FC w Pjongczang: Pora na pierwszy "egzotyczny" konkurs (lista startowa)

 • 2016-01-23 01:33

Już w sobotę o godzinie 2:45 czasu polskiego rozpocznie się pierwszy z dwóch konkursów cyklu FIS Cup na olimpijskiej skoczni HS109 w koreańskim Pjongczang, z udziałem 28 zawodników z siedmiu państw. Początek serii próbnej o 2:00 w nocy.

Rywalizacja na skoczni w Pjongczang zapowiada się wyjątkowo "egzotycznie". Wszystko za sprawą skromnej i dość nietypowej obsady. Na liście startowej znajdują się nazwiska 9 reprezentantów Korei Południowej, po 5 skoczków z Japonii i Turcji, po 3 zawodników ze Słowenii i Stanów Zjednoczonych, 2 Niemców i jeden Holender.

Zdecydowana większość europejskich reprezentacji zrezygnowała z długiej podróży do Korei Południowej. Z jednej strony część kibiców może być zawiedziona stosunkowo słabą obsadą zawodów na skoczni w Pjongczang, zaś z drugiej - niemała grupa fanów skoków narciarskich będzie uważnie obserwować wyniki tych, z pewnością niecodziennych pod względem nazwisk na liście startowej, zawodów.

W sobotnim konkursie weźmie udział 28 zawodników i niemal na pewno wszyscy zdobędą pucharowe punkty do klasyfikacji cyklu FIS Cup. Wyjątek mogą stanowić skoczkowie, którzy nie wzięliby udziału w zawodach, albo zostaliby zdyskwalifikowani w pierwszej serii konkursowej.

Głównymi faworytami do zwycięstwa są Słoweńcy - Jure Sinkovec i Rok Justin. Piątkowe treningi pokazały, iż gospodarze powinni liczyć na walkę o podium w wykonaniu Heung-Chul Choia. Namieszać może również Niemiec Sebastian Bradatsch.

Czy jednak rywalizacja w Pjongczang dojdzie do skutku? Meteorolodzy przewidują w porze konkursu północno-zachodni wiatr o średniej prędkości 4 m/s, bezchmurne niebo i temperaturę powietrza w wysokości -12°C. Mamy nadzieję, że pomimo przewidywanej siły wiatru, zawody w Korei Południowej dojdą do skutku.

Początek zawodów wyznaczono na godzinę 2:45 czasu polskiego. Rywalizację poprzedzi seria próbna (2:00).

PROGRAM ZAWODÓW:

Sobota, 23.01.2016
2:00 - Seria próbna
2:45 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 24.01.2016
2:00 - Seria próbna
2:45 - Pierwsza seria konkursowa

Lista startowa konkursu FC w Pjongczang (HS109); 23.01.2016
NrZawodnikKraj
1 BEDIR Muhammed Ali TUR
2 CHOI Seou KOR
3 CHOI Heung-chul KOR
4 MATTOON Nicholas USA
5 YIM Soo-Hyeon KOR
6 MATTOON Nathan USA
7 SI Jeong-heon KOR
8 MABUCHI Tomoru JPN
9 GUNGEN Muhammed Munir TUR
10 CHO Sung-Woo KOR
11 LEE Ju-Chan KOR
12 NAGAI Takehiro JPN
13 EDLUND Trevor USA
14 KANG Chil-ku KOR
15 WADA Tomokatsu JPN
16 KURITA Riki JPN
17 KIM Hyun-ki KOR
18 HWANG Seok-Jae KOR
19 YAMADA Yuya JPN
20 IPCIOGLU Fatih Arda TUR
21 DEMIR Ayberk TUR
22 CINTIMAR Muhammet Irfan TUR
23 ANTONISSEN Lars NED
24 HAHN Julian GER
25 JUSTIN Rok SLO
26 BRADATSCH Sebastian GER
27 PRISLIC Ernest SLO
28 SINKOVEC Jure SLO

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2378) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Chiny

  A ja się dziwię, że Chińczyków nie ma. Fakt, skaczą mizernie, ale w końcu bliżej od nich to tylko w Japonii jakiekolwiek zawody są organizowane.

 • pawel96 profesor

  Życzę podium któremuś z Koreańczyków! :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).