Lukas Mueller: "Na pierwszy plan wychodzą skromne cele"

 • 2016-01-26 02:04

Po feralnym upadku Lukasa Muellera na skoczni Kulm do kibiców docierały tylko zdawkowe informacje na temat stanu zdrowia skoczka. W poniedziałek, niemal dwa tygodnie po tragedii, Austriak opublikował na Facebooku wiadomość do fanów.

"Powoli, ale nieustająco odczuwam, jak wraca moje dobre samopoczucie. Dlatego w końcu mogę się do was odezwać.

Wasze wsparcie, wyrażone przez tysiące wpisów i wiadomości prywatnych, jest nie tylko powalające, ale też niesamowicie motywujące. Aż nie mogę się doczekać rozpoczęcia rehabilitacji. Dziękuję wam bardzo!

Póki co czuję się dobrze. Co prawda nie mogę wykonywać ruchów nogami, ale pozostały mi tam resztki czucia. To oznacza, że odczuwam i jestem w stanie zlokalizować dotyk w sparaliżowanych partiach ciała. Moje ręce są natomiast nieuszkodzone, brakuje mi jedynie siły. Codziennie mam zabiegi pod opieką lekarzy i dwa razy byłem już na zewnątrz. Jakie to cudowne uczucie móc znowu odetchnąć świeżym powietrzem! Nagle zamiast wysokich celów na miarę profesjonalnego sportowca, na pierwszy plan wychodzą zupełnie skromne cele i marzenia – na przykład by wstać bez zawrotów głowy i nudności.

Mam nadzieję, że będziecie dalej mnie wspierać w tak wspaniały i oszałamiający sposób. Jesteście dla mnie głównym źródłem, z którego czerpię siłę, by wyzdrowieć.

Jestem bardo wdzięczny i życzę was wszystkiego co najlepsze ze szpitala w Graz."


Olga Maciejewska, źródło: facebook.com
oglądalność: (4348) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • wikidajlo weteran
  wg. onetu

  wraca czucia w nogach. Daleka droga ale jest szansa. Trzymajmy kciuki.

 • Allison bywalec

  Lucas! życzę Ci, abyś nie tylko kiedyś stanął na nogi, ale także mógł jeszcze poskakać. Dużo wytrwałości! Cierpliwości oraz siły, bo świat wywrócił Ci się do góry nogami.

 • W_S profesor
  @burek

  Na skocznię to on raczej nie wróci. Najważniejsze jest zdrowie i tego mu życzę

 • Ponurzyca profesor

  Zdrowia i Wytrwałości!!!

 • anonim

  Powrotu do zdrowia !!!

 • Baciar stały bywalec
  -

  Imienniku życzę powrotu o zdrowia !!

 • anonim

  Walcz Lukas! Wszyscy wierzymy, że coś jeszcze osiągniesz - choćby tym osiągnięciem miałoby być tylko wstanie o własnych siłach.

 • burek początkujący

  Wracaj Łukasz do zdrowia i na skocznię.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Powrotu do zdrowia Lukas !!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).