PŚ Pań w Zao: Początek kwalifikacji o godzinie 7:30 (lista startowa)

 • 2016-01-23 01:49

Przed nami ostatni konkurs dwutygodniowego japońskiego tournee w ramach Pucharu Świata Pań. Na godzinę 8:45 czasu polskiego zaplanowano drugi konkurs na skoczni w Zao (HS106). Wcześniej, bo o 7:30 rozpoczną się kwalifikacje.

Murowaną faworytką do zwycięstwa jest Sara Takanashi. Liderka Pucharu Świata odniosła w piatek 35. pucharowe zwycięstwo w swojej karierze, triumfując po raz piąty w sezonie i czwarty z rzędu. Reprezentantka Japonii w jednoseryjnym konkursie w Zao poszybowała na odległość 106 metrów, ustanawiając nowy rekord Kuraray ZAO Schanze. Głównymi przeciwniczkami Takanashi będą reprezentantki Austrii - Daniela Iraschko-Stolz, Chiara Hoelzl i Jacqueline Seifriedsberger, Słowenka Maja Vtic oraz rodaczka liderki cyklu, Yuki Ito.

Na liście startowej kwalifikacji widnieją nazwiska 47 zawodniczek z piętnastu państw. W porze kwalifikacji i zawodów meteorolodzy przewidują zachodni wiatr o średniej prędkości 2 m/s i zachmurzenia bez opadów. Temperatura powietrza ma wynosić od -1°C do 1°C.

Początek kwalifikacji wyznaczono na godzinę 7:30 czasu polskiego. Same zawody mają rozpocząć się o 8:45 naszego czasu.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

PROGRAM ZAWODÓW:

Sobota, 23.01.2016
7:30 - Kwalifikacje
8:45 - Pierwsza seria konkursowa

Lista startowa kwalifikacji PŚ w Zao (HS106); 23.01.2016
NrZawodniczkaKraj
1 MA Tong CHN
2 TAKEDA Ayuka JPN
3 LIU Qi CHN
4 WINDMUELLER Sabrina SUI
5 LUSSI Nina USA
6 KUSTOWA Aleksandra RUS
7 LI Xueyao CHN
8 PESATOVA Zdenka CZE
9 CHANG Xinyue CHN
10 MARUYAMA Jun JPN
11 TANAKA Atsuko CAN
12 LEMARE Lea FRA
13 KABŁUKOWA Ksenia RUS
14 HUGHES Abby USA
15 WUERTH Svenja GER
16 MATTEL Coline FRA
17 ERNST Gianina GER
18 HARALAMBIE Daniela ROU
19 INSAM Evelyn ITA
20 GŁADYSZEWA Anastasija RUS
21 POZUN Katja SLO
22 GERAGHTY-MOATS Tara USA
23 RAUDASCHL Elisabeth AUT
24 RUPPRECHT Anna GER
25 ENGLUND Nita USA
26 IWABUCHI Kaori JPN
27 BOGATAJ Ursa SLO
28 SETO Yuka JPN
29 TICHONOWA Sofja RUS
30 RUNGGALDIER Elena ITA
31 CLAIR Julia FRA
32 ROGELJ Spela SLO
33 HENRICH Taylor CAN
34 KYKKAENEN Julia FIN
35 VOGT Carina GER
36 KLINEC Ema SLO
37 SEYFARTH Juliane GER
38 AWWAKUMOWA Irina RUS
39 PINKELNIG Eva AUT
40 LUNDBY Maren NOR
41 ALTHAUS Katharina GER
42 SEIFRIEDSBERGER Jacqueline AUT
43 ITO Yuki JPN
44 VTIC Maja SLO
45 HOELZL Chiara AUT
46 IRASCHKO-STOLZ Daniela AUT
47 TAKANASHI Sara JPN

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1571) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).