PŚ Pań w Sapporo: Już o 2:00 kwalifikacje (lista startowa)

 • 2016-01-17 00:15

Przed nami druga odsłona rywalizacji w ramach Pucharu Świata Pań w japońskim Sapporo. Już o godzinie 2:00 czasu polskiego na obiekcie Miyanomori (HS 100) rozpoczną się kwalifikacje do niedzielnych zawodów. Na liście startowej znalazło się 47 skoczkiń z 15 państw.

Sobotni konkurs zakończył się jednogłośnym triumfem liderki klasyfikacji generalnej PŚ Pań - Sary Takanashi. 19-latka jest murowanym faworytem do kolejnego triumfu w bieżącym sezonie. Podopieczna Takahiro Ogawy jest niepokonana na własnym obiekcie od 2014 roku. Emocjonująca zapowiada się walka o kolejne lokaty, ponieważ różnice między poszczególnymi zawodniczkami w każdej z serii były niewielkie. Wysoką dyspozycję bez wątpienia będzie chciała potwierdzić Ema Klinec, która w sobotę po raz pierwszy w karierze stanęła na podium pucharowych zawodów.

Zapewniony udział w konkursie ma 11 skoczkiń. Stało się tak za sprawą sytuacji w klasyfikacji generalnej, gdzie Taylor Henrich i Juliane Seyfarth ex aequo plasują się na 10. lokacie. Gospodarze postanowili zachować grupę krajową na jeden konkurs w Zao, przez co na starcie stanie tylko 47 sportsmenek. Polki w Azji nie startują.

Rywalizacji pań nie powinna storpedować pogoda. W niedzielny poranek w Sapporo przewidywane są niewielkie opady śniegu, a także północno-zachodni wiatr o sile 1 m/s. Termometry mają wskazywać kilka kresek poniżej zera.

Oficjalną rekordzistką obiektu są Anette Sagen i Sara Takanashi. Norweżka na 99. metr poszybowała w 2013 roku, natomiast Japonka ten rezultat wyrównała rok później.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

Program zawodów:

17.01.2016 (niedziela):

2:00 - kwalifikacje

3:00 - pierwsza seria konkursowa

Lista startowa kwalifikacji PŚ Pań w Sapporo (HS 100); 17.01.2016
NrZawodniczkaKraj
1 MATSUHASHI Aki JPN
2 HUGHES Abby USA
3 CHANG Xinyue CHN
4 LUSSI Nina USA
5 LI Xueyao CHN
6 KUSTOWA Aleksandra RUS
7 TANAKA Atsuko CAN
8 MA Tong CHN
9 WINDMUELLER Sabrina SUI
10 LIU Qi CHN
11 PESATOVA Zdenka CZE
12 TAKEDA Ayuka JPN
13 LEMARE Lea FRA
14 KABŁUKOVA Ksenia RUS
15 ERNST Gianina GER
16 INSAM Evelyn ITA
17 POZUN Katja SLO
18 MATTEL Coline FRA
19 WUERTH Svenja GER
20 ENGLUND Nita USA
21 HARALAMBIE Daniela ROU
22 BOGATAJ Ursa SLO
23 RUPPRECHT Anna GER
24 GŁADYSZEWA Anastasija RUS
25 GERAGHTY-MOATS Tara USA
26 IWABUCHI Kaori JPN
27 RAUDASCHL Elisabeth AUT
28 SETO Yuka JPN
29 CLAIR Julia FRA
30 ROGELJ Spela SLO
31 TICHONOWA Sofja RUS
32 RUNGGALDIER Elena ITA
33 KYKKAENEN Julia FIN
34 AWWAKUMOWA Irina RUS
35 KLINEC Ema SLO
36 VOGT Carina GER
37 SEYFARTH Juliane GER
38 HENRICH Taylor CAN
39 ALTHAUS Katharina GER
40 PINKELNIG Eva AUT
41 SEIFRIEDSBERGER Jacqueline AUT
42 LUNDBY Maren NOR
43 VTIC Maja SLO
44 HOELZL Chiara AUT
45 ITO Yuki JPN
46 IRASCHKO-STOLZ Daniela AUT
47 TAKANASHI Sara JPN

Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2127) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sheef profesor
  Mój ranking kwalifikacyjny

  Klasyfikacja po drugich kwalifikacjach w Sapporo:*

  Indywidualnie:

  1. Julia Clair (Francja) - 45 punktów,
  2. Ursa Bogataj (Słowenia) - 25 punktów,
  3. Taylor Henrich (Kanada) - 15 punktów,
  Ema Klimec (Słowenia) - 15 punktów,
  Elena Runggaldier (Włochy) - 15 punktów.

  Drużynowo:

  1. Francja - 45 punktów,
  2. Słowenia - 40 punktów,
  3. Niemcy - 25 punktów.

  *W rankingu kwalifikacyjnym punkty przyznaje się trzem najlepszym zawodniczkom danych kwalifikacji według klucza 15-10-5. Taka punktacja obowiązuje również podczas męskiego Pucharu Świata. Równolegle obok klasyfikacji indywidualnej prowadzi się również klasyfikację drużynową zaś najlepszym na koniec sezonu przyznaje się Drewnianą Kulę.

  Wyniki kwalifikacji do Sapporo 2:

  http://static.berkutschi.com/berkutschi/files/000/004/032/original/Result_Quali_Official_1pdf?1452995350

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).