Znamy kolejne składy na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2016

 • 2016-01-25 14:29

Druga edycja zimowych igrzysk olimpijskich młodzieży zbliża się wielkimi krokami, a do rozpoczęcia rywalizacji skoczków narciarskich podczas tych zawodów został już tylko niespełna miesiąc. W związku z tym kolejne kraje ogłaszają swoje składy na imprezę, którą gościć będzie norweskie Lillehammer.

W Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2016 wystartować może wystartować maksymalnie 25 chłopców i 20 dziewcząt (nie więcej niż po 1 zawodniku i 1 zawodniczce z danego kraju) urodzonych między 1 stycznia 1998 roku a 31 grudnia 2000 roku. Według stanu na dzień 19 stycznia br. start w Lillehammer zagwarantowanych ma 13 dziewcząt i 19 chłopców – liczby te nie powinny już ulec zmianie, bowiem 18 stycznia upłynął ostateczny termin na zgłoszenie chęci udziału w zawodach przez narodowe komitety olimpijskie.

Na naszych łamach informowaliśmy już o składach naszej reprezentacji (Kinga Rajda i Dawid Jarząbek), a także drużyny norweskiej (Anne Odine Stroem i Marius Lindvik). Poniżej prezentujemy zestawienie dotychczas opublikowanych składów kolejnych reprezentacji:

Austria:
- Clemens Leitner (1998) – konkurs chłopców
- Julia Huber (1998) – konkurs dziewcząt

Estonia:
- Artti Aigro (1999) - konkurs chłopców

Finlandia:
- Andreas Alamommo (1998) – konkurs chłopców

Francja:
- Jonathan Learoyd (2000) – konkurs chłopców
- Romane Dieu (2000) – konkurs dziewcząt

Niemcy:
- Jonathan Siegel (1998) – konkurs chłopców
- Agnes Reisch (1999) – konkurs dziewcząt

Rosja:
- Maksim Siergiejew (1999) – konkurs chłopców
- Sofja Tichonowa (1998) – konkurs dziewcząt

Rumunia:
- Nicolae Sorin Mitrofan (1999) – konkurs chłopców
- Diana Trambitas (2000) – konkurs dziewcząt

Stany Zjednoczone:
- Casey Larson (1998) – konkurs chłopców
- Logan Sankey (1998) – konkurs dziewcząt

Szwajcaria:
- Sandro Hauswirth (2000) – konkurs chłopców

Turcja:
- Muhammed Ali Bedir (2000) – konkurs chłopców

Węgry:
- Kristóf Molnár (2000) – konkurs chłopców
- Virág Vörös (1999) – konkurs dziewcząt

Oprócz wymienionych wyżej państw w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2016 wystartują także: Czechy (1 zawodnik i 1 zawodniczka), Japonia (1+1), Kazachstan (1+0), Słowenia (1+1), Ukraina (1+0) i Włochy (1+1).


Paweł Borkowski, źródło: swissolympicteam.ch/sptfm.ro/mob.hu/ffs.fr/dosb.de/nordic.usskit
oglądalność: (5710) komentarze: (26)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • HKS początkujący

  Japonia potwierdziła M.Ito, a Słowenia Pavlovcica. W sumie raczej dobra decyzja, bo Domena dawać bez sensu a z kolei każdy inny to już nie taki pewniak.

 • EmiI profesor

  Nie wkleiły się kryteria. Więc w skrócie napiszę że póki co kadra na MŚJ wg nich wygląda tak: Kantyka, Leja, Podżorski i Pilch. I tutaj w gestii trenera jest wybór piątego i ciekawe co będzie jak Jarząbek formy nie uzyska, a Kastelik będzie się piął do przodu i np dziś znowu z nim wygra.

 • EmiI profesor

  6.3 MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIORÓW w skokach narciarskich,
  22

 • anonim

  Po tym co pokazuje Domen w PS raczej nie widzę go na takich zawodach. Domen już spokojnie może rywalizować w imprezach seniorów. Moim zdaniem Słoweńcy powinni dać szansę występu innemu juniorowi.

 • dejw profesor
  @Michallo

  Konkursy Panów i Pań są 16 lutego, mieszany dwa dni później.

  Jeśli interesuje Cię rzetelnie prowadzony profil skoczka, to polecam stronę główną FISu ;)

 • dejw profesor
  @Bartek

  Na razie skład ogłosili tylko Japończycy: M.Ito, R.Kobayashi, Nakamura, Iwasa, Kurita. Kadra Pań: Seto, Watanabe, Iwasa, Oi Shihori.

  Co do składów innych nacji to raczej u SLO, GER i AUT będzie to mieszanka punktujących w Kontynentalu i Alpen Cupach, Norwegowie pewnie z liderami Lindvikiem, Granerudem, może Pedersenem i jako dopełnienie przypuszczalnie najlepsi z cyklu Norges Cup (gdyby interesowały Cię wyniki tu znajdziesz je tu: http://www.skiforbundet.no/hopp/).
  Polaków trudno nie trafić: Leja, Kantyka, Podżorski, Jarząbek i Kastelik o ile się w pełni wyleczy, może w ostateczności pozakadrowicz (jak na razie) Pilch.

 • Bartek początkujący
  MŚJ

  Czy mółby mi ktoś podać przewidywalne kadry na MŚJ bo się nie orientuje kto tam może skakać z góry dzięki :)

 • sakala początkujący

  @HKS

  Coś mi się ubzdurało, że WYOG zaczyna się w przyszłym tygodniu. ;)

 • Michallo bywalec

  A kiedy są te IO?

 • M_B profesor
  @burek (profesor)

  Zgadza się jestem trollem :).

 • HKS początkujący

  Ale czemu starto w Sapporo ma mu z czymkolwiek kolidować?

 • anonim
  @M-B

  Domen Prevc to jest pan? jak piszesz tak to się mylisz Domen Prevc urodził się 4 czerwca 1999r jest niepełnoletni ma jeszcze 16 lat dopiero 4 czerwca 17 skończy.

  Jesteś trollem.

 • Michallo bywalec
  @dejw

  Aha, dziękuje - chciałem to sprawdzić, ale nie ma on profilu skijumping. Ito, chodzi ci o Masumitsu? A on nie będzie na PŚ?

 • kakagonzalez stały bywalec
  Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży

  W ilu konkurencjach ten ZIOM, skoro można wystawić po jednym zawodniku i zawodniczce? Kto w ogóle ustala, które kraje mogą wysłać swoich zawodników i w jakiej kwocie?

 • sakala początkujący

  Ito będzie skakał w Sapporo, więc na 99% Iwasa.

 • dejw profesor
  @HKS

  U Słoweńców typowałbym Zajca.
  Pavlovcic i Domen raczej zostaną odpowiednio na PK i PŚ, ewentualnie coś odpuszczą przed MŚJ - w tej chwili obok Niemców to zdecydowani kandydaci do walki o indywidualne i drużynowe złoto.

  @Michallo
  Kobayashi jest z rocznika 96, więc nie może wystartować w tych zawodach. Tu podobnie jak @HKS typuję Ito.

  @vvz
  Cene Prevc skakał już w tym sezonie w CoC - początek w Engelbergu miał bardzo obiecujący, ale już później w Ga-Pa zjechał do trzeciej dziesiątki. Także szansa jest, choć nawet i bez niego Słoweńcy mają w kim przebierać na te zawody.

 • M_B profesor
  @HKS

  Możliwości Słoweńcy mają szerokie:

  Jan Kus (98) - Ostatnio błyszczący w Alpen Cupach w Oberwiesenthal.
  Timi Zajc (2000) - Też zajmujący wysokie pozycje w Alpen Cupach
  Bor Pavlovic (98) - Ostatnio podium w kontynentalu w Sapporo
  Domen Prevc (99) - Tego Pana nie trzeba nikomu przedstawiać.
  Aljaz Osterc (99) - Też ładnie w Oberwiesenthal się zaprezentował.

  I kogo z nich nie wybiorą to medal indywidualny i tak raczej pewny.

  Żeby nie marnować czasu na takie zawody w przypadku Prevca i Pavlovicia zastanowiłbym się co najwyżej nad trójką z 5 wyżej wymienionych ze wskazaniem na Kusa patrząc po ostatnich wynikach.

 • HKS początkujący

  Przecież te zawody i tak nie są poważne, bo zawody dla "juniorów młodszych" rozgrywane co 4 lata powodują, że najważniejsze jest wstrzelenie się w rocznik, więc niech sobie i będzie limit 1.

  A z Japonii to zapewne M.Ito. Słoweńcy watpię żeby dali Domena, mają wtedy drużynówkę Lahti a na razie nie ma komu skakać;)

 • Michallo bywalec

  Choc pewnie Japonia bedzie go brac na PS.

 • Michallo bywalec

  Jakie składy SLO i JPN? Może ten R Kobayashi?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).