Dodatkowy konkurs Pucharu Świata w Lahti

 • 2016-01-18 17:58

Finśkie Lahti zorganizuje dodatkowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich, w miejsce odwołanych zawodów w Ruce. Zawody przeniesione ze skoczni Rukatunturi (HS142) odbędą się w piątek 19 lutego.

Przypomnijmy, iż rozgrywany pod koniec listopada 2015 roku Puchar Świata w Ruce zakończył się odwołaniem obu konkursów. Problemy ze zbyt silnym wiatrem i systemem mrożenia torów sprawiły, iż w ciągu całego weekendu na skoczni Rukatunturi (HS142) udało się rozegrać zaledwie jedną serię treningową.

Podobnie jak to miało miejsce w sezonie 2013/2014, w zamian za odwołane konkursy w Ruce odbędą się dodatkowe zawody w Lahti. W piątek 19 lutego tuż po kwalifikacjach rozpocznie się pierwszy konkurs indywidualny na skoczni Salpausselka (HS130). Na tym samym obiekcie zawodnicy będą rywalizować indywidualnie również w niedzielę 21 lutego.


Adam Bucholz, źródło: FIS/Lahti Ski Games
oglądalność: (13429) komentarze: (93)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  @Mike93

  gr8 b8 m8 i r8 it an 8/8
  = great banter m8 i rate it an 8/8

 • anonim

  klasyfikacja według punkótw na razie Kamil prowadzi,ale jak nie wygra to juz przestani prowadzić :D
  sewein Freund 5704
  Peter prevc 5535
  Kamil stoch 5892 pkt

 • pawel bywalec

  jestem stochoman ale nie ważne. Dobrze policzyłem bo tam są teraz błędy. Bo jak się pisało to inaczej wyglądało.

 • madrek doświadczony
  @Stochoman

  Prevcovi chyba też źle policzyłeś.

 • madrek doświadczony
  @Stochoman

  Źle policzyłeś punkty dla Stocha. Powinien mieć 29,5. Zapewne zapomniałeś o 3 miejscu w PŚ w sezonie 2012/2013.
  A gdyby liczyć tylko zwycięstwa to przewaga Kamila nad Freundem i Prevcem byłaby bardzo duża.

 • HKS profesor

  Nie wiem czy dobrze rozumiem komunikat fiński ale konkurs kobiet został przełożony na piątek "rano", więc wszystkie męskie konkurencje będą na skoczni dużej.

 • Ponurzyca weteran

  Kruczek ostatnio przy powołaniach kierował się ilością zdobytych punktów.
  Miętus uciułał ich trochę (70) ale z drugiej strony Ziobro z jednego wyjazdu przywiózł ich 44.

 • Xellos profesor
  Sład na CoC

  Wygląda na to, że Miętus dostał Zakopane za całokształt PK w tym sezonie. W Willingen akurat słabo wypadł. Inna opcja jest taka, to trener ma podgląd na dokładny wiatr i mógł widzieć, że Zniszczoł uleciał coś bo mu podwiało. Tego nie wiemy. My tylko widzimy uśredniony pomiar.

  Natomiast drugie miejsce nie zaskakuje, najlepszy po Ziobro w Willingen. Może Biegun zaczął powoli wchodzić w sezon ;d W końcu wszyscy nasi w niego wejdą w połowie lutego.

 • Ponurzyca weteran
  @skokib

  Pisałem z pamięci, nie chciało mi się sprawdzać.
  Fajnie, że sprawdziłeś.
  Ogólnie na taki Zakopiec to było by fajnie gdyby był w przyszłości ustalony taki program
  - piątek kwalifikacje ok 16stej i konkurs nocny
  - sobota kwalifikacje ok 13stej i konkurs nocny
  - niedziela konkurs drużynowy o 1130.

  Super, że ten wyjazd do Japonii doszedł do skutku. Zniszczoł nieźle skakał w ubiegłym roku. Pamiętajmy, że spory wpływ na dyspozycję ma umiejętność/predyspozycja aklimatyzacji do strefy czasowej. Może Zniszczoł ją ma?

 • seba bywalec
  Prawdopodobnie Prezydent Duda i Premier Szydło w Zakopanem na PŚ


  Prezydent Duda i Premier Szydło oraz minister sportu Bańka mają być na PŚ w Zakopanym przyjeżdają aby zapewnić Dyrektora PŚ Waltera Hofera że Wielka Krokiew zostanie zmodernizowana na czas czyli Wrzesień 2016.

 • burek stały bywalec
  Krzysiek Leja

  Ciekawe może on będzie w Zakopcu skakał w krajówce jak nie jedzie na CoC do Sapporo rok temu był w kwocie krajowej na wisłę i zakopca ale kwalifikacji jednak nie przeszedł dziwi mnie to że Zniszczoł tam jedzie.

 • anonim
  Sapporo

  No i dobrze, niech wdrażają jak najwięcej młodych skoczków do PŚ - Koty, Ziobry, Murańki, Kubackie nie potrafili wykorzystać tylu szans więc teraz kolej na innych, a nuż któryś wystrzeli formą jak np. Domen.

 • Toyminator profesor
  -

  To oprócz 10 pewniaków na Zakopane, w składzie będzie Biegun i Miętus ;D I kij z tym że Kantyka był lepszy od niego....Chyba liczą że Miętus dostanie podmuch wiatru(bo tylko tak potrafi skakać)..

 • anonim

  Prawda jest taka,że liczą się tylko Igrzyska Olimpijskie.Reszta to podrzędne imprezy bez znaczenia.

  Dlatego nigdy nie rozumiałem zachwytów nad Ahonenem czy Małyszem.Małysz to co najwyżej dobry skoczek,a Ahonen to typowy przeciętniak.Wybitni to są Wojciech Fortuna czy Lars Bystoel.

 • Baciar stały bywalec
  w 5-tkę do Sapporo

  http://pzn.pl/skoki-narciarskie/aktualnosci/art2588,pieciu-polakow-wystartuje-w-sapporo.html

 • skokib doświadczony
  @Ponurzyca

  Nawet kiedy w planach był Szczyrk to były 3 indywidualne w Polsce i 1 drużynowy a nie cztery ind. W Wiśle był planowany jeden konkurs zaraz po Szczyrku, przed Zakopanem. A po zmianach Szczyrk wypadł, Wisłę przeniesiono na marzec ale dodano jeden konkurs właśnie w Wiśle.

 • anonim
  PK SAPPORO SKŁAD!

  Do Sapporo lecą:
  - Przemek Kantyka
  - Łukasz Podżorski
  - Olek Zniszczoł
  - Adam Ruda
  - Krszysztof Leja
  - Dawid Jarząbek

 • anonim
  Fanatycy, tabelki i formułki :)

  Puchar Świata za mniej punktów jak IO?
  Wy te wszystkie tabelki i wyliczenia tak sami wymyślacie. Tak samo jak pisanie ile ktoś skoczy jak jest w danej formie itd.
  Jedzie to "nołlajfami" na kilometr.

  P.S. Stochowi do Adama to brakuje tak wiele, że nie wydaje sie możliwe by miał go kiedykolwiek dogonić. To jednak trochę inna liga.

 • anonim
  Stochoman

  8 pkt TCS tyle co IO, TCS jest slabsza impreza od io

 • Stochoman doświadczony

  Zawodnik: IO MŚ MŚL PŚ PŚL TCS Punkty:
  K. Stoch 1 1 0 1 0 0 28 pkt
  1 3

  S. Freund 0 1 1 1 2 2 26,5
  2 3

  P. Prevc 2 2 1 2 1 1 28,5
  3 3 3 2 1 3

  S. Kraft 0 3 3 3 0 1 12

  A. Bardal 3 1 2 1 0 0 19
  2

  G. Schlirenzauer 3 1 1 1 1 1 85!!!
  3 2 2 1 1 1
  2 2 1 2
  2 2 2 3
  2 2
  3

  A. Małysz 2 1 0 1 1 1 85
  2 1 1 2 3
  2 1 1 3
  3 1 1
  2 3
  3

  M. Schmitt 0 1 2 1 1 3 41
  1 1 1 3
  2


  Punktacja: 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
  Igrzyska Olimpijskie: 8 punktów 4 punkty 2 punkt
  Mistrzostwa Świata: 6 punktów 3 punkty 1,5 pkt
  Mistrzostwa Świata w Lotach: 4 punkty 2 punkty 1 punkt
  Puchar Świata: 6 punktów 3 punkty 1,5 pkt
  Puchar Świata w Lotach: 4 punkty 2 punkty 1 punkt
  Turniej Czterech Skoczni: 8 punktów 4 punkty 2 punkty  To pokazuje, że Stoch jest dużo gorszy od Schmitta. A jest nieco za Prevcem i nieco przed Freundem. Kraft nie liczy się. To samo Bardal. Małysz ze Schlirenzauerem zdecydowanie prowadzą. Jeśli dałbym tu Ammanna też byłby gdzieś koło Adama i Gregora.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).