PK w Sapporo: Czy wiatr pozwoli na rywalizację? (lista startowa)

 • 2016-01-22 01:30

Przed nami pierwszy z trzech konkursów Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. W zawodach na skoczni Miyanomori (HS100) ma wziąć udział 53 zawodników z czternastu państw. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 2:00 naszego czasu, o ile pozwoli na to pogoda.

Przypomnijmy, iż zaplanowane na czwartek w Sapporo serie treningowe zostały storpedowane przez zbyt silny wiatr. Z belki skoczni Miyanomori zdołało się odbić zaledwie 26 zawodników, w tym trzech Polaków - Łukasz Podżorski (94 m), Dawid Jarząbek (75 m) i Adam Ruda (93 m). Ostatecznie obowiązkową serię treningową przełożono na piątek, na godzinę 1:00 w nocy czasu polskiego.

Niestety, również na piątek prognozy pogody są wręcz katastrofalne. W porze rozpoczęcia oficjalnego treningu, północno-zachodni wiatr w Sapporo ma osiągać średnia prędkość 5 m/s, a z czasem będzie rósł w siłę, osiągając średni wynik 8 m/s. Przewidywane są ponownie opady śniegu. Temperatura powietrza ma wynieść -1°C.

Jeżeli prognozy się nie sprawdzą, a rywalizacja dojdzie do skutku, to na starcie zobaczymy pięciu reprezentantów Polski. W piątkowej rywalizacji na Miynamori (HS100) wezmą udział Łukasz Podżorski (nr 24), Dawid Jarząbek (nr 25), Adam Ruda (nr 31), Przemysław Kantyka (nr 41) i Aleksander Zniszczoł (nr 43).

Na liście startowej konkursu znajdują się nazwiska 53 zawodników z czternastu państw. Do Kraju Kwitnącej Wiśni przylecieli m.in. wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego - Słoweniec Tilen Bartol, zajmujący trzecią pozycję Niemiec Karl Geiger i czwarty Norweg Halvor Egner Granerud.

Rekordzistą skoczni Miyanomori (HS100) w Sapporo jest Niemiec Eric Frenzel. Kombinator norweski poszybował na odległość 106 metrów podczas Mistrzostw Świata w 2007 roku. Oficjalny rekord to z kolei 102 metry w wykonaniu Adama Małysza na tych samych mistrzostwach.

Początek piątkowego konkursu zaplanowano na godzinę 2:00 czasu polskiego. Zawody musi poprzedzić obowiązkowa seria treningowa (1:00).

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 22.01.2016
1:00 - Oficjalny trening (HS100)
2:00 - Pierwsza seria konkursowa (HS100)
9:00 - Oficjalny trening (HS134)

Sobota, 23.01.2016
1:00 - Seria próbna (HS134)
2:00 - Pierwsza seria konkursowa (HS134)

Niedziela, 24.01.2016
1:00 - Seria próbna (HS134)
2:00 - Pierwsza seria konkursowa (HS134)

Lista startowa konkursu PK w Sapporo (HS100); 22.01.2016
NrZawodnikKraj
10 HOSODA Shotaro JPN
11 IWASA Yuken JPN
12 SAITO Shota JPN
13 NAKAMURA Naoki JPN
14 ITO Masamitsu JPN
15 MABUCHI Minato JPN
16 HLAVA Lukas CZE
17 BAŻENOW Aleksandr RUS
18 SEMENIC Anze SLO
19 HUBER Daniel AUT
20 SATO Yukiya JPN
21 WATANABE Hiroaki JPN
22 ILOLA Anselmi FIN
23 RHOADS William USA
24 PODŻORSKI Łukasz POL
25 JARZĄBEK Dawid POL
26 BRESADOLA Davide ITA
27 KARTA Samet TUR
28 BICKNER Kevin USA
29 KOREK Dusty CAN
30 PEIER Killian SUI
31 RUDA Adam POL
32 SUZUKI Sho JPN
33 AALTO Antti FIN
34 OJALA Juho FIN
35 DELLASEGA Roberto ITA
36 MAKSIMOCZKIN Michaił RUS
37 DAMJAN Jernej SLO
38 HUBER Stefan AUT
39 TROFIMOW Roman Siergiejewicz RUS
40 KRAUS Marinus GER
41 KANTYKA Przemysław POL
42 SCHULER Andreas SUI
43 ZNISZCZOŁ Aleksander POL
44 EISENBICHLER Markus GER
45 VELTA Rune NOR
46 HAMANN Martin GER
47 STURSA Vojtech CZE
48 FUCHS Tim GER
49 HVALA Jaka SLO
50 PAVLOVCIC Bor SLO
51 SCHIFFNER Markus AUT
52 TOLLINGER Elias AUT
53 VANCURA Tomas CZE
54 ROEE Espen NOR
55 NAGLIC Tomaz SLO
56 HILDE Tom NOR
57 ALTENBURGER Florian AUT
58 PASCHKE Pius GER
59 AIGNER Clemens AUT
60 GRANERUD Halvor Egner NOR
61 GEIGER Karl GER
62 BARTOL Tilen SLO

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2357) komentarze: (24)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Labrador_Retriever weteran
  @gesiex

  Ale z czymże Ty dyskutujesz? @IchBinDa całkiem słusznie zaznaczył, że nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy skok Karty został słusznie oceniony gorzej, niż skok Paschkego. Wobec tego nie mamy prawa mówić tu o jakimkolwiek skandalu. Niby z jakiej racji?

  Podam Ci prosty, analogiczny przykład. Historia stosunków Anglii (a potem Wielkiej Brytanii) i Francji to głównie wojny, niepokoje, wzajemna niechęć. Nie wiem nic na temat historii XX wieku poza tym, że były dwa wielkie konflikty. Wedle Twojej logiki przyjmuję bez zastanowienia, że Francja i Wielka Brytania walczyły przeciw sobie, bo przecież znam się na historii i tyle razy stawały po przeciwnych stronach. Co prawda nic nie wiem o XX wieku, ale na podstawie znajomości całej reszty historii stwierdzam, że tak być musiało. A jak było? No wiadomo jak było.

  Tak więc nie wiemy jak wyglądały skoki Paschkego i Karty, toteż nie możemy mówić o jakiejś niesprawiedliwości, bo być może Karta po prostu oddał skok stylowo gorszy od Niemca. Ani ja, ani Ty, ani @IchBinDa nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić, więc z osądami TRZEBA się wstrzymać.

  A Turka zwyczajnie szkoda, ale może na dużej skoczni jakoś mu się uda do tej "30" wskoczyć.

 • IchBinDa początkujący

  @gesiex
  Trzymaj się. I na pożegnanie racz zauważyć, że nigdzie nie napisałem, że nie dostrzegam żadnych nieprawidłowości w sędziowaniu, jak również nigdzie nie napisałem, że jestem pewien, że skoki Karty, Geigera i Paschke zostały ocenione poprawnie. A na przyszłość nie traktuj tego, że ktoś nie zgadza się z Twoją opinią, jako ataku na swoją osobę.

 • anonim

  To wytłumacz mi kolego dlaczego w PŚ ci doświadczeni Niemcy potrafią za lądowanie na dwie nogi dostawać po 18 punktów? Widziałeś skoki Wanka na turnieju czterech skoczni? No ale cóż ja się nie udzielam zbytnio na każdy temat więc może jeszcze za mało wiem. Owszem nie ma relacji więc mogę gdybać, ale jestem pewny swojego zdania na ten temat i nie szukam skandali tylko zwracam uwagę przy okazji Karty. No ale widocznie zasłużyłem sobie na skarcenie przez forumową gwiazdę. No nic. Pozdro

 • IchBinDa początkujący

  @gesiex
  A ja, oglądając skoki z różnym zaangażowaniem o rok krócej i znając mniej więcej styl Paschke i Geigera (nie za dobrze znając ten Karty), jestem spokojnie w stanie sobie wyobrazić, że Niemcy, którzy punktowali w PŚ, byli w stanie skoczyć ładniej stylowo od Turka, który w najlepszym razie skacze na przełom trzeciej i czwartej dziesiątki słabiej obsadzonych kontynentali. Nie przesadzajmy, nie oburzajmy się na skandale, których istnienia nie jesteśmy w stanie dowieść.

 • Komarenko bywalec
  Karta

  Gdyby warunki były równe to by się dostał.

 • Komarenko bywalec
  Warunki

  Loteria totalna bo jak Trofimov, Kantyka mogą być tak wysoko?
  Wydaje mi się że trzeba pochwalić Geigera patrząc na to jak skakał Granerud i Bartol.
  Od numeru 37 mieli wiatr pod narty a ostatnia trójka w plecy.
  Przynajmniej tak to wygląda.

 • anonim
  IchBinDa

  Wiesz oglądając skoki od 18lat i biorąc pod uwagę to co w PŚ od kilku sezonów wyprawiają panowie od not to nie sądzę żeby PK było bardziej sprawiedliwie.

 • IchBinDa początkujący

  Karta - Pan Prawie :( Zawsze przegrywa punkty takimi tycimi szczególikami. A to strój, a to noty... To była chyba jego najlepsza szansa na prawo startu w PŚ, bo obawiam się, że w niedzielę straci na przejściu na dużą skocznie.

  @gesiex
  Nie widziałeś skoków, ale psioczysz na sędziów? :)

 • anonim
  Samet Karta

  Żal chłopaka bo odległość miał wystarczającą, no ale nie miał flagi niemieckiej przy nazwisku i nie dali mu dobrych not.
  Normalnie nie komentuje na stronie ale sędziowanie w skokach po prostu dobija i przez to tracą właśnie takie malutkie jeśli chodzi o skoki kraje, co jest wbrew słowom Hofera, o tym jak fis pomaga się rozwijać egzotycznym skokowo krajom.
  Jeszcze raz wielka szkoda bo może chłopak stracił jedyną szansę w tym sezonie(oby jednak mu się udało) wywalczenia prawa startu w PŚ.

 • MarSik stały bywalec

  Niemców pociągnęli notami i Karta 31. :(

 • Baciar stały bywalec
  -

  Pewnie znowu niewiele braknie Turkowi Karcie ;(

 • HKS początkujący

  Japońska krajówka wylosowała najlepiej, natrzepią sobie punktów i jakoś przeżyją słaby skok Sato.

  Swoją drogą to chyba najszerszy jednoczesny przegląd japońskich kadr - czołówka nie startuje, a całe zaplecze na PŚ, PK i FC. Z PK to chyba maksymalnie 2-3 zawodników najlepszych z dużej skoczni wystartuje w PŚ.

 • IchBinDa początkujący

  @Labrador_Retriever
  Ja też życzę mu jak najlepiej, to w końcu największa nadzieja polskich skoków wśród juniorów, ale obawiam się, że każde duże punkty będą kompletnie bezwartościowym sportowo rezultatem, który jemu da fałszywą nadzieję na jeden-dwa konkursy, a Matei - podstawę do przekonania, że wszystko idzie w dobrym kierunku i nie trzeba wyciągać żadnych wniosków. Już sobie wyobrażam wywiad w razie takiego sukcesu: "No, Dawid w końcu skoczył jak na treningach, w zawodach nie radził sobie dotąd z presją - to jest jego największy i jedyny problem".

 • Labrador_Retriever weteran
  @IchBinDa

  Pewnie masz rację, nie będę bronił mojej poprzedniej wypowiedzi, bo ja w życiu Jarząbka bym do Japonii nie wysłał, kiedy mogli tam pojechać pozakadrowicze chociażby. Osobiście też, gdybym miał tydzień temu wybierać kadrę na Sapporo z zaznaczeniem, że ci spoza kadr odpadają na starcie, nie wysłałbym Jarząbka do Japonii po tragicznych skokach w Zakopanem. Po prostu uznałbym, że to mija się z celem. Teraz życzę mimo wszystko, żeby Dawid swoimi skokami jakoś obronił tę decyzję, ale będzie ciężko.

 • anonim
  Działa wam ta "lotriada"?

  Skaczą, czy znów wieje...

 • anonim
  konkurs

  Mozna gdzies obejrzec konkurs?

 • IchBinDa początkujący

  @Labrador_Retriever
  Przy obecnej formie Dawida wysłanie czterech byłoby lepszym rozwiązaniem. Wysłanie sześciu (np. z Kukułą i Miętusem) byłoby oczywiście jeszcze lepsze, ale zostawiając miejsce dla Dawida puste, przynajmniej związek by zaoszczędził parę groszy. Nie mam zielonego pojęcia, co kierowało Mateją, gdy go tu wysyłał. W najgorszym razie taka wyprawa może go do reszty przybić, a na MŚJ nasi trenerzy będą się musieli ratować pozakadrowiczem Pilchem.

 • anonim

  ciekawe czy dadzą rade przebic wyniki sprzed 2 lat. 10 pkt w 3 konkursach a siedmiu startowalo :)

 • Labrador_Retriever weteran
  Jarząbek

  No i proszę, wszyscy nasi skoczyli i Jarząbek wcale nie odstaje! Łyso Wam, krytycy? ;)

  Oczywiście żartuję, też byłem przeciw jego wyjazdowi po wspaniałych występach w Zakopanem. Chociaż z drugiej strony lepiej, że pojechał on, niż jakby miał tam nikt za niego nie jechać. Odpuszczanie Sapporo jest tym bardziej nie na miejscu, że przy tej loterii przydaje się wykorzystywać każde dostępne miejsce. Szkoda, że Grzesiek Miętus, czy Artur Kukuła (równiejszy od tego pierwszego) przy braku Leji nie dostali swojej szansy, a miejsce się marnuje, ale co poradzić? Taki mamy PZN.

 • Baciar stały bywalec
  -

  Oj Kantyka ;( Pewnie tam loteria piękna jest ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).