Wypowiedzi najlepszej trójki konkursu indywidualnego PŚ w Zakopanem

 • 2016-01-24 21:03

Zwycięstwem Stefana Krafta zakończył się niedzielny konkurs indywidualny rozegrany na Wielkiej Krokwi. Pomimo że po pierwszej serii po skoku na odległość 140 metrów prowadził Peter Prevc, jego finałowa próba nie była już tak dobra i w rezultacie wyprzedził go także drugi z Austriaków, Michael Hayboeck. Podczas zorganizowanej po zakończeniu konkursu konferencji prasowej wszyscy trzej skoczkowie podkreślali, że są usatysfakcjonowani swoimi występami w Zakopanem.

Michael HayboeckMichael Hayboeck
Peter PrevcPeter Prevc

Jestem bardzo szczęśliwy ze zdobytego tutaj miejsca na podium – powiedział trzeci zawodnik niedzielnego konkursu, Peter Prevc. - Zawody w Zakopanem są zawsze dużym wydarzeniem, sprawiają przyjemność każdemu, bo publiczność jest niesamowita. Jeżeli chodzi o moje skoki, to pierwszy był bardzo dobry, skakałem w dobrych warunkach. W drugim popełniłem drobny błąd po wyjściu z progu, co wpłynęło na odległość.

Ze swojego występu i triumfu reprezentacyjnego kolegi cieszył się Michael Hayboeck. - Zwycięstwo Stefana było dla nas, dla Austrii pierwszym zwycięstwem w tym sezonie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, także ze względu na moje kolejne drugie miejsce. Skok, który oddałem w serii finałowej był jednym z moich najlepszych, więc jestem bardzo zadowolony z występu w Zakopanem.

Oddałem świetne skoki – stwierdził zwycięzca niedzielnych zawodów, Stefan Kraft. - To był dobry konkurs, pomimo że czasami wiało trochę zbyt mocno. Jestem zadowolony z mojego występu, to były najlepsze zawody w moim wykonaniu w tym sezonie. Do tej pory trzy razy byłem poza podium, dlatego bardzo się cieszę, że udało się w końcu wskoczyć na jego najwyższy stopień.

Korespondencja z Zakopanego, Joanna Sibińska


Joanna Sibińska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4016) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Wojciechowski profesor
  Thomas Hofer

  Jak to w końcu jest z Thomasem Hoferem? Jest to krewny Waltera, czy nie? Nazwisko popularne akurat, zwłaszcza w Tyrolu...

 • Stinger profesor
  Ujfry

  Po prostu Hayboeck podchodząc po skoku Krafta do niego powiedział mu że właśnie się dowiedział że ten konkurs został anulowany i dzisiejsze wyniki się nie liczą do imprezy sezonu, dlatego byli tacy smutni.
  Co z tego że wygrali? Jak Tajner schował medale i powiedział że czekamy do Wisły...

  A tak na poważnie to myślę tak jak moi przedmówcy, poza tym wystarczy spojrzeć na Norwegów. Zwycięstwo czy podium wszystko jedno. Cieszą się jak dzieci (co oczywiście jest fajne).
  Jeśli chodzi o cieszynkę sezonu to Norwegowie już wygrali.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Gratulacje dla Krafta.Ale i tak narazie Hayboeck jest lepszy .Jakby nie poleciał do Sapporo pewnie zastąpił by go Florian Altenburger.

 • Ujfry bywalec

  Nie no oczywiście każdy się cieszy na swój sposób. Przykład Ammanna i Kasai najlepszy. Może macie rację.
  Oddaję honor, nie sprecyzowałem wypowiedzi, też po prostu nie chcę wskazywać palcem konkretnych zawodników, przez co trochę przypadkowo wrzuciłem wszystkich do jednego wora.

 • Jaro początkujący

  Kraft powiedział że do Sapporo raczej nie leci, może być tam słaba obsada

 • dejw profesor
  @Uchel

  No chyba tylko Ty.
  Bo akurat jeśli chodzi o radość takich Norwegów, to ich cieszynek w tym sezonie nie przebija nic.
  Mina Tepesa na sam koniec zeszłego sezonu, kiedy okazało się że jego wygrana pozbawiła Prevca KK - także wielce wymowna.

  Natomiast jeszcze inny (choć już "mieszany"), moim zdaniem najwspanialszy przykład to postawa Ammanna i Kasai z zeszłego sezonu kiedy dwa razy wspólnie stawali na podium - zwłaszcza reakcja w Insbrucku.

 • anonim

  HKS a Stoch się cieszy z 8 miejsca ,a Żyła z 40 miejsca,ale niech wróci do starego skakania. Szkoda mi go,że tak słabo skacze. Ziobro i Żyła są na takim samym poziomie. Czemu tak słabo lecą?

  Austriacy dawno nie było ich na podium. Prevc idzie w ślady Ahonena ,Gregora,Malysz nie był takim dominatorem jeśli chodzi o poda,bo trafiał zwykle na mało konkursów

 • Patriota początkujący
  @UJFRY Odpowiedź jest prosta.

  Najważniejsza impreza sezonu czyli Igrzyska Olimpijskie w Wiśle są za trochę ponad miesiąc wiec po co cieszyć się z podium na pucharze świata w Zakopać? A skład optymalny jedynie Murańka powinien dostać zakaz startowania w zawodach wyższej rangi niż FIS Cup (podobnie żyła i Ziobro) Japonie mogliby zwiedzić Wolny albo Kłusek ale pewnie względy logistyczne...

 • HKS początkujący

  @Ujfry
  Bo może nie wiedzieli, że to impreza docelowa w tym sezonie razem z IO w Wiśle?

  A tak serio, to obserwacja pozbawiona jakiś racjonalnych podstaw. Każdy się cieszy na swój sposób, a mimo wszystko Hayboeck i Kraft przyzwyczaili się już do podium, u nich wchodzenie w sezon nie trwa dwa miesiące więc też to inaczej smakuje.

  Słoweńcy przecież nosili Prevca po TCS, Norwegowie to już w ogóle sie cieszą z każdego podium.

  Kobayashi też się dziś specjalnie nie cieszył, a wielu na jego miejscu by biegało po zeskoku 10 minut. Każdy jest inny.

 • Ujfry bywalec

  Albo po dobry skoku można się spotkać również w przypadku innych nacji z takim jakby zaciskaniem pięści i nieskromnym pokazaniem, że jest się lepszym od wszystkich...?

 • Ujfry bywalec

  Powiedzcie mi, czy tylko ja mam wrażenie, że gdy wygrywa Polak, cieszy się cała drużyna, wbiegają do niego i ściskają (tak prawdziwie), natomiast w przypadku innych nacji, owszem również się zbierają ale już te ich wspólne "cieszenie" się ze zwycięstwa jest takie jakby sztuczne albo jeden na drugiego (jak dziś miałem wrażenie kraft i hayboeck) tak patrzy jakby mu zabrał jego pozycję?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).