PK w Willingen: Ambitne plany organizatorów na niedzielę (lista startowa)

 • 2016-01-17 01:17

Przed nami drugie podejście do zawodów Pucharu Kontynentalnego w Willingen (HS145). W sobotę plany organizatorów storpedowała śnieżyca i zbyt silny wiatr. Na niedzielę zaplanowane zostały dwa konkursy, ale czy aura na nie pozwoli?

Zgodnie z nowym programem zawodów, o godzinie 9:00 ma rozpocząć się w Willingen oficjalna seria treningowa, która w myśl przepisów FIS musi zostać rozegrana. Następnie na 10:00 zaplanowano początek pierwszego konkursu Pucharu Kontynentalnego na Muehlenkopfschanze (HS145). Start drugich zawodów wyznaczono na 12:45.

Niestety, pogoda również wydaje się nie dawać za wygraną. Co prawda meteorolodzy przewidują słabsze podmuchy wiatru aniżeli w sobotę, ale prognozowana średnia prędkość w porze zaplanowanej niedzielnej rywalizacji w Willingen wynosi 4-5 m/s. Dobrą wiadomością jest przewidywany brak śniegu. Temperatura powietrza ma oscylować w ok. -5°C.

Przypomnijmy, iż wraz z trenerami Robertem Mateją i Wojciechem Toporem, do Willingen pojechało sześciu reprezentantów Polski. Są to Jan Ziobro (nr 3), Krzysztof Biegun (nr 8), Łukasz Podżorski (nr 11), Przemysław Kantyka (nr 21), Aleksander Zniszczoł (nr 25) i Krzysztof Miętus (nr 31).

Na Muehlenkopfschanze ma wystąpić czołowa piątką klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego - Słoweniec Tilen Bartol, Norweg Halvor Egner Granerud, Niemcy Karl Geiger i David Siegel oraz Austriak Clemens Aigner.

Rekordzistą Muehlenkopfschanze (HS145) są Janne Ahonen i Jurij Tepes, którzy odpowiednio w 2005 i 2014 roku poszybowali na odległość 152 metrów.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

Aktualizacja nr 1: Z powodu panującej w Willingen śnieżycy przesunięto start treningu na godzinę 9:30.

Aktualizacja nr 2: Kolejne przesunięcie treningu, tym razem na godzinę 9:40.

PROGRAM ZAWODÓW:

Niedziela, 17.01.2016
9:40 - Oficjalny trening (1 seria)
Po treningu - Początek pierwszego konkursu
12:45 - Początek drugiego konkursu

Lista startowa I konkursu PK w Willingen (HS 145); 17.01.2016
NrZawodnikKraj
1 BJOERENG Joacim Oedegaard NOR
2 MAURER Joshua CAN
3 ZIOBRO Jan POL
4 JELAR Ziga SLO
5 NOUSIAINEN Eetu FIN
6 JOHANSSON Robert NOR
7 BAŻENOW Aleksandr RUS
8 BIEGUN Krzysztof POL
9 BRESADOLA Davide ITA
10 POLASEK Viktor CZE
11 PODŻORSKI Łukasz POL
12 ROMASZOW Aleksiej RUS
13 KOREK Dusty CAN
14 VARESCO Daniele ITA
15 KIM Hyun-ki KOR
16 DAMJAN Jernej SLO
17 CHOI Seou KOR
18 RHOADS William USA
19 KANG Chil-ku KOR
20 DELLASEGA Roberto ITA
21 KANTYKA Przemysław POL
22 TROFIMOW Roman Siergiejewicz RUS
23 KYTOESAHO Niko FIN
24 ALAMOMMO Andreas FIN
25 ZNISZCZOŁ Aleksander POL
26 SCHULER Andreas SUI
27 HVALA Jaka SLO
28 VELTA Rune NOR
29 ALEXANDER Nicholas USA
30 STURSA Vojtech CZE
31 MIĘTUS Krzysztof POL
32 HAMANN Martin GER
33 KOFLER Andreas AUT
34 FUCHS Tim GER
35 PAVLOVCIC Bor SLO
36 KOZISEK Cestmir CZE
37 SCHIFFNER Markus AUT
38 NEUMAYER Michael GER
39 TOLLINGER Elias AUT
40 ROEE Espen NOR
41 ALTENBURGER Florian AUT
42 NAGLIC Tomaz SLO
43 HILDE Tom NOR
44 HOFER Thomas AUT
45 PASCHKE Pius GER
46 AIGNER Clemens AUT
47 SIEGEL David GER
48 GEIGER Karl GER
49 GRANERUD Halvor Egner NOR
50 BARTOL Tilen SLO

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4160) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor

  Śnieżyca chyba ustała, tory ogarnięto, prędkości wprawdzie niskie, przeciąg pod narty i jakoś nawet sprawnie ten trening teraz idzie.

 • HKS początkujący

  Od 18 będą już idealne warunki do skakania;)

 • dejw profesor

  No i z tych ambitnych planów nici, jeśli w ogóle dojdzie do dokończenia treningu i zrobienia jeden loteryjnej serii konkursowej to będzie sukces. Śnieżyca to tam musi być niezła, bo wszystkie komunikaty z przesuwaniem jak dotąd mówią o zbyt silnych opadach.

 • eve744 doświadczony

  się już chłopaki chyba naskakali :(

 • pawelf1 profesor
  Cienko to widzę

  : Training 1 in progress, 40min break, new start time 10:40 am (loc)

 • wikidajlo weteran
  Ziobro

  slabo, jak jego imiennik

 • anonim
  Ziobro

  co się stało bo przegapiłem jego skok

 • eve744 doświadczony

  przewidywali brak śniegu a już przesunęli ze względu na śnieg.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Musi się odbyć chociaż jeden konkurs .

 • PannaZuzanna początkujący

  Patrząc na prędkość wiatru jaka ma być jutro,sądzę, że zawody się raczej nie odbędą :/

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).