Kamil Stoch: "Czekam na ten start z radością"

 • 2016-01-20 00:27

Po Mistrzostwach Świata w lotach czas powrócić do rywalizacji w Pucharze Świata, która w nadchodzący weekend zagości w Zakopanem. Kamil Stoch wraz z całą kadrą trenuje już na Wielkiej Krokwi i z niecierpliwością oczekuje na rywalizację przed własnymi kibicami.

Stoch zapytany, jaki cel postawił sobie na PŚ w Zakopanem odpowiedział trochę wymijająco, że na każde zawody określa sobie odrębne zadanie i stara się je jak najlepiej zrealizować - "Tak też będzie tym razem i nie ukrywam, że czekam na ten start z niecierpliwością i radością. Historia pokazuje, że te konkursy mają różny przebieg, czasami przy takim dopingu kibiców i tej atmosferze jaka tutaj panuje potrafimy się wznieść na wyżyny naszych możliwości. Mam nadzieję, że i tym razem pozbieramy tę całą energię z trybun i naprawdę dobrze ją wykorzystamy."

Czy udane skoki w konkursie drużynowym MŚ w lotach w Bad Mitterndorf dają nadzieję znaczny awans w klasyfikacji generalnej, może nawet do pierwszej dziesiątki? - "To jest trochę za daleko, żeby się nad tym zastanawiać. Muszę się teraz skoncentrować wyłącznie na pracy i odbudowaniu pewnych rzeczy, które gdzieś po drodze zgubiłem. Praktycznie przede mną jeszcze połowa sezonu a nie takie rzeczy się zdarzały, że zawodnik po kiepskiej pierwszej części potrafił się odnaleźć i naprawdę walczyć na bardzo wysokim poziomie. Poza pierwszą trójką rywalizacja jest dosyć wyrównana i różnice punktowe na kolejnych kilkunastu miejscach niewielkie. Czas pokaże. Cały czas pracuję nad pewnymi elementami, ale już teraz jest trochę łatwiej, ponieważ mam już właściwie to wszystko poukładane w głowie i teraz po prostu muszę nad tym spokojnie popracować."

Dwukrotny Mistrz Olimpijski dodał, że powoli skakanie zaczyna mu wreszcie sprawiać radość - "To oczywiste, że dużo więcej frajdy sprawiają skoki około 130 niż te po 115 metrów. Dziś jednak nie zwracałem za bardzo uwagi na odległość, ponieważ muszę bardziej skupić się na jakości, czyli technika i jeszcze raz technika, czułem jednak, że te skoki były całkiem dobre."

Po południu zawodnicy mieli możliwość znacznie dłuższego niż zwykle odpoczynku - "Siłownia i pozostałe przygotowania do startów będą jutro, dziś natomiast dom, rodzina, dobry obiad i tylko trening mentalny, czyli spokojne przygotowywanie się do startów. Robię go sam, ponieważ mam spore doświadczenie nabyte podczas pracy z psychologiem, a także odpowiednie do tego materiały."

Ojciec skoczka jest psychologiem i także często służy synowi radą. - "Jak najbardziej tata mi pomaga i wiem, że w każdej chwili mogę się do niego zwrócić. Jednak on nigdy nie siedział na belce i nie miał przed sobą ponad 20 tysięcy ludzi, którzy czekają na najlepszy skok, więc do końca nie wie, jaka to jest sytuacja. Poza tym zawsze powtarzam, że czasami wystarczy tylko jedno ciepłe słowo i wszystko się odmienia. Cieszę się, że mam wokół siebie takich ludzi, którzy potrafią mnie jeszcze bardziej zmotywować do pracy właśnie wtedy, kiedy ja już sam przestaję w siebie wierzyć, albo kiedy ta wiara trochę przygasa. Są przy mnie, wskrzeszają dobre myślenie i pomagają pokonać przeciwności. Gdy do tego grona dodać naszych wspaniałych kibiców, to naprawdę daje radość i pozytywne spojrzenie w przyszłość."


Aleksandra Gorka, źródło: eurosport.onet.pl
oglądalność: (9129) komentarze: (24)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Ja tez czekam z radoscia na wasze 5. miejsce w druzynie i twoje 15. miejsce w konkursie indiwidualnym.

  Nie pozdrawiam.

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  @znawca japońskiego
  Nie wątpię w umiejętności i klasę Pana Kamila ale jak się mówi nie od razu Kraków zbudowano i nie zakwitły fiołki rozkoszy w ogrodach pod Versailles, więc jeśli podium będzie dla Stocha przy jego ostatnio słabszej nieco formie to będzie i tak bardzo dobry wynik.Ale oczywiście życzę wygrania Kamilowi Stochowi, w życiu różne rzeczy potrafią się dziać.

 • anonim

  Kibicu, ty jesteś strasznym pesymistą, Sir Kamil powinien bezwarunkowo wygrać i wszystkich zdeklasować z przewagą co najmniej 30 pkt, a potem gonić tego Prevca w boju o Kryształową Kulę, niech pokaże Słoweńcowi, że dalej jest klasą samą dla siebie!!! Więcej optymizmu panie kibic i wtedy Pan Kamil z pewnością pokaże, że on zawsze jest w dobrej dyspozycji!!!

 • jma profesor
  Wy naprawdę wierzycie, że od tego występu zależy los Pola i Kruczka?

  Ile Wy macie lat? Polo dopóki nie będzie jakiejś afery finansowej może spać spokojnie. Bo kilka (-naście, -set) osób poujada na forach? Litości. Co ciekawe PZN nadal najwięcej robi w skokach, bez względu na wyniki. Zobaczcie na narciarstwo alpejskie - tam to jest dramat. Niewiele lepiej jest w biegach i kombinacji. A skoki mają wszystko (na razie) - pieniądze i bazę treningową. Los Kruczka jest już nieco bardziej niepewny, ale to raczej byłaby jakaś kwarantanna typu zamiana na 1-2 sezony z Maciusiakiem. Przypomnę wszystkim zdanie klucz - w tym sezonie nie było dużej ważnej imprezy. Nie będzie zatem żadnych grubych rozliczeń, choćby w Zakopanem najlepszy Polak był 40-ty. A i tak obstawiam 2 w pierwszej "10".

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Kamil Stoch po swoich wypowiedziach udowadnia że jest PRAWDZIWYM MISTRZEM.Panie Kamilu respekt szacunek i pokłony można by powiedzieć.Kamil Stoch pracuje i stara się żeby jego forma rosła, nie spoczywa na laurach, a były głosy żeby nawet kończył sezon i wracał do domu z Mistrzostw.A on został i pomógł tak pięknie Polakom w walce o podium MŚ w lotach.Widać że zależy mu na tym żeby nasi zawodnicy odnosili sukcesy, żeby Polska drużyna odnosiła sukcesy.Panie Kamilu jest Pan znakomitym zawodnikiem i cieszy to że skupia się Pan na jakości skoku a nie długości, tutaj słusznie Pan Kamil wspomniał, bo ważna jest jakość skoku, żeby miał on satysfakcje z dobrze wykonanej pracy a my żebyśmy razem z całym światem podziwiali jego dalekie i długie loty.Ambicja u Kamila Stocha jest godna naśladowania nawet nie przez sportowców ale przez ludzi nie związanych zupełnie ze sportowym fachem.A więc niech ambicja, solidna praca i ta wędrówka po sportowej katedrze zaniesie i poniesie Kamila Stocha najlepiej na PODIUM w Zakopanem!

 • ann81 profesor

  Ciężko wyrokować, ale przy nie najsilniejszej obsadzie top15 powinno być dla Kamila absolutnym minimum. Zwłaszcza ze wielką krokiew zna na pamięć. Top10 będzie wynikiem dobrym, a wszytko ponad to już w ogóle szałowo. Patrząc realnie, szanse na top6 są bardzo niewielkie.

 • anonim
  Bilety na obydwa konkursy w Zakopanem

  Witam, mam na odsprzedaż po 3 bilety na konkursy PŚ(3 na sobotę, 3 na niedzielę) w Zakopanem. Wszystko na trybunę T, czyli miejsca siedzące i jest dobry widok. Jeden bilet kosztuje 150zł, ja swoje sprzedam za połowę tej ceny.
  Kontakt: 513 047 294

 • anonim

  Nie bedzie Polak w 10stce.

 • anonim
  BILETY NA SOBOTĘ i NIEDZIELĘ

  Z powodu losowych jestem zmuszona do odsprzedania 2 biletów na sobotę i 2 biletów na niedzielę - jeżeli ktoś byłby zainteresowany - proszę bardzo o kontakt: 668 674 060.

 • bardzostarysceptyk profesor
  Ty, trzy kropki.

  Możesz się ze mną nie zgadzać, możesz mnie nienawidzić, nawet mną pogardzać. Jednego natomiast nie możesz, i dlatego odpisuję. Nie możesz pisać niezrozumiale, bełkotliwie i ie na temat.
  1. "skąd wiesz że Kruczkowi nogi sie trzęsą?" Ale ja nic takiego nie napisałem, nie na temat, niezrozumiałe.
  2. " Naprawdę jakim trzeba być zaślepionym żeby wklejać jakieś bzdury o propagandzie" Jestem ciekawy kto potwierdzi twoją opinię, że Kamil wyczerpał temat swojej formy i sytuacji w polskiej ekipie. Jak dla mnie to typowa teflonowa gadka.
  3. " Myślę że zaatakowałeś tak Kamila z bardzo prostego powodu : nie załapałeś się do grona tych z ostatniego zdania " A tego już zupełnie nie rozumiem, o co chodzi, dla mnie to bełkot.
  4. "Kamil wygrywa Kruczek wozi się na Kamilu jak idzie mu trochę gorzej nieuk miernota wywalić boi się o swoje stanowisko" Absolutnie błędne. Ja nigdy ani o Tajnerze ani o Kruczku tak nie pisałem, ba sam takie opinie krytykowałem. Zwalczaj moje opinie, anie opinie kogoś kto teraz czy kiedyś coś napisał.

  Czyli niestety jedynka z polskiego. Wypowiedź chaotyczna, bełkotliwa, nie na temat, fatalna interpunkcja.

 • Stinger profesor

  Ciekaw jestem co Kamil Stoch zaprezentuje na Wielkiej Krokwi. Skacze u siebie, na skoczni na której wygrał pierwszy raz w karierze, zna ją doskonale, a forma nie jest tak tragiczna jak się wydawało po czwartkowych treningach i kwalifikacjach na Kulm.
  Oczywiście forma dalej nie jest dobra ale po niedzielnych skokach znowu wróciła nadzieja że będzie lepiej.

 • ... początkujący
  bardzostarysceptyk (doświadczony) 20 stycznia 2016, 07:00

  Zarzucasz komuś "propagandę" a sam ja siejesz : skąd wiesz że Kruczkowi nogi sie trzęsą? Zwierzał ci się? To twoja "diagnoza" czy sztabu "znaFców" a na jakiej podstawie? Może po prostu sądzisz po sobie - a to już twoja sprawa :P! Naprawdę jakim trzeba być zaślepionym żeby wklejać jakieś bzdury o propagandzie kiedy na zadane pytania Kamil powiedział prawdę co myśli, czuje i jak widzi przyszłość, kto mu pomaga i co! Myślę że zaatakowałeś tak Kamila z bardzo prostego powodu : nie załapałeś się do grona tych z ostatniego zdania ale to już twój problem nie Kamila! W zasadzie to jak czytam takie komentarze jak twój to przeżywam deja vu : jak Kamil wygrywa Kruczek wozi się na Kamilu jak idzie mu trochę gorzej nieuk miernota wywalić boi się o swoje stanowisko - skąd my to znamy zamienić nazwiska i powrót do lat 2000-2003 wypisz wymaluj oceny największych znaFców i expiertów na temat współpracy Małysz Tajner i to mimo biografii w której sam Małysz napisał co zrobił Tajner i co przyniosło u takie sukcesy ... Nie jesteś sceptykiem jesteś bardzostarym-fugerit-invida!

 • TomekNS doświadczony
  Jak narazie mam takie info


  Finlandia (3): Harri Olli, Ville Larinto,
  Jarkko Maeaettae

  Francja (3): Vincent Descombes Sevoie

  Japonia (6): Noriaki Kasai, Kento Sakuyama, Reruhi Shimizu, Kenshiro Ito, Yumu Harada, Ryoyu Kobayashi

  Niemcy (6): Severin Freund, Richard Freitag, Andreas Wellinger, Stephan Leyhe, Andreas Wank, David Siegel

  Polska (6+6): Kamil Stoch, Klemens Murańka, Jan Ziobro, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek, Maciej Kot, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Krzysztof Biegun, Krzysztof Miętus

 • anonim
  Inne reprezentacje

  A kiedy będą podane reprezentacje innych krajów na Puchar Świata w Zakopanem ??

 • anonim
  Polskie skoki

  Najciekawsze , że tu chodzi tylko o skoki Stocha reszta się nie liczy.

 • anonim
  -

  124m i 122m i 17 miejsce albo 129m i 133m i 3 miejsce, dajesz Kamil!

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Moze sie cos polepszylo.Chcem zobaczyc Kamila w TOP 10 .

 • Major_Kuprich profesor
  Irytacja połączona ze złością

  Takie odczucia będą towarzyszyć całej masie ludzi po wywiadach z Kruczkiem, który będzie zadowolony z 1 zawodnika z top15 :)

 • gosc początkujący
  nieloty

  i znowu bedzie ta sama gadka , nie ten snieg , albo byl za bialy -wstyd

 • bardzostarysceptyk profesor
  Kamil, litości, nie ściemniaj !

  Czasem lepiej nic nie powiedzieć. Jako człowiek wychowany w PRL-u, alergicznie reaguję na beztreściową propagandę.
  Nie wiem czy się cieszysz, ale na pewno Apoloniusz i Łukasz strasznie się boją.
  "W moich nogach, ich los" - o to byłby super tytuł do sensacyjnej wypowiedzi naszego złotego mistrza, który ujawnia strach trenera i prezesa przed docelową imprezą tego sezonu, czyli skokami w Zakopanem.

  A tak na marginesie, Kruczek ma sporo szczęścia, że jego najlepszy skoczek jest jednocześnie najbardziej wygadany, teflonowy i sprawny w beztreściowej propagandzie. Wyobraźcie sobie co to by było gdyby osiągnięcia Kamila miałby Piotr Żyła. Propagandowo to by była tragedia.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).