Wypowiedzi Stefana Huli oraz Klemensa Murańki po sobotnim konkursie

 • 2016-01-16 19:41

W trzeciej dziesiątce tegorocznych Mistrzostw Świata w lotach narciarskich uplasowało się dwóch reprezentantów Polski. Stefan Hula wywalczył 21. lokatę, natomiast Klemens Murańka finiszował na 26. lokacie. Jak obaj ocenią swój występ?

Klemens MurańkaKlemens Murańka

Stefan Hula (21. miejsce):

- Myślę, że nie jest to zły wynik. Oddawałem swoje skoki. Nie są może one na tyle czyste, aby na mamucie leciało daleko. Uważam, że na skoczni dużej wyglądałoby to nieco lepiej. Tutaj trzeba umieć latać, a każdy mały błąd kosztuje. Dzisiaj były fajne warunki, przez co była szansa na poprawę rekordu życiowego w ostatniej serii, ale trudno. Nic się nie da zrobić - powiedział członek kadry B.

- W końcowych wynikach nic mnie nie zaskoczyło. Taka sytuacja była do przewidzenia. Czy było nieco niebezpiecznie? Posypywało śniegiem cały czas, więc lądowanie z przodu skutkowało przytrzymaniem. Przy dalekich skokach pewnie ciężko było im spokojnie ustać i odjechać. Mam nadzieję, że nikomu nic się nie stało - oznajmił podopieczny Macieja Maciusiaka.

- Jeżeli oddamy swoje skoki, to wierzę w to, że możemy powalczyć o dobry wynik. Nie ma co zapeszać z drugiej strony. Niech każdy ma radość z tego, co robimy. Przy dobrych, równych warunkach może być dobrze - dodał 29-latek na temat nadchodzącego konkursu drużynowego.

Klemens Murańka (26. miejsce):

- Trochę zepsułem na progu, bo przeleciało mi to do przodu. Dodatkowo za wcześnie się odbiłem, a także znowu nie było warunków, aby odlecieć. Szybko przyciągnęło mnie do buli i nie poszło. Liczyłem na walkę o lepsze lokaty. Niestety wyszło jak wyszło - stwierdził członek kadry A.

Jutro konkurs drużynowy. Na jaki wynik liczą polscy zawodnicy? - Jakby każdy skoczył swoje dobre skoki, to zakręcimy się gdzieś blisko podium. Może na podium, gdy będziemy mieli farta. Jest tutaj dużo dobrych drużyn, ale będziemy walczyć. Fajnie, że Kamil zaczął skakać. Życzę mu, aby zaczął w końcu dobrze skakać, a także żeby się z tego cieszył.

Czy skoczkowie czują się bezpiecznie podczas lotów narciarskich? - Skoki są sportem niebezpiecznym i wszystko może się wydarzyć, ale sprzęt jest teraz znacznie bardziej rozwinięty, niż było to dawniej i służy to zawodnikowi.


Dominik Formela, źródło: eurosport.onet.pl
oglądalność: (3508) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  No Stefan bardzo rowno skacze.A Klemens skacze daleko ale nie zawsze.Dalekich lotow jutro !!

 • anonim

  Nie widze szans na podium jutro...
  1-2 Słowenia/Norwegia
  3-4 Niemcy/Austria
  5-6 Polska/Czechy

 • fan początkujący
  Medal?

  Medal mało realny brakuje lidera który poleciałby te 220m. Murańka i Hula pewnie ok 200 Kubacki z 205 Kamil 190-205m Takie mniej więcej odległości obstawiam. Oczywiście w dobrych warunkach bo jak ktoś trafi tak jak Murańka dzisiaj to bula. i Obstawiam 5 miejsce

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).