Jan Ziobro: "Jeśli wszystko się zgra, to mogę dobrze skakać"

 • 2016-01-22 23:44

W niedzielnych kwalifikacjach Jan Ziobro uzyskał odległość 124,5 metra, plasując się na 20. miejscu. Sam skoczek jest świadom tego, że w jego przypadku drobne różnice w technice skoku mogą mieć ogromny wpływ na końcowy rezultat. Jak przyznał, na jego dobry występ wpływ miała także atmosfera stworzona na skoczni w Zakopanem.

Jak oceniłbyś swoje dzisiejsze skoki, w tym ten kwalifikacyjny?

No, nie najgorzej, odległość była dosyć dobra. Skok może nie był rewelacyjny, nie był idealny, bo stać mnie na lepsze skakanie, ale cieszę się z tego co jest, bo nic innego nie pozostało.

Jakie cele sobie stawiasz przed tą niedzielna rywalizacją?

Takie jak zawsze, tak – chce dobrze skakać. Bo jeżeli skoczę dobrze, to wiem, że jestem w stanie namieszać. Jeżeli nie skoczę dobrze, to jestem daleko z tyłu. I tak to wygląda, że u mnie maleńkie ruchy, maleńkie zmiany w pozycji dojazdowej mają albo duże efekty, że jestem w stanie wygrać, albo mogę być ostatni. Także jeżeli wszystko się zgra do kupy, to mogę dobrze skakać.

Jak oceniasz warunki na Wielkiej Krokwi? Oglądamy dosyć dużo dalekich skoków. Czy skocznia jest dobrze przygotowana?

Tak, skocznia jest bardzo dobrze przygotowana. Warunki wietrzne powiedziałbym i śmiem śmiało twierdzić, najlepsze w tym sezonie, gdziekolwiek byliśmy, gdziekolwiek ja byłem. Tak że, oby tylko i wyłącznie tak było w konkursie, to te konkursy naprawdę będą świetne, jak zawsze.

Standardowe pytanie o atmosferę w Zakopanem. Mimo że mamy kwalifikacje, to tych kibiców jest już jednak sporo.

No to jest takie pytanie retoryczne trochę. Zawsze jest tutaj najlepiej i nie ma się nawet co z tym kłócić, że jest inaczej. Zakopane to Zakopane, to nie jest jakieś inne miejsce, tylko magia Zakopanego udziela się wszystkim, nie tylko mi, ale i innym zawodnikom i kibicom.

Korespondencja z Zakopanego, Redakcja Skijumping.pl


Joanna Sibińska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2614) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • pawel96 profesor
  dervish

  Trudne pytania nie są wskazane. A u Ziobry, już w Falun było widać, że coś mu z Kruczkiem nie po drodze. Medal w drużynówce tylko zaciemnił obraz sytuacji.

 • dervish profesor

  Zabrakło pytania o komentarz odnośnie zmiany trenera przez Janka, oczywiście o ile taka zmiana jest faktem.

 • Stinger profesor

  Janek musi w niedzielę zdobyć jakieś punkty wreszcie bo jeśli ten weekend skończy z zerem to jego sezon w PŚ praktycznie dobiegnie końca.
  Fakt teoretycznie będzie miał szanse jeszcze w Wiśle ale słaby start w Zakopanem to pewnie koniec startów w PŚ aż do Wisły, a to dla niego byłaby porażka.

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Jan Ziobro nieco się pogubił w tym sezonie, ale w końcu wraca do równowagi o czym świadczą jego wypowiedzi.Jest świadomy tego że może skakać zdecydowanie lepiej niż to robi w tym sezonie.Już pominę jego zachowanie, bo wiadomo ze ma dużo do powiedzenia i charakter dość ostry ale przynajmniej cieszy się z tego co jest, bo po co się załamywac? Z resztą bardzo mądrze w tym wywiadzie to podkreślił.Panie Janie, jest Pan znakomitym zawodnikiem, potrafi się Pan zmobilizować na najwazniejsze próby i na to liczymy w tym sezonie, żeby solidnie Pan zapunktował w niedzielę.Bo to że Pan potrafi bardzo daleko skakać nie raz to zostało nam pokazane i udowodnione.Należy życzyć Janowi Ziobrze dalekiego i pięknego latania w niedzielę!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).