Dawid Kubacki: "Nasza praca dała efekty"

 • 2016-01-22 23:42

Na 15. miejscu piątkowe kwalifikacje do niedzielnego konkursu w Zakopanem zakończył Dawid Kubacki. Jest zadowolony ze wszystkich trzech, oddanych tego dnia skoków. I jak przyznaje, dobrym rezultatom naszych zawodników sprzyja wspaniała atmosfera pod skocznią.

W seriach treningowych skoczył kolejno 120 i 136,5 m, natomiast w kwalifikacjach osiągnął 128 m. - Skok w kwalifikacjach nie do końca był udany, trochę spóźniony – ocenia Kubacki - Ale mimo wszystko dobry technicznie, dzięki czemu osiągnąłem przyzwoitą odległość. Bardzo dobry był natomiast drugi skok treningowy. Ogólnie było przyzwoicie. Wiem też nad czym muszę pracować, czego pilnować, żeby było dobrze.

Zapytany o to, czy wpływ na dobre wyniki w kwalifikacjach naszych zawodników miała wyjątkowa atmosfera pod Wielką Krokwią, odpowiedział: - Magia Zakopanego to jest rzecz o której wiemy wszyscy. To kibice tworzą tą niepowtarzalną atmosferę - trzeba ją poczuć. Ale myślę, że to nie tylko zasługa atmosfery, bo jednak trzeba było w te skoki włożyć trochę pracy. Już po Turnieju Czterech Skoczni usiedliśmy z trenerami i przeanalizowaliśmy, co i jak należy robić. I to zadziałało – twierdzi.

Przez pewnien czas, aż 4 Polaków zajmowało 4 czołowe miejsca w kwalifikacjach. - Mamy naprawdę mocny skład. Z tego można się tylko cieszyć. To wymarzona sytuacja dla kibiców – przyznaje.

A jakie cele ma 2 dni rywalizacji w zawodach? - Po prostu chcę oddawać dobre skoki, bo to klucz do wyników. Samo myślenie o wyniku, wyniku nie zapewni. Trzeba się skupić na swojej pracy, a jaki da to rezultat, okaże się dopiero po konkursiue – podsumowuje.

Korespondencja z Zakopanego, Katarzyna Skoczek i Paweł Guzik


Katarzyna Skoczek, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2470) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sakala początkujący

  ,,Mamy naprawdę mocny skład. Z tego można się tylko cieszyć. To wymarzona sytuacja dla kibiców''

  Litości, tak nisko ceni Pan kibiców...Widzę, że słusznie postąpiłem rezygnując z wyjazdu na konkursy w Wiśle. Z miejsc w drugiej i trzeciej dziesiątce to się cieszyłem kiedy skakali Małysz, Mateja i Skupień. Utalentowani zawodnicy z ambicjami, którzy myśleli czy starczy kasy żeby jechać na zawody, a nie o ułożeniu grzywki do reklamy sieci komórkowej.
  (Tak, wiem - jestem hejterem ;)).

 • arek3101 bywalec
  Zakopane

  Po co pytać każdego o atmosferę Zakopanego? Choćby któremuś się ona nie podobała, a skocznia należałaby dla niego do najgorszych to i tak powie, że jest wspaniale. To tak jakby szef w pracy pytał pracownika przy klientach, czy ich lubi i czy fajnie się ich obsługuje.

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Jeszcze wrócę do zmiany techniki Dawida Kubackiego.Ja jestem pod ogromnym wrażeniem na prawdę, rok temu zupełnie inaczej skakał, wybijał się wysoko i leciał tak jakoś powoli, a dziś wybija się idealnie, nie za wysoko nie za nisko i leci szybko tak jakoś, utrzymuje prędkość i ciągnie skok.Jestem pod wrażeniem że Dawidowi Kubackiemu udało tak się zmienić technikę.To świadczy nie tylko o klasie Kubackiego ale też o jego determinacji.Nie każdemu się udaje tak zmienić technikę latania i to w tak szybkim czasie.Bo rok temu Dawid Kubacki skakał zupełnie inaczej.

 • Stinger profesor

  Spokojnie z tymi efektami. Chciałbym w to wierzyć ale dopóki nie zobaczę wyników w konkursach (nie treningach) to nie będę szalał z radości... aczkolwiek Kubacki skacze na punkty, nie są to skoki na jakieś wielkie punkty ale zawsze coś.
  Mimo wszystko jako najlepszy polski lotnik musi w niedzielę pokazać coś więcej niż 1-3 pkt.

 • anonim
  Wojtek

  Dawid w końcu wraca do techniki z lata !!! Dzisiaj mimo spoznionego skoku, lecial do przodu, a nie skala w powietrze do gory i dzieki temu mial dobra predkosc w locie i wyciagnal z tego 128 m !!! Wiec jak Dawid bedzie trzymal technikie, to moze ladnie namieszac teraz :)

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Kłopot bogactwa w polskiej kadrze o której sam wielokrotnie podkreślałem sprawił że Dawid Kubacki nie znalazł się w składzie na drużynówkę jutro.Ale może to i lepiej, bo jutro trochę odpocznie żeby w niedzielę zaatakować? Panie Dawidzie to co Pan mówi to jest święta racja.Mamy naprawdę mocny skład.I Pan również do tego składu się zalicza bo mimo ze miejsce dla Pana brakło to udowodnił Pan wszystkim niedowiarkom że można skakać pięknie i daleko.Wszyscy wiemy że jest Pan świetnym zawodnikiem i znajdzie Pan ten klucz do wyników o którym mowa.A takimi skokami to ten klucz jest na wyciągnięcie ręki.I niech ten klucz poniesie Dawida Kubackiego w niedzielę daleko żeby sprawił nam wszystkim radość.I tego Panu Dawidowi trzeba życzyć! Powodzenia!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).