Łukasz Kruczek: "Wszyscy oddali najlepsze skoki właśnie w kwalifikacjach"

 • 2016-01-29 17:28

W dzisiejszych kwalifikacjach do sobotniego konkursu Pucharu Świata w japońskim Sapporo znakomicie zaprezentowali się Polacy. Nasi reprezentanci w komplecie awansowali do zawodów, a czterech z nich uplasowało się w ścisłej czołówce kwalifikacji.

Zawodnicy oddali dobre skoki, wszyscy te najlepsze w dniu dzisiejszym oddali właśnie w kwalifikacjach. Również skok kwalifikacyjny Kamila był najlepszy z tych trzech dzisiejszych - mówi Łukasz Kruczek.

- Co do skoku Dawida to ten w kwalifikacjach był bardzo dobry. Dobry był też drugi treningowy, ale tam faktycznie z warunkami było kiepsko. Warunki dziś były nieco loteryjne, ale jak na Sapporo i to co przewidywały prognozy pogody, to było i tak bardzo dobrze - dodaje szkoleniowiec polskiej kadry.

- Ze zmianą czasu radzimy sobie jak co roku, na to wpływu nie mamy. Część zawodników funkcjonuje według europejskiego schematu, a część wedle japońskiego. Wszyscy kadrowicze czują się dobrze - zdradza trener Polaków.

- Jutro warunki na skocznia mają być lepsze niż dziś, ale z zastrzeżeniem że jest to Sapporo i może pogoda sprawiać niespodzianki - zakończył Kruczek.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5742) komentarze: (25)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Transmisja

  Co to się porobiło, że PŚ w skokach narciarskich jest transmitowany w jakiejś niszowej stacji, no żeby jeszcze w Eurosporcie ale to będzie w Eurosporcie 2 - czy ten japoński konkurs rzeczywiście jest tak mało ważny i atrakcyjny, że TVP i główny Eurosport go olali, czy też to wszystko przez słabą formę naszych, a może przez porę rozgrywania ? (no ale wcześniej transmisje były...).

 • mateusz3951 weteran

  Cieszy przed wszystkim dobra i równa forma Dawida Kubackiego i Maćka Kota. Kamil powoli wraca do swojego skakania, być może jeszcze w tym sezonie zobaczymy go na podium,przynajmniej mam taką nadzieję.

 • Biznes początkujący
  Punkty Bicknera

  A ja mam nadzieję że jutro zapunktuje Kevin Bickenr byl zszokowany gdy zobaczyłem ze w I treningu skoczył 137 metrów :D

 • anonim
  język

  Uprzejmie proszę nie używać słów niecenzuralnych. Jeśli ktoś chce wyrazić swoją dezaprobatę, może to uczynić normalnymi określeniami. Bogactwo języka polskiego jest niezmierzone.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Jutro licze że Kamil i Maciej będą w TOP 10.
  Stefan Andrzej i Dawid w TOP 20.
  A Klemens w TOP 30 powinien się znaleźć .

 • Kolos profesor
  krzycho

  Peter Prevc w kwalifikacjach skakał z huraganem pod narty a Kubacki miał.. wiatr w plecy.

 • anonim

  Niedługo luty a żadnego Polaka na podium jeszcze nie było ale hu*nia

  Kruczek WON !!!

 • TomekNS doświadczony
  Darek

  Sam nie wierzysz w to co mówisz albo nie wiesz co mówisz

 • anonim

  Brawo Trenerze! W końcu wszystko wraca do normy.
  Napinacze internetowi są tylko mocni przed klawiaturą.
  Pozdrawiam,
  Darek

 • TomekNS doświadczony
  Kończ Pan

  Nie mogę tego Kruczka słuchać i patrzeć na niego. Do dymisji i to jak najszybciej

 • anonim
  Kwalifikacje

  Bardzo dobrze, że nasi potrafili się spiąć i skoczyć najlepsze skoki dnia własnie w kwalifikacjach, oby jutro nie było gorzej w konkursie, a możemy mieć całkiem niezły wynik jak na tę słabą dotychczas zimę w naszym wykonaniu. Wiadomo, że treningi to są po to, by rozpoznać skocznię, potestować jakieś tam elementy skoku czy sprzętu, a w kwalifikacjach i konkursie trzeba skakać na maksimum możliwości i dzisiaj się to Polakom udało. Brawo, gratulacje i powodzenia jutro w konkursie!

 • papa_s weteran
  Ciekawy konkurs

  zapowiada się bo czołówka nie odpuściła. Niestety naszych nie ma co szukać w TOP6:( Przynajmniej na razie...

 • anonim
  @krzycho

  "Będzie sukces jak będziemy mieli 1 w pierwszej dziesiątce i dwóch w drugiej trzecią nie warto się zajmować. Wszystko lepsze to już naprawdę będzie super." - zgadzam się ale z małym zastrzeżeniem, czyli bez .

 • krzycho stały bywalec
  oby Kruczk sie mylił

  Supertrener już się asekuruje? w kwalifikacjach oddali najlepsze skoki? Przypominam że do kwalifikacji nie liczą się zawodnicy pierwszej dziesiątki a tam taki Prevc z 4 belek niżej skoczył tyle co najlepszy z naszych. Będzie sukces jak będziemy mieli 1 w pierwszej dziesiątce i dwóch w drugiej, trzecią nie warto się zajmować. Wszystko lepsze to już naprawdę będzie super. Tylko że już druga część sezonu i to już któryś taki rok z rzędu, nie mam nikogo kto mógłby cos na to zaradzić. po wypowiedziach i bezradności to gołym okiem widać że ani sztab ano apollo nie mają pojęcia o co biega!!

 • Stinger profesor

  Można tak powiedzieć że wszyscy Polacy oddali najlepsze skoki w kwalifikacjach (może trochę Murańka mógł lepiej) i to jak najbardziej na plus ale z ocenami poczekam do konkursu.

  Na co liczę jutro? Skoro jest poprawa to na komplet w finale... więcej nie będę pisał bo po Zakopanem napisałem chyba za dużo i nie wszyscy się "dostosowali"

 • Xellos profesor
  @Xander

  Murańka oddał skok max na jaki go stać obecnie. W treningach miał silne wiatry pod narty to trochę był wyżej w klasyfikacji i tyle. Jutro jak mu zawieje mocno pod narty to nawet zapunktuje.

  Przypominam, że patrząc wedle formy, to Murańka nie powinien w ogóle być w Sapporo. Są lepsi od niego.

  Dlatego tutaj się zgodzę z Kruczkiem, że skoczył on taki skok jaki obecnie potrafi. Na nic więcej nie licz.

 • Firehunter doświadczony
  Czyli jutro powinni dobrze skakać głównie w drugiej serii

  tylko ilu się do niej zakwalifikuje?

 • anonim
  Kruczek

  Łukasz Kruczek: "Wszyscy oddali najlepsze skoki właśnie w kwalifikacjach" super jest progres widoczny gołym okiem.

 • Xander początkujący

  Murańka też oddał najlepszy skok w kwalifikacjach? Chyba jednak nie!
  Niech on sie wypowiada na temat swoich skoczków a nie podpisuje się pod wynikami Kadry B.

 • MSad_ profesor
  "Wszyscy oddali najlepsze skoki właśnie w kwalifikacjach"

  Oby w konkursie nie były najsłabsze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).