FC w Pjongczang: Już o 6:00 seria próbna (lista startowa)

 • 2016-01-24 01:37

Przed nami finał weekendu z zawodami FIS Cup na olimpijskiej skoczni HS109 w Pjongczang. Podobnie jak w sobotę, na starcie niedzielnych zawodów pojawi się 28 zawodników z siedmiu państw. Początek konkursu o godzinie 7:00 czasu polskiego.

Heung-Chul ChoiHeung-Chul Choi

Sobotni konkurs w Pjongczang zakończył się dubletem reprezentacji gospodarzy. Zwycięzcą zawodów został Heung-Chul Choi, który pokonał swojego rodaka, Seou Choia. Na najniższym stopniu podium stanął Słoweniec Rok Justin. Dopiero dwudzieste miejsce zajął faworyt zawodów, Jure Sinkovec, który w pierwszej serii nie ustał rekordowej próby na odległość 114,5 metra i nie wziął udziału w finałowej rundzie.

Niedzielna rywalizacja w Korei Południowej zakończy 5. period cyklu FIS Cup w sezonie 2015/2016. Tym samym rozstrzygną się losy dodatkowych trzech miejsc dla reprezentacji na 6. period Pucharu Kontynentalnego, podczas którego odbędą się zawody w Planicy, Zakopanem, Iron Mountain i Brotterode. Na chwilę obecną najbliżej poszerzenia limitów dzięki wynikom w tzw. "III lidze" są zespoły Słowenii, Austrii i... Korei Południowej.

Zobacz aktualną klasyfikację 5. periodu FIS Cup 2015/2016 >>

Niestety, niedzielna rywalizacja w Pjongczang wydaje się być poważnie zagrożona. W porze zawodów meteorolodzy przewidują północno-zachodni wiatr o średniej prędkości 5 m/s. Temperatura powietrza ma wynieść -12°C. Mamy nadzieję, że tym razem prognozy się nie sprawdzą, a konkurs zostanie rozegrany w sprawiedliwych warunkach.

Rekordzistą skoczni Alpensia Jumping Park (HS109) jest Heung-Chul Choi. Reprezentant Korei Południowej podczas sobotnich zawodów poszybował na odległość 109,5 metra.

Pierwsza runda konkursowa rozpocznie się o godzinie 7:00 czasu polskiego. Zawody poprzedzi seria próbna (6:00).

PROGRAM ZAWODÓW:

Niedziela, 24.01.2016
6:00 - Seria próbna
7:00 - Pierwsza seria konkursowa

Lista startowa konkursu FC w Pjongczang (HS109); 24.01.2016
NrZawodnikKraj
1 YAMADA Yuya JPN
2 SI Jeong-Heon KOR
3 LEE Ju-Chan KOR
4 HWANG Seok-Jae KOR
5 YIM Soo-Hyeon KOR
6 MATTOON Nathan USA
7 GUNGEN Muhammed Munir TUR
8 BEDIR Muhammed Ali TUR
9 CHO Sung-Woo KOR
10 WADA Tomokatsu JPN
11 EDLUND Trevor USA
12 MATTOON Nicholas USA
13 MABUCHI Tomoru JPN
14 DEMIR Ayberk TUR
15 KURITA Riki JPN
16 IPCIOGLU Fatih Arda TUR
17 KANG Chil-Ku KOR
18 NAGAI Takehiro JPN
19 KIM Hyun-Ki KOR
20 ANTONISSEN Lars NED
21 CINTIMAR Muhammet Irfan TUR
22 CHOI Seou KOR
23 HAHN Julian GER
24 CHOI Heung-Chul KOR
25 JUSTIN Rok SLO
26 BRADATSCH Sebastian GER
27 PRISLIC Ernest SLO
28 SINKOVEC Jure SLO

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5972) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor

  Jeżeli Koreańczycy powtórzyliby dzisiejszy dublet, to wtedy "kradną" limit nie tylko Niemcom, ale i Austriakom. Z dodatkowego miejsca cieszyliby się jedynie Słoweńcy.

 • Stinger profesor

  Na co liczyć w tym konkursie? Chyba znowu na dublet Koreańczyków ewentualnie podium.
  Zawsze to fajnie jak Koreańczycy są wysoko pomimo tego że to tylko słabo obsadzony i mało liczny FIS Cup w Korei...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).