Richard Freitag: "Norwegowie zasłużyli na złoty medal"

 • 2016-01-17 20:17

Norwegowie po fenomenalnych skokach zapewnili sobie złoty medal Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. Na drugim stopniu na podium uplasowali się Niemcy a brązowy medal wywalczyli zawodnicy gospodarzy.

Kenneth Gangnes: Cieszę się, że udało mi się wygrać złoty medal z trzema przyjaciółmi, z trzema kolegami z zespołu, z którymi spędzam połowę roku, spełniły się moje marzenia. Mój pierwszy skok nie był najlepszy, byłem usztywniony po moim upadku wczoraj. Wydaje mi się, że jestem już lekko zmęczony. Mój mózg również ciężko pracował przez cały weekend. Przyjemnie oglądało się swoich kolegów na skoczni, skakali bardzo dobrze. Sprawili, że mi skakało się znacznie łatwiej, muszę im za to podziękować.

Richard Freitag: Podczas lotów narciarskich zawsze jest dużo zabawy. To najważniejsza część skoków dla mnie. Oczywiście, że nie jestem zadowolony z mojego drugiego skoku, ale z ogólnego wyniku już tak. Norwegowie zasłużyli na złoty medal. Różnica pomiędzy nami a Norwegami była dziś olbrzymia. Osobiście uważam, że to był wielki dzień dla Kennetha Gangnesa, który zasłużył na złoto. Wczoraj miał pecha, ponieważ finałowa seria została odwołana i nie miał szansy walczyć z Peterem i być może pokonać Petera w ostatnim skoku. Cieszę się, że mogłem wziąć udział w Mistrzostwach Świata. Uważam, że organizatorzy wykonali świetną pracę. Życzę również Lukasowi Muellerowi dużo zdrowia.

Michael Hayboeck: Medal jest ogromnym sukcesem całej drużyny, chociaż dziś mieliśmy pecha z warunkami. Niewielu wierzyło, że uda nam się wywalczyć dziś medal, więc jest to nasz sukces. Dla mnie to olbrzymie wyróżnienie, że mogłem skakać jako ostatni w naszej ekipie. Szczególnie jestem zadowolony ze swojego drugiego skoku. Pomimo tego, że nie miałem najlepszych warunków udało mi się osiągnąć 216 metrów. Mam nadzieję, że uda mi się utrzymać dobrą formę przez resztę sezonu, ponieważ jeszcze przed nami druga część rywalizacji pucharowej. Moim celem będzie teraz wygranie chociaż jednego konkursu w Pucharze Świata. Wiem, że będzie to trudne, ponieważ wygląda na to, że Peter Prevc może wygrywać wszędzie.


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3477) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Kenneth Gangnes miał praktycznie proste zadanie. Przewagę którą wypracowali mu koledzy miał na tyle dużą że wystarczyło po prostu skoczyć i złoto Norwegia miała w kieszeni.

  Ogólnie cieszę się że Norwegowie posprzątali w drużynowym ponieważ pokazali Tajnerowi że nie mają zaplecza.

  MŚ 2015 - złoto
  MŚ w lotach 2016 - złoto

  W tych dwóch konkursach tylko nazwisko Andersa Fannemela się powtórzyło... To pokazuje jak mocno do przodu poszli Norwegowie.
  To co teraz? W 2017 MŚ, a w 2018 IO i MŚ w lotach.
  Czy Norwegowie pójdą za ciosem?

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Michael dobrze mówi .Ciekawe jak tam forma Aleksandra Hayboecka

 • anonim

  @Luc
  Dokładnie, to samo uważam, zawsze go lubiłam najbardziej, fajny, skromny chłopak, lubie jak się uśmiecha ;)
  Co do jego wypowiedzi to ma prawo kibicować komu chce, jak my wolimy kibicować słowianom, tak oni może Norwegom :)

 • kasztelan weteran
  -

  oho, na Rysia Frajdeja się teraz hejty polecą, że nie lubi Prevca

 • Luc początkujący
  Ryszard Piątek

  jest najsympatyczniejszym skoczkiem niemieckim.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).