Wypowiedzi czołowych zawodników konkursów w Sapporo

 • 2016-01-31 14:48

W sobotnim konkursie w Sapporo na podium wylądowało trzech zawodników ze Słowenii. Na najwyższym stopniu stanął lider klasyfikacji Pucharu Świata - Peter Prevc. W drugim dniu rywalizacji na Okurayamie najlepszy okazał się Norweg - Andres Fannemel.

Dla Petera Prevca było to już ósme zwycięstwo w tym sezonie. "To był wspaniały dzień, nie tylko dla naszej drużyny dla całego naszego kraju. To drugi raz w Sapporo, że trzech naszych skoczków jest na podium" - powiedział Prevc. "Moje skoki były całkiem dobre. Pierwszy może nie był najlepszy. Drugi był już znacznie lepszy. Jestem dumny ze swojego wyniku i mam nadzieję, że uda mi się odpocząć przed kolejnym konkursem, ponieważ skoczkowie nie są przyzwyczajeni do skakania rano" - dodał Słoweniec.

Na drugim miejscu sklasyfikowany został młodszy brat Petera Prevca, Domen. "Chciałbym oddawać dobre skoki przez cały sezon. Nie uważam, aby mój styl był ryzykowny pomimo, że tak wygląda. Jeszcze nigdy nie upadłem z powodu błędu jaki popełniłem, jak upadałem to zawsze był to problem sprzętu. Nie sądzę, że ryzykuję, jeśli mam wszystko pod kontrolą" - wyjaśnił Domen Prevc.

Dla Roberta Kranjca było to pierwsze podium od 2014 roku. "Moja forma poprawiła się, ponieważ moje ramię również ma się lepiej niż na początku sezonu. Wcześniej odczuwałem jeszcze ból po operacji, dlatego skakałem tak źle. Teraz jest już lepiej. Poza tym już na skoczni Kulm oraz w Zakopanem oddawałem lepsze skoki, ale tam miałem problem z tym, aby powtórzyć je w konkursie" - skomentował Kranjec.

[reklama]

W drugim konkursie najlepszy okazał się Anders Fannemel. "Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa. Oddałem dwa dobre skoki. Dziś miałem trochę lepszy wiatr niż wczoraj i skakałem bardziej agresywnie. Już się nie mogę doczekać kolejnych konkursów u nas w kraju, to jest nasz cel. Chciałbym pokazać się z bardzo dobrej strony zarówno w Oslo jak i w Trondheim i Vikersund" - powiedział Norweg.

Jego reprezentacyjny kolega ukończył rywalizację na drugim miejscu. "Wczoraj byłem chory i nie czułem się najlepiej. Moje skoki dziś były znacznie lepsze. Z wyniku jestem zadowolony. Udało mi się wprowadzić drobne zmiany w skokach i to chyba dobrze zadziałało. Również nie mogę doczekać się już zawodów w Norwegii" - dodał Johann Andre Forfang.

Podium uzupełnił najstarszy zawodnik Pucharu Świata, Noriaki Kasai. "Jestem bardzo zadowolony. Zarówno cieszą mnie moje skoki jak i miejsce, które zająłem. I oczywiście jestem szczęśliwy z powodu narodzin dziecka. To niesamowite uczucie" - zakończył Kasai.

Anders FannemelAnders Fannemel

Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9225) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kasztelan weteran

  Bardzo sympatyczne podium. W poczcie zwycięzców jest już 6 skoczków (Prevc, Freund, Gangnes, Tande, Kraft i Fannemel), oby to się jeszcze poprawiło.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Cos czuje ze Stefan tez bedzie skakal do 40.

 • FaradayDan początkujący
  Skok dnia

  Dzisiejszy skok dnia:
  www.youtube.com/watch?v=4ap-jiRKmKw

 • anonim
  Kasai

  Życie zaczyna się po czterdziestce... ;)

 • Major_Kuprich profesor
  Kasai brawo

  Szczęśliwy ojciec!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).