚ
  16%: podiumowicze PŚ

  Dwoma słowami - niesamowita obsada !!! :-DDD

 • marro profesor
  @anon

  Zobacz jak było z kwalifikacjami w poprzednich zawodach PK, w tych bedzie tak samo.

 • Kolos profesor

  FiS powinien zrezygnować z przymusu rozegrania treningu przed zawodami. Po raz kolejny ten przepis jest swoistą kulą u nogi organizatorów...

 • dejw profesor

  No i program jest - trzeba przyznać bardzo ambitny.
  Od 9 do ok 14.30 oddać 210 skoków ;)

 • Xellos profesor
  ciekawe

  czy jutro się odbędą ;)

  Jednak to ważne w kontekście porównania skoczków przed Zakopanem, walka o ostanie miejsce ;p

  I druga sprawa ( o ile Ziobro ma formę na PK ) to limit, który jest możliwy do wywalczenia nawet startując w 4 konkursach aby tego periodu, pod warunkiem tego co w nawiasie ;p

  Jak się nie odbędą, to druga sprawa odpada, a w pierwszej...pewnie wystartuje w Zakopanem Zniszczoł...a tak szansę mają inni na to miejsce.

 • anonim

  Jak to wygląda z kwalifikacjami gdy są 2 konkursy jednego dnia?

 • anonim

  A dlaczego konkursu od razu bez treningu nie mogą zrobić?

 • dejw profesor
  @HKS

  No to może przełożą na jutro na 13 i może jakąś jednoseryjną loteryjkę uda się przeprowadzić ;)

 • HKS profesor

  @dejw
  Były duuuużo lepsze o tych dzisiejszych;) Porównywalne z jutrzejszymi na godzinę powiedzmy 13-15. O 20 mogą jutro spokojnie skakać:D

 • dejw profesor

  Trening odwołany, także dziś ze skakania nici.

 • dejw profesor

  To Kontynental, więc mogą to przeciągać i przeciągać w nieskończoność ;)

  Mam nadzieję że jednak uda się coś poskakać. W zeszłym tygodniu prognozy też były bardzo złe, ale pogoda się ulitowała. Podobnie było przy drugim konkursie w Rovaniemi.

 • HKS profesor

  Dzisiaj żadne pogody nie wskazywało na to że skoczą. Jutro warunki mają być dobre ale w momencie kiedy już wszyscy będą w drodze powrotnej, więc nie wiem jak to rozegrają organizatorzy.

 • Baciar stały bywalec
  -

  Pewnie odwołają i trening i zawody ;( Oby nie ;)

 • Xellos profesor
  dobrze

  że przerwano przed skokiem Ziobro

  Jako najlepszy z naszych ma tak niski numer startowy ;d

  A jak ma być tylko jeden skok próbny, to niech próbuje w normalnych warunkach.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).